Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Jakie żarówki w lampach soczewkowych ?


miki_v6

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak, nie oplaca sie doplacac do zarowek typu +90 plusy extremy visiony strata kasy !!! Polecam kupic np podstawowe philipsy lub bosch swieca tak samo jak te za 80 zl komplet. Jesli chodzi o hidy najwiekszym minusem jak dlamnie to zaklucenia na cb i slaba widocznosc na asfalcie. I zdania nie zmienie i nikt mnie nie przekona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z doswiadczenia poradze nie zakladac hidow. Gowno straszne slabo to daje w soczewce na krotka odleglosc a jak spadnie deszcz to lepiej na piechote isc do tego oslepiaja innych. Wiem co mowie mialem wrocilem do halogenu h7 night breaker osram owiele lepiej tylko sam producent pisze ze maja slabsza zywotnosc od innych przez to ze mocniej niby swieca. ale zdecydowanie poleca standart jak ktos chce to xenony oddam za 50 zl z zapasowa zarowka jak co to priv.

:hi:czy przetwornice przy włączonych światłach nie zakłucają Ci radia (FM) i jak masz CB radia? Jaką barwę mają żarniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z doswiadczenia poradze nie zakladac hidow. Gowno straszne slabo to daje w soczewce na krotka odleglosc a jak spadnie deszcz to lepiej na piechote isc do tego oslepiaja innych. Wiem co mowie mialem wrocilem do halogenu h7 night breaker osram owiele lepiej tylko sam producent pisze ze maja slabsza zywotnosc od innych przez to ze mocniej niby swieca. ale zdecydowanie poleca standart jak ktos chce to xenony oddam za 50 zl z zapasowa zarowka jak co to priv.

:hi:czy przetwornice przy włączonych światłach nie zakłucają Ci radia (FM) i jak masz CB radia? Jaką barwę mają żarniki?

kolego cztaj ze zrozumieniem :wink: kolega jest przeciwnikiem hidów :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hidy maja 4300 wlasnie zaklucaja CB i FM tez ostatnio tu tez ciekawostka jak zmienilem oswietlenie we wnetrzu i jak sie zapala LED to wogole ginie zasieg FM :shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hans47, bez przesady- te wysilone żarówki H7 świecą lepiej niż standardowe. Nawet moja żona zauważyła.

W między czasie spaliła mi sie postojówka - wrzuciłem zwykłą za 90gr. Strasznie żółta :kwasny: i się odznacza od pozostałych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co? Zeby miec tam ton troche jasniejszy wysilone ogniwo nawet osram pisze ze te zarowki swieca krocej od standardowych nie warto przeplacac 40 zl lepiej kupic 4 no ale to jest forum i zawsze znajdzie sie riposta :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z doswiadczenia poradze nie zakladac hidow. Gowno straszne slabo to daje w soczewce na krotka odleglosc a jak spadnie deszcz to lepiej na piechote isc do tego oslepiaja innych. Wiem co mowie mialem wrocilem do halogenu h7 night breaker osram owiele lepiej tylko sam producent pisze ze maja slabsza zywotnosc od innych przez to ze mocniej niby swieca. ale zdecydowanie poleca standart jak ktos chce to xenony oddam za 50 zl z zapasowa zarowka jak co to priv.

:hi:czy przetwornice przy włączonych światłach nie zakłucają Ci radia (FM) i jak masz CB radia? Jaką barwę mają żarniki?

kolego cztaj ze zrozumieniem :wink: kolega jest przeciwnikiem hidów :naughty:

kolego czytam ze zrozumieniem, ale to Ty nie zajarzyłeś o co mi chodzi

Hans47 ma do sprzedania Hidy (których jest oczywiście przeciwnikiem) za 50zł to pytam czy mu zakłucają radio czy nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja z doswiadczenia poradze nie zakladac hidow. Gowno straszne slabo to daje w soczewce na krotka odleglosc a jak spadnie deszcz to lepiej na piechote isc do tego oslepiaja innych. Wiem co mowie mialem wrocilem do halogenu h7 night breaker osram owiele lepiej tylko sam producent pisze ze maja slabsza zywotnosc od innych przez to ze mocniej niby swieca. ale zdecydowanie poleca standart jak ktos chce to xenony oddam za 50 zl z zapasowa zarowka jak co to priv.

:hi:czy przetwornice przy włączonych światłach nie zakłucają Ci radia (FM) i jak masz CB radia? Jaką barwę mają żarniki?

kolego cztaj ze zrozumieniem :wink: kolega jest przeciwnikiem hidów :naughty:

kolego czytam ze zrozumieniem, ale to Ty nie zajarzyłeś o co mi chodzi

Hans47 ma do sprzedania Hidy (których jest oczywiście przeciwnikiem) za 50zł to pytam czy mu zakłucają radio czy nie

Spoko :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie jest aby jakaś podróbka ?

Na stronie philipsa nie widać żeby takie produkowali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie jest aby jakaś podróbka ?

