Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 ADP] Pojedyncze puknięcie prawego koła przy skręcaniu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam serdeczenie. Od jakiegoś czasu mam pewien problem, jadąc np. 40 i skręcająć dość "agresywnie" słysze puknięcie w prawym kole, coś jakby luz, jakby koło się przemieszczało o jakieś 0,5 cm i do czegoś dobijało (dzwięk ztłumiony nie metaliczny). Skręcam w lewo - puknięcie, następnie w prawo to również puknięcie. Skręcając dwukrotnie w prawo dzwięk pojawia się tylko przy pierwszym skręcie, najwyraźniej jakiś luz ale gdzie?! Wyczuwalny luz występuje tylko przy wchodzeniu w zakręt z "dużą siłą" więc rękoma szarpiąc wiele nie zdziałam

Zmienione wachacze oraz przegub zewnętrzny, samochód był na szarpaku i włąściwie nic to nie dało.

Z góry dziękuję za pomoc

Opublikowano

mam ten sam problem zastanawiam się czy to czasem nie łożysko amortyzatora

Opublikowano

Zmienione wahacze

kiedy i gdzie wymieniałeś ????

Opublikowano

jeśli chodzi o wahacze to sam wymieniam przemieniam i naprawiam, lubię wiedzieć czym jadę, wahacze wymienione tydzień temu zakupione w sklepie nie allegro

Opublikowano

jeśli chodzi o wahacze to sam wymieniam przemieniam i naprawiam, lubię wiedzieć czym jadę, wahacze wymienione tydzień temu zakupione w sklepie nie allegro

ja obstawiam amortyzator i tu bym szukał przyczyny

Opublikowano

tak się też zastanawiałem ale pierwsze co zrobię to sprawdzę łożysko to które jest u góry amora uczynię to w poniedziałek

Opublikowano
  • Autor

ja chyba znalazłem przyczyne, wczoraj poodkręcałem wszystkie sworznie wachaczy by ręcznie szukacz przyczyny i znalazłem delikatny luz na górnym tylnim wachaczu (nie wiem jak go nazwać ten mały banan).

Postaram się zmienić jutro lub we wtorek i napisze czy przeszło :)

Jak pojechałem na szarpak do diagnosty to gość mi mówił że zawieszenie całe jedyne puknięcia mogą pochodzić z amortyzatora. Zmienie wachacz jak nic nie da to już będe mieć pewność co do amora.

Opublikowano

Jak pojechałem na szarpak do diagnosty to gość mi mówił że zawieszenie całe jedyne puknięcia mogą pochodzić z amortyzatora. Zmienie wahacz jak nic nie da to już będe mieć pewność co do amora.

to jest właśnie ten ból że szarpaki nie są w stanie wychwycić luzów na wachaczach w bepiuntkach :thumbdown:

Opublikowano

Mnie w ASO powiedzieli, że chyba to może być luz na końcówkach stabilizatora.

Opublikowano

Mnie w ASO powiedzieli, że chyba to może być luz na końcówkach stabilizatora.

właśnie , w zawiasie nigdy nic nie wiadomo napewno :thumbdown: , moze końcówki , może wachacze górne , może dolne.....

Opublikowano

No i nie zapomnij o sworzniach, też może ...

Opublikowano
  • Autor

wachacz wyeliminowany, problem dalej występuje. Pora sprawdzić łożysko :)

Opublikowano

ja też mam ten sam problem, podpinam się pod temat, może komuś się uda ustalić co i jak, nadmienie że 10 tyś km temu zmienialem przednie wachacze

Opublikowano

ja tez mam to samo. nowy zawias koni sport a wraz z nim nowe wahacze, koncowki drazka, laczniki stabilizatora. Do tego nowe przeguby i lozyska. wszystko to zrobione jako calosc przy zakladaniu nowego zawieszenia. Samochod prowadzi sie bajka a mimo to pukniecie jest przy skrecie w lewo. zawsze pojedyncze i takie gluche. Domyslam, ze ze to jakas pier**la, ale fakt, denerwujace.

Opublikowano
  • Autor

tak się też zastanawiałem ale pierwsze co zrobię to sprawdzę łożysko to które jest u góry amora uczynię to w poniedziałek

Sprawdziłeś może to łożysko?

Pytam bo wczoraj zabierałem się za sprawdzenie mojego jednak bałem się wszystko rozebrać bez ściągacza do sprężyn ;(

Opublikowano

właśnie też nie mam ściągacza do sprężyn ale do wieczora zakupie i jutro ci powiem co i jak

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
  • Autor

Sprawdził ktoś łożysko u siebie? JA zmieniałem amortyzatory w sobote i oglądając łożysko nie wyczułem nic niepokojącego. Po wymianie amorów oczywiście brak poprawy ale i tak konieczna była wymiana więc nie był to zbędny wydatek.

Znalazłem na aukcji łożysko i nie zaszkodzi kupić drogie nie jest http://allegro.pl/item731475880_nowe_org_lozysko_amortyzatora_p_audi_a4_passat.html

Opublikowano

To dobre pytanie, czy faktycznie ktoś zmieniał łożysko (poduszkę) przedniego amortyzatora? Ja również przy wymianie amorków zostawiłem stare poduszki, gdyż nie miały śladów zużycia, a po za tym wyglądają na niezniszczalne. Czy pomogła komuś wymiana poduszek? w jaki sposób?

Opublikowano

Sprawdził ktoś łożysko u siebie? JA zmieniałem amortyzatory w sobote i oglądając łożysko nie wyczułem nic niepokojącego. Po wymianie amorów oczywiście brak poprawy ale i tak konieczna była wymiana więc nie był to zbędny wydatek.

Znalazłem na aukcji łożysko i nie zaszkodzi kupić drogie nie jest http://allegro.pl/item731475880_nowe_org_lozysko_amortyzatora_p_audi_a4_passat.html

Kiedyś znajomy wspominał mi, że uzyskał informację od mechanika, że bardzo często ludzie wymieniają się amortyzatory a nie wymieniają tych elementów i występuje pukanie. Nie wiem czy to prawda może gość miał już jakieś doświadczenie w tym temacie a z tą poduszką to może być tak jak z wahaczem który pod obciążeniem puka jak się odkręci sworzeń to luzu często nie wyczuwasz.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

A więc powracam do tematu.

Problem dalej występuje, wymienione:

-wachacze wszystkie poza łącznikiem stabilizatora - wydaje się być w świetnej kondycji

- przeguby

- amortyzatory i odboje

- łozyska amortyzatorów

Co dalej, jakieś pomysły?

Już nie mam co zmieniać :)

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.