Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Zapieczony pompowtrysk


rubio29

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Z tego co mi mówił mechanik mogę mieć zapieczone pompo wtryski. Silnik jest głośniejszy :kwasny: i nie ma takiej dynamiki. Co można zrobić żeby usunąć te zapieczenia. słyszałem o dolaniu 1l. mixola na zbiornik paliwa może to pomóc czy macie inne rady? pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja masz silnik z na PD to myśl o wymianie PD na nowe jeśli są ku temu powody, a o innych dodatkach nawet nie myśl bo pozniej będziesz gadał że audi jest do du...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Z tego co mi mówił mechanik mogę mieć zapieczone pompo wtryski. Silnik jest głośniejszy :kwasny: i nie ma takiej dynamiki. Co można zrobić żeby usunąć te zapieczenia. słyszałem o dolaniu 1l. mixola na zbiornik paliwa może to pomóc czy macie inne rady? pozdrawiam,

ja sam nie wiem co myśleć o tym mixolu...tez słyszałem od kumpla co ma firmę przewozową, ale on to leje do nowej scani :P i tam jest chyba zbiornik 250 l :P

jak dla mnie jeżeli sie zapiekł to wlałes czegos suchego typu opał z stacji :( , z brudnego paliwa znowu by syfior sie osadził

lepiej na paliwie nie oszczedzać lej jakies lepsze paliwo np z shell: diesel extra(3gr droższe) albo to V-power diesel(6gr droższe) walnij co 10 tys płyn do czyszczenia pompowtrysków zapobiegawczo, nie lej nigdy jakiegos syfu niewiadomego pochodzenia lub takiego co sie np pieni jak zaczniesz lać(łatwo oblukać),znam takich co i po zapachu paliwo poznają niby im bardziej intensywny zapach tym lepsze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zimny Chirurg

Witam. Z tego co mi mówił mechanik mogę mieć zapieczone pompo wtryski. Silnik jest głośniejszy :kwasny: i nie ma takiej dynamiki. Co można zrobić żeby usunąć te zapieczenia. słyszałem o dolaniu 1l. mixola na zbiornik paliwa może to pomóc czy macie inne rady? pozdrawiam,

Szczerze to jak sie niby zapiekły pompki to juz jest lipa. Pozostaje tylko wymiana. Ten co Ci mówił o moxolu to niech sobie sam do łba wleje bo widać ze musi byś strasznie ograniczony. Albo zatarty. Jak słysze takie bzdury to nie moge w to uwierzyć ze są na świecie jeszcze tak tępi ludzie. Szok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zeby nie zajechac pompek to pamietaj by lać tylko pewne paliwo najwyższej jakości i olej pełny syntetyk o normie np 505 01.

Wtedy pośmigasz długo i szczęśliwie.

Pozdro

ZC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to jak sie niby zapiekły pompki to juz jest lipa. Pozostaje tylko wymiana. Ten co Ci mówił o moxolu to niech sobie sam do łba wleje bo widać ze musi byś strasznie ograniczony. Albo zatarty. Jak słysze takie bzdury to nie moge w to uwierzyć ze są na świecie jeszcze tak tępi ludzie. Szok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zeby nie zajechac pompek to pamietaj by lać tylko pewne paliwo najwyższej jakości i olej pełny syntetyk o normie np 505 01.

Wtedy pośmigasz długo i szczęśliwie.

Pozdro

ZC

Po pierwsze są ludzie, którzy nawet do PD-ków leja niewielkie ilosci np. mixolu (ok 100ml na bak) zeby natluscic i wspomoc prace pompowtryskow (litr to mega przesada :shocked:)-i nawet chwalą sobie takie zabiegi (poprawa czesto znaczna korekcji dawek paliwa) - temat szeroko opisywany u nas na forum. Poza tym olej nie smaruje pompowtrysków! :cool1: Więc kolego "Zimny chirurg" nie gań innych jak sam nie masz o czymś 100% pewności... :cool1: Fakt faktem to zapieczone pompki to juz kiszka i nawet moczenie w oleju zabardzo im niepomoze.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zimny Chirurg

Szczerze to jak sie niby zapiekły pompki to juz jest lipa. Pozostaje tylko wymiana. Ten co Ci mówił o moxolu to niech sobie sam do łba wleje bo widać ze musi byś strasznie ograniczony. Albo zatarty. Jak słysze takie bzdury to nie moge w to uwierzyć ze są na świecie jeszcze tak tępi ludzie. Szok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Zeby nie zajechac pompek to pamietaj by lać tylko pewne paliwo najwyższej jakości i olej pełny syntetyk o normie np 505 01.

Wtedy pośmigasz długo i szczęśliwie.

Pozdro

ZC

Po pierwsze są ludzie, którzy nawet do PD-ków leja niewielkie ilosci np. mixolu (ok 100ml na bak) zeby natluscic i wspomoc prace pompowtryskow (litr to mega przesada :shocked:)-i nawet chwalą sobie takie zabiegi (poprawa czesto znaczna korekcji dawek paliwa) - temat szeroko opisywany u nas na forum. Poza tym olej nie smaruje pompowtrysków! :cool1: Więc kolego "Zimny chirurg" nie gań innych jak sam nie masz o czymś 100% pewności... :cool1: Fakt faktem to zapieczone pompki to juz kiszka i nawet moczenie w oleju zabardzo im niepomoze.

pozdr

Wiem co jest smarowane i w jaki sposób. Dlatego lej dalej mixol i zycze Ci z całego serca abyś jezdził jak najdłużej.

Pozdro

ZC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lałem tylko nie mixol tylko castrola pełen syntetyk i jedyne co zauważyłem to silnik bardziej miękko chodził,korekcje minimalnie lepsze a może spróbuj czyszczenie pompek metodą http://www.a4-klub.pl/smf/all_liqui_moly_jet_clean_tronic-t84509.0.html podobno coś pomaga przy tragicznym stanie tak jak u ciebie,niech wypowiedzą się bardziej kumaci.koszt czyszczenia 150zł :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...