Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Sonda lambda czy co ?


Agrzesiek4

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam taki problem. dzisiaj wycinalem katalizator i wstawialem strumienice. kolesie odpieli mi kleme od akumulatora. jak wszystko zlozyli podpieli aku zapalili silnik zaczely sie falowania obrotow. gdzie nigdy tego nie mialem. auto na benzynie slabo sie zbiera a na gazie idzie jak burza. co to moze byc? sonda? wtryski? jakis czujnik? co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam taki problem. dzisiaj wycinalem katalizator i wstawialem strumienice. kolesie odpieli mi kleme od akumulatora. jak wszystko zlozyli podpieli aku zapalili silnik zaczely sie falowania obrotow. gdzie nigdy tego nie mialem. auto na benzynie slabo sie zbiera a na gazie idzie jak burza. co to moze byc? sonda? wtryski? jakis czujnik? co radzicie?

adaptacje przepustnicy zrobiłeś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby adaptacja przepustnicy zrobiona. dodam do tego jeszcze, ze na benzynie jak wcisne gaz do dechy samochod do 3tys obrotow nie chce w ogole jechac, rozpedza sie jak maluch, gdzie przed wycieciem katalizatora (ktory i tak byl pusty jak sie okazalo) i po odpieciu akumulatora tego obiawu nie bylo, szedl jak rakieta. Na gazie jest duzo lepiej rozpedza sie dobrze ale nie tak jak bylo przed "zabiegiem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm sonda jest w kolektorze więc tego raczej nie ruszali, wtryski nijak sie maja do wycięcia kata.. czujnik.. heh szukanie igły w stogu siana - podpinasz VAGa i powinno wypluc błędy.

Jednak radze odpiąc jeszcze raz akumulator i przeprowadzic autoadaptacje przepustnicy - na forum znajdziesz co i jak z autoadaptacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wrocilem od tego mechanika. podpial vaga, zero bledow. adaptacja przepustnicy zrobiona kluczykiem cykanie bylo klikniecie bylo wiec powinno grac. dalej to samo. mechanior powiedzial ze moze to byc sonda, bo po wycieciu kata zmienil sie przeplyw spalin i sonda swiruje. a wszystko stalo sie po odlaczeniu akumulatora. takze dalej nie wiem gdzie szukac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do sondy , to ona nie działa na wolnych obrotach wiec falowanie na pewno nie jest spowodowane tym. Sprawdź wszystkie przewody podciśnienia czy gdzieś nie masz nieszczelności. Czasem tak bywa ze robisz jedno a drugie się psuje. Co do adaptacji to ona przeprowadza się automatycznie, pod warunkiem ze jest sprawna przepustnica :wink4:

Powiedz mi czy jak fachowcy robili katalizator robili coś w komorze silnika?

Sundę możesz łatwo sprawdzić czy działa , pod zbiornikiem wyrównawczym masz wtyczkę z sondy. Odpal silnik i rozepnij połączenie jeśli zauważysz jakąś zmianę w pracy silnika to znaczy ze sonda jest sprawna. Co do braku mocy na początku to może lecz nie musi być spowodowane sonda, najlepiej sprawdzić napięcie sondy na kompie. [br]Dopisany: 14 Sierpień 2009, 21:34_________________________________________________

bo po wycieciu kata zmienil sie przeplyw spalin i sonda swiruje.

Jak już to obstawiał bym uszkodzenie sondy podczas spawania :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...