Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Auto po polerce a twardy wosk


Armi

Rekomendowane odpowiedzi

Mam nadzieję, że piszę w dobrym dziale. Przeszukałem forum ale nie znalazłem odpowiedzi.

Moja a4 przeszła jakieś 2 miesiące temu polerkę. Spotkałem się z opinią, że dla zachowania efektów polerki po około dwóch miesiącach wypadałoby nałożyć na karoserię twardy wosk. Jest to prawda? Czy po tym zabiegu(np. miesiąc po nim) jest sens nakładania wosku na mokro? Jestem kompletnym laikiem w tych sprawach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory nie mogę zrozumieć co to jest TWARDY WOSK, ale to mało istotne.

Druga sprawa, jeżeli miałeś robioną polerkę mechaniczną to dziwię się mocno, że ktoś Tobie powiedział, że nie można używać wosków, albo trzeba użyć po jakimś czasie - tak jest po lakierowaniu auta gdyż wtedy lakier musi dobrze wyschnąć i "pooddychać".

Po polerce podstawa to zabezpieczenie lakieru. Zrób sobie woskowanie auta jakimś dobrym woskiem, ale dobrym, a nie jakimś badziewiem.

Rzuć sobie okiem na ten wątek:

http://www.a4-klub.pl/smf/kosmetyki_meguiars_w_konkurencyjnych_cenach-t88834.0.html

i kup sobie Meguiars NXT 2.0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie przez "Twardy Wosk" kolega rozumie wosk nakładany ręcznie w postaci pasty a nie dodawany jako płyn polimerowy w "pseudowoskowych" programach na myjniach.

Prawda jest taka, że nałożenie owego "Twardego Wosku" powinno być jednym z końcowych etapów poprawnie wykonanej polerki. Mam nadzieję, że tak się stało. Następnie operacja ta powinna być rzeczywiście powtarzana regularnie mniej więcej co dwa miesiące.

Produkt polecany przez LukaszaR nada się idealnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propo polerki.

Sa jakies minusy przeprowadzenia polerki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa jakies minusy przeprowadzenia polerki?

Nie wiem czy można to traktować jako minus, ale po polerce otwierają się tzw. "pory" lakieru i trzeba to zabezpieczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly czas sie przymierzam do polerki.

PO zrobionej polerce zabepieczyc dobrym woskiem i nic nie powinno sie niepokojacego dziac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caly czas sie przymierzam do polerki.

PO zrobionej polerce zabepieczyc dobrym woskiem i nic nie powinno sie niepokojacego dziac?

Innym minusem jest zmniejszenie grubości wierzchniej warstwy lakieru (przeźroczystego). Dlatego przed wykonaniem polerki lakiernik/detailer powinien sprawdzić dobrym czujnikiem grubość warstwy lakieru na całym nadwoziu.

Dsc_0044.jpg

Oczywiście na koniec należy wykonać zabezpieczenie powierzchni (zamknięcie porów) woskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że piszę w dobrym dziale. Przeszukałem forum ale nie znalazłem odpowiedzi.

Moja a4 przeszła jakieś 2 miesiące temu polerkę. Spotkałem się z opinią, że dla zachowania efektów polerki po około dwóch miesiącach wypadałoby nałożyć na karoserię twardy wosk. Jest to prawda? Czy po tym zabiegu(np. miesiąc po nim) jest sens nakładania wosku na mokro? Jestem kompletnym laikiem w tych sprawach.

gdzie robiles polerke i jakie sa koszta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem auto po gradobiciu i przez to sporo elementów do pomalowania w tym np. dach. Za wszystko zapłaciłem 1900zł i w tym była już polerka.

O ile dobrze kojarzę to jak odbierałem samochód to lakiernik mówił mi, że woda się tak rozkłada właśnie po polerce. A kropelki wody zachowywały się tak jakby lakier był tłusty więc chyba był nawoskowany.

Z tą opinią spotkałem się jak kupowałem polisę AC, przyszedł ubezpieczyciel i robił zdjęcia, pytał o polerkę i tak mi powiedział (że powinienem iść na nałożenie twardego wosku 2 miesiące po polerce).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim po tej polerce w profesjonalnym warsztacie lakierniczym po roku czasu lakier wypłowiał auto wyglada paskudnie zostaje tylko malowanie wyplowialych elementów, chyba a raczej na pewno powinno sie czymś zabezpieczać lakier po polerce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o polerkę to ceny są różne od 100pln nawet do 400 pln! :wallbash: Ja sam myśle o polerce mojej bryki i szukam sprawdzonego zakładu, który mi to zrobi tak jak należy! :)

Mówisz, że lakier wyglądał na tłusty... :mysli: Może spytaj tego magika, który robił Ci autko czy nakładał jakiś wosk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odradzam polerkę z jednego powodu - lakier odzyska świeżość ale jak sie go nie zabezpiecza to efekt długo nie potrwa

a po drugie powstają refleksy i na ciemnym lakierzei pod słońce widać jak polerka szła :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odradzam polerkę z jednego powodu - lakier odzyska świeżość ale jak sie go nie zabezpiecza to efekt długo nie potrwa

a po drugie powstają refleksy i na ciemnym lakierzei pod słońce widać jak polerka szła :)

oczywiscie, ze tak. w koncu zrywasz warstwe ochronna nie kładąc nowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odradzam polerkę z jednego powodu - lakier odzyska świeżość ale jak sie go nie zabezpiecza to efekt długo nie potrwa

Zaprzeczasz sam sobie - piszesz, że odradzasz, a za chwilę piszesz, że tylko jak się go nie zabezpiecza - nie wyobrażam sobie po takim zabiegu nie zabezpieczyć dobrze lakieru odpowiednim woskiem.

a po drugie powstają refleksy i na ciemnym lakierzei pod słońce widać jak polerka szła :)

Bzdury piszesz - hologramy, czy też refleksy jak to nazywasz biorą się tylko z nieodpowiednio zrobionej polerki - przeważnie niektórzy robią tylko wełniakiem i trudno żeby po tym nie zostały hologramy - zawsze trzeba wypolerować mniej agresywną gąbką i mniej agresywnym środkiem żeby te hologramy usunąć, ale jest to dodatkowa praca i nie chce im się tego robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Który wosk byłby w takim razie najlepszy (jako ochrona po polerce)?

http://allegro.pl/item704186748_turtle_wax_car_wax_original_wosk_mleczko.html

http://allegro.pl/item686787742_turtle_wax_platinum_extra_gloss_na_12_miesiecy.html

http://allegro.pl/item702413599_turtle_wax_syntetyczny_wosk_hit_gratis_pasta.html

Z chęcią zakupiłbym kosmetyki firmy Meguiars ale cena :( tym bardziej, że szykuję się na wymianę turbiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Turtle nie pomogę - dziwię się, bo chcesz wydać 50 zł na wosk, a wosk NXT 2.0 Meguiarsa kosztuje 95 zł więc nie jest to wielka różnica.

Jak chcesz to sprzedam Tobie jeden tańszy wosk Meguiarsa (kupiłem sobie za dużo i po prostu nie zdążę tego wykorzystać, bo jest bardzo wydajny), ale z serii Gold Class (70 zł):

meguiars_gold_class_wax_s.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...