Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Jakie żarówki w lampach soczewkowych ?


miki_v6

Rekomendowane odpowiedzi

Czy żarówki LED 5W5 muszą być w wersji CAN BUS czy wystarczą zwykłe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy żarówki LED 5W5 muszą być w wersji CAN BUS czy wystarczą zwykłe?

musi być z CAN BUS inaczej zwykle LEDY będą ci mrugały a na fisie będzie pokazywało ze masz spalona żarówkę tez kupiłem ledy i tak u mnie było po założeniu CAN BUS wszystko jest ok a mam już je prawie rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat. :wink: Macie coś nowego na oku co polecilibyście na krótkie H7 w soczewkę? Właśnie dzisiaj mi się spaliła lewa i śmigałem na jednej. W poniedziałek przydałoby się coś kupić ale co? :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat. :wink: Macie coś nowego na oku co polecilibyście na krótkie H7 w soczewkę? Właśnie dzisiaj mi się spaliła lewa i śmigałem na jednej. W poniedziałek przydałoby się coś kupić ale co? :eusathink:

Philips bluevision świecą w miarę dobrze... znacznie lepiej od osram nigchtbreaker

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie po opiniach miałem zamiar kupić te osramy. A z tymi bluevision nie będzie jakiejś niebieskiej śmiesznej poświaty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz wydać 70zł za żarówki co wytrzymają 6-10 miesięcy to OK. Miałem już 2 razy jakieś philipsy i osramy. Ładnie świecą ale jak dla mnie za krótko.

Ja teraz kupiłem zwykłe za 14zł jakieś tungsramy. Świecą już pół roku. Minimalnie gorzej. W deszczu w miare to samo.

Chyba że są teraz jakieś nowe co wytrzymują dłużej... choć jak ktoś jeździ codziennie w dzień na światłach to raczej nie ma się czego spodziewać, no chyba że sie założy dzienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He to chyba pójdę do motoryzacyjnego i kupie w średnim przedziale kasowym jakieś żarówki i zobaczymy co z tego będzie. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z doswiadczenia poradze nie zakladac hidow. Gowno straszne slabo to daje w soczewce na krotka odleglosc a jak spadnie deszcz to lepiej na piechote isc do tego oslepiaja innych. Wiem co mowie mialem wrocilem do halogenu h7 night breaker osram owiele lepiej tylko sam producent pisze ze maja slabsza zywotnosc od innych przez to ze mocniej niby swieca. ale zdecydowanie poleca standart jak ktos chce to xenony oddam za 50 zl z zapasowa zarowka jak co to priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z doswiadczenia poradze nie zakladac hidow. Gowno straszne slabo to daje w soczewce na krotka odleglosc a jak spadnie deszcz to lepiej na piechote isc do tego oslepiaja innych. Wiem co mowie mialem wrocilem do halogenu h7 night breaker osram owiele lepiej tylko sam producent pisze ze maja slabsza zywotnosc od innych przez to ze mocniej niby swieca. ale zdecydowanie poleca standart jak ktos chce to xenony oddam za 50 zl z zapasowa zarowka jak co to priv.

To ciekawe co piszesz, ja w chwili obecnej z hidów 4300K na chwile przesiadłem się na h7 Osram Nightbreaker i szczerze powiem albo sie mi wzrok pogorszył albo to gówno a nie żarówki ( kosztowały 50 zł ) :facepalm: poza wadami jakie wynikają z użytkowania hidów nikt mi nie wmówi, że dają gorsze światło niż zwykłe h7 :whistling: ale to moje zdanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie to wady ?

Kuna80 - jeśli chodzi o te żarówki to miałem inne ale też z tymi nakładkami niebieskimi i nich je cholera wezmie.

Weź juz lepiej Philipsa albo night breakera jak koniecznie chcesz wydać 70zł ale te osramy jakos mi sie nie widzą przez tą niebieską nakładkę - miałem takie podobne niebieskie i w deszczu nic nie widać, mogę oddać za darmo.

Ja kupiłem tungsramy zwykłe za 14zł za 2szt. i świecą normalnie - szału nie ma ale cena bardzo przystępna.

Night breaker świecił troche lepiej ale droższy 5x. Nie będe kupował co pół roku żarówek za 70zł. To już chyba lepiej byłoby w xenon zainwestować.

Doświecam halogenami albo długimi jak tylko się da. Co poradzić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Julek - wady hidów... :eusathink: 90 % przetwornic zakłóca pracę sterowników, potrafią głupoty sie wyświetlać na fisie, CB szumi itp. nie wspominam o przewrażliwionych dla których brak sprysków przy hidach to przestępstwo :wink: to tak pokrótce - może niewiele ale zawsze :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do jakości to wiem że różnie do jest, jednym palą się po 2-3 miesiącach innym po 1,5 roku. Jednak cena wszystkich to koło 50-60zł. Z tego co czytałem są jeszcze

TUNGSRAM ŻARÓWKI H7 55W MEGALIGHT ULTRA +90% KPL (2915136769) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

NOWOŚĆ BOSCH XENON SILVER H7 +50% ŚWIATŁA HIT !!!! (2906988208) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Miałem zwykłe osramy i kurdę nic się nie różniły od zwykłych żarówe, nawet światło nie było bielsze moim zdaniem :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

djrafal calkowice sie z Toba zgadzam o wiele wiecej minusow niz plusow. Ja odradzam. to gowno dobrze swieci ale bez soczewki w soczewce malo co widac tylko Ci znaprzeciwka maja dymiace oczodoly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w A3 8L w poliftowych lampach soczewkowych HIDy i przy ładnej pogodzie świeciły fajnie ale jak tylko był mokry asfalt to już lipa a jak padało i się jechało to już całkiem. Na pamięć :facepalm: No i CB miało zakłucenia. Odradzam HIDy do zwykłej jazdy. W światła drogowe czy halogeny jak najbardziej. Widać wszystko tak że hoho :decayed:

Ja dzisiaj kupiłem do siebie w pierwszym lepszym motoryzacyjnym na mijania HELLA Standard PX 26d. Wymieniłem zobaczymy jak będzie świecić. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...