Na stronie philipsa nie widać żeby takie produkowali.

ciekawe jak długo wytrzymają :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to nie jest aby jakaś podróbka ?

Na stronie philipsa nie widać żeby takie produkowali.

A to to co?

Philips - X-tremeVision Reflektor samochodowy H7 12 V 55 W - 12972XVB1 - Reflektory - Lampy samochodowe - Oświetlenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukam kompletu, kiedyś widziałem bodajże OSRAMY to dorzucali do H7 od razu postojówki w komplecie, ale nie te co świecą na żółto tylko takie co kosztują 10zł i świecą prawie że białym światłem. (nie mówie o LEDach)

---------- Post dopisany at 22:33 ---------- Poprzedni post napisany at 22:30 ----------

I co? Zeby miec tam ton troche jasniejszy wysilone ogniwo nawet osram pisze ze te zarowki swieca krocej od standardowych nie warto przeplacac 40 zl lepiej kupic 4 no ale to jest forum i zawsze znajdzie sie riposta :)

Nie kolego... to nie riposta, ja nawet poczęści sie z Tobą zgadzam, też uważam nie nie warto przepłacać. Chyba kupie zwykłe ale renomowanej marki.

Te wysilone krótko świecą. U mnie nie wytrzymały nawet 8-9 miesięcy. Jednak przyznaje że świecą lepiej niż te zwykłe najtańsze H7. Różnica jest widoczna gołym okiem.

Tylko że cena robi różnice... wysilone kosztują 50-80zł. A zwykłe 20zł w dodatku dłużej świecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie doradzicie chcę sobie żarówki kupić tylko które:

PHILIPS 2x H7 Blue Vision ultra Xenon effect+2xW5W (2929255854) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

PHILIPS 2 x H7 X-TREME VISION +100% +gratis 2x 5w5 (2911543972) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

H7 COOL BLUE INTENSE DUO 55W 64210CBI OSRAM NOWOŚĆ (2950940130) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

OSRAM H7 55W COOL BLUE HYPER WHITE 5000K NOWA CENA (2960060931) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Co sądzicie? :decayed:

:wink:

Kolego "Kuna" Ja miałem H7 OSRAM COOL BLUE Hyper 5000K i powiem szczerze ze plus to ich piękne światło! Białe z lekkim niebieskim odcieniem - wyglądały w lampie naprawdę pięknie! Następna ich wielka zaleta to to że wytrzymały lekko ponad 2 lata a jeżdżę dużo. Niestety duży minus to to że w nocy słabo widać drogę, nie mówiąc już o deszczu :((

Teraz chcę kupić nowość na rynku H7 BOSCH XENON SILVER. Ponoć pierwsze H7 co maja w sobie gaz xenon.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak część przedmówców jestem zwolennikiem zwykłych żarówek.

Żarówki typu H7 ze względu na swoją konstrukcję dość często się palą i według mnie nie ma co wydawać nie wiadomo ile na jakieś hiper duper żarówki.

Próbowałem żarówki Philips +30, ale podziałały kilka miesięcy (nie więcej niż pół roku). Teraz kupuję zwykłe Narva, Hella czy podobne po kilkanaście złotych za sztukę i nie przejmuję się jak się jakaś spali.

Mam zawsze zapasową w schowku, szybka wymiana (prawie udaje mi się bez regulacji świateł) i jedziemy dalej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem i zamontowałem te żarówki H7 BOSCH XENON SILVER - Tragedia to wygląda!!! Barwa typowo żółta, świecą jak te ze stacji po 5 złotych. Bardzo mi się nie podobają ! ! !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem i zamontowałem te żarówki H7 BOSCH XENON SILVER - Tragedia to wygląda!!! Barwa typowo żółta, świecą jak te ze stacji po 5 złotych. Bardzo mi się nie podobają ! ! !

Jak widać można kupić Boscha, a i tak efekt będzie taki jak żarówki za 10zł

---------- Post dopisany at 18:10 ---------- Poprzedni post napisany at 18:07 ----------

Jak kupuję tańsze żarówki to zwracam uwagę na szkiełko żeby było bardziej niebieskie (nie białe) i wtedy jest efekt białego (zimnego) światła :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem i zamontowałem te żarówki H7 BOSCH XENON SILVER - Tragedia to wygląda!!! Barwa typowo żółta, świecą jak te ze stacji po 5 złotych. Bardzo mi się nie podobają ! ! !

Jak widać można kupić Boscha, a i tak efekt będzie taki jak żarówki za 10zł

---------- Post dopisany at 18:10 ---------- Poprzedni post napisany at 18:07 ----------

Jak kupuję tańsze żarówki to zwracam uwagę na szkiełko żeby było bardziej niebieskie (nie białe) i wtedy jest efekt białego (zimnego) światła :wink:

H7 BOSCH XENON SILVER mają właśnie niebieską powłokę i nic to nie daje. Dalej świecą na żółto jak te za 5 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...