Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Który wahacz najczęściej zaczyna stukać, poprzeczne nierówności


aju

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wyczówam delikatne zaczynające sie stuki z lewego koła ale tylko na poprzecznych krótkich nierównościach. Na stacji nic nie widzi, mówi że zawieszenie igła... a jednak coś tam zaczyna pukać. Pomysły na wahacz? łącznik czy końcówkę? Amortyzatory ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :hi:

Trudne pytanie ,ale według mnie należy sie bacznie przyglądnąć wahaczowi tylnemu dolnemu ( tak zwany" banan") mam podobne objawy i ja jestem u siebie pewien na 100% ze on

Bardzo ciężko to diagnozować bo nic nie widać przy oględzinach .

Ja to zdiagnozowałam w taki oto prosty sposób:

podłożyłem pod to koło z przodu i z tyłu kliny ale nie na ciasno tylko w odstępie od koła ,tak aby można było bujać autem do przodu i do tyłu ,tak aby koło najeżdżało na te kliny ( najlepiej jak ktoś nam pomoże jest łatwiej )a ręką z tyłu koła łapię za gałkę gdzie idzie do zwrotnicy i ładnie można wyczuć luzy i stuki , bo tam najczęściej sie one pojawiają .

Jeszcze lepiej jak ktoś ma kanał to całkiem super i wygodnie , ja nie mam ale dałem sobie rade .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostało mi nurkować na weekend w kanale... chyba że ktoś jescze ma jakieś pomysły :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też obstawiam górny tylny + górny przedni :hi: ewentualnie łączniki stabilizatorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie wymieniłem miałem ten sam problem kiedy przejeżdżałem przez "policjanta" to mi coś się tłukło i dzisiaj wymieniłem dolny tylny wahacz "banan" wypracowana tuleja i jest cichutko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...