Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Olej do skrzyni manualnej


wojan8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanie. Chcę wymienić olej w skrzyni biegów. W Intercarsie zaproponowano mi olej niemiecki MAXXUS 75W-90 GEAR-PLUS. Olej jest klasy GL4+/GL5. Spełnia normę VW 505.50 . Sprzedawca powiedział mi, że jeśli spełnia tą normę to automatycznie są spełnione wymagania normy VW 501.50 ("bo norma 505.50 jest normą wyższą"). Czy mogę śmiało zalać ten olej?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj czy możesz ? moim zdaniem tak ,ale niech wypowiedzią się jeszcze znawcy w tej dziedzinie

A co zyskasz zalewając takim olejem ,jaka jest cena 1L takiego oleju ?

Pytam bo w ASO bez problemu dostaniesz oryginalny olej G 052 911 i nie masz żadnej obawy czy będzie dobry

chyba że cena jest tu powodem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

No to jest duża różnica bo ja za oryginalny dałem 108 zł za litr wchodzi 2,25 L, ale trzeba zakupić 2,5L i wydatek spory ,ale to przecież na lata jest inwestycja i jak nie ma wycieków to nie ma co żałować a wiadomo że z przekładnią będzie wszystko OK

Ale poczytaj czy to jest pełny SYNTETYK bo cena jest zaskakująco niska

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

olej niemiecki MAXXUS 75W-90 GEAR-PLUS. Olej jest klasy GL4+/GL5. Spełnia normę VW 505.50 . Sprzedawca powiedział mi, że jeśli spełnia tą normę to automatycznie są spełnione wymagania normy VW 501.50 ("bo norma 505.50 jest normą wyższą"). Czy mogę śmiało zalać ten olej?.

Maxxus 75W 90 to pełny syntetyk. Kupiłem go w inter carsie za 40 zł/ litr. W ASO powiedzieli że obojętnie jaki olej się zaleje - oby był 75W 90. Jeśli nie ma różnicy to po co przepłacać? Po za tym spełmnia normy wspomniane przez wojan8.

No i co najważniejsze: po zalaniu nowego oleju biegi wchodzą płynnie, delikatnie - oby tak dalej :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...