Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AML] Regulacja wysokości świateł


krzychot

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Jak to jest z regulacją wysokości świateł w B5 po lifcie (99-01). Światła soczewkowe a nigdzie nie mam regulacji- rozumieć mam, że jest automatyczna, czy wogóle jej brak. Nawet w Cinquecento jest :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne ze jest regulacja elektryczna silniczków w lampach a w samochodzie przełącznik z ruchomym pokrętłem, oprucz tego sa odpowiednie miejsca w samych reflektorach żeby je wyregulować jak sie nie mylę to jest to TORX ale jaki numerek to nie pamiętam i regulujesz odblaski na boki lub góra , dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w xenonach jest regulacja automatyczna, w zwykłych halogenowych powinna być regulacja z wnętrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w xenonach jest regulacja automatyczna, w zwykłych halogenowych powinna być regulacja z wnętrza

dokładnie :good:

Pytanie teraz czy masz xenony czy nie ? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w xenonach jest regulacja automatyczna, w zwykłych halogenowych powinna być regulacja z wnętrza

dokładnie :good:

Pytanie teraz czy masz xenony czy nie ? :mysli:

No właśnie ale możesz to szybko sprawdzic. Podjedż pod ścianę i włącz światła jeśli masz xenon to światła powinny maksymalnie się obniżyc w dół a po chwili wrócic do poziomu obciążenia auta. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xenon chyba "gołym" okiem można dostrzeć :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już wcześniej napisałem mam "soczewki" - zwykłe soczewki po lifcie. Ksenon to ja potrafię odróżnić :cool1: Rozchodzi się o to, że we wnętrzu nie mam żadnej regulacji. Coś mi się wydaję, że po obciązeniu oślepiam :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na przeglądzie byłem 2 tyg. temu, więc światła są dobrze ustawione ( bez obciążenia ). Co do kolizji- nic mi o tym nie wiadomo. Może po sprawdzeniu VIN będzie wiadomo z jakimi lampami wyjechał z taśmy- może ktoś z Was to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o lampy to czy one nie zostały np. wymienione z xenonów na zwykłe np. po kolizji?

Tez chciałem o tym napisac :gwizdanie: jeden z kolegów w Kraku ma taki własnie przypadek ale wiedział o tym wczesniej :wink4: Lampy soczewki a w środku brak regulacji wysokosci :cool1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim Avancie jest dokładnie tak samo, są soczewki ale regulacji z wnętrza niestety nie ma. Może ktoś wie czy da się to uzupełnić? czy ktoś już to robił we własnym zakresie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie były założone hidy. Po kupnie auta od razu zamieniłem na zwykłe H7, ale regulacji nie było. Tzn. była ale schowana za półką pod kierownicą. I wszystko było by dobrze gdyby działała :kwasny: . Podświetla się ładnie ale nic poza tym. Pewnie nie mam silniczków do regulacji lamp. Mógłby ktoś wrzucić foto albo opisać w którym miejscu się one znajdują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta bo też mam szwajcara i brak pokretełka regulacji świateł we wnętrzu. Samopoziomu teoretycznie nie ma ale praktycznie jak to sprawdzić napewno? też szukać kostki/kabelków dochodzacych do lamp? Bo zastanawia mnie to że ostatnio załadowałem ponad 100kg do bagażnika i nie wyglądało na to żeby lampy waliły w góre... a przy takim ciężarze powinno już być widać że coś jest nie tak :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie właśnie nie bo sprawdzałem przed chwila a do lamp widze ze dochodzi tylko 1 wtyczka no chyba ze ta od silniczków byłaby schowana... To jakiś żart po prostu że nie ma regulacji ,przecież w Szwajcarii tak to połowa aut by oślepiała:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się podepnę pod temat. Mam do obejrzenia autko które na pokładzie założone ma xenony i w kabinie ma regulację wysokości. Rozumiem, że xenony są jakieś dołożone w takim wypadku?
Ups, teraz dopiero widzę, że to temat o b5, ale sytuacja powinna być taka sama chyba w b5/b6 ?

Edytowane przez 3r4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów jestem tu nowy ale problem mam ten sam.Nie mam w kabinie żadnego przełącznika do regulacji lamp nie ma też silniczków w lampach ( chyba) ,ale sam mechanizm jest. Jest założony na lewym wahaczu. I tu nasuwa się pytanie czy jest to do zrobienia ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...