Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Pojedyncze puknięcie prawego koła przy skręcaniu


Ja_Sha_Taan

Rekomendowane odpowiedzi

ja kiedyś miałem w golfie wyrobiony jeden (dolny zawias od drzwi kierowcy - luzy miał) i wtedy też miałem głuche pukanie przy np. Gwałtownym skręcie, hamowaniu czy dużych nierównościach na drodze. Takie głuche dźwięki są trudne do zlokalizowania wystarczy minimalny luz na jakimś elemencie samochodu i w pewnych warunkach będą dziwne dźwieki się pojawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinam się pod temat,też mam ten sam problem,przy skręceniu w prawo i najechaniu na krawężnik występuje takie puknięcie jakby w lewym przednim kole, może komuś się uda ustalić co i jak, aczkolwiek podejrzewam tak jak pisał mosquitosound wyrobiony zawias od drzwi kierowcy ponieważ niekiedy przy otwieraniu drzwi tez cos podobnie stuknie :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie troche mi wstyd bo czuje się jak frajer :thumbdown::wallbash:

Wczoraj właściwie to z nudów robiłem porządki pod maską, liście itp. i przy okazji przymocowałem akumulator "na sztywno" bo poprzednie mocowanie się zerwało no i po problemie :polew:

To głuche uderzenie podczas skręcania to uderzenie plastikowej obudowy akumulatora o bude samochodu.

Dzięki mosquitosound bo w zasadzie to Ty pomogłeś mi patrzec na mój problem z samochodem troche z innej perspektywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeję kotleta, ale problem identyczny jak w pierwszym poście, więc nikt się chyba nie pogniewa. Wymienione kompletne przednie zawieszenie (bez amortyzatorów, ale te mają 65%), a pojedynczy stuk przy gwałtownym skręcie występuje. Czuję go jakby pod nogami, więc to chyba nie akumulator. Powoli tracę cierpliwość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na mglownice. Też mam to puknięcie - wyczytałem, że to maglownica. Niestety droga zabawka i narazie się wstrzymuje z wymianą.

pozdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa okazała się jednak bardzo prosta. Problemem okazało się coś, co na początku wykluczyłem - luźny akumulator. Latał sobie po całej półce, a dźwięk przenosił się do środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pukania to może być maglownica kiedyś tak miałem w Vektrze B albo może sprężyna nie siedzi dobrze w zamku i się obraca - też tak miałem :P ewentualnie to takie łożysko na górze co się obraca przy skręcie . a ostatnio też miałem takie pukania to się okazało ze na wachaczu miałem luz i poprostu się zacierał i przeskakiwał i tak pukał :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mea Culpa Mea Culpa...pisałem, że maglownica...być może daje podobne objawy jak pojedynczy stuk przy skręcaniu, natomiast u mnie było to również jak u niektórych klolegów latający akumulator :embarrassed: :embarrassed: :kox: :kox: :kox: No jaja jakieś normalnie :decayed::polew:

pozdr :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...