Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana ori układu wydechowego na podwójny od 2.5TDI


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie starą rurkę miałeś gdzieś przepaloną :wink4:

:naughty: Rurki Panie nówki :> Naprawdę jest ciszej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to czasem od quatro

mam taki sam wydech w 1.9 TDI :> :> :> i kompletny z zawiasami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest w tym wydechu koncówki są proste , a proste sa w quatro to koleś musiał chyba sach sobie przerabiać albo coś w stylu s-line.

kolego naped quattro wystepuje tez w benzynie a tam koncowki tlumikow nie sa skierowane w dol jak w dieslu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quattro nie ma tu nic do rzeczy akurat - najprawdopodobniej jeździł w benzyniaku, albo ktoś robił dieselka na prosto.

Przy napędzie na 4 koła, jest inny tłumik środkowy i idą po 2 rury od niego do kata, aby obejść wał napedowy.

Na zdjęciu widać, że ten wydech był robiony, bo chyba żaden z modeli nie miał takich długich prostek na końcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - jak ma proste końcówki to raczej strzelam że to z benzyniaka FWD jest. Bardzo łatwo to sprawdzić - pytajcie o nr tłumików i wtedy sprawdzimy. Niby można coś takiego założyć do diesla - tłumiki chyba się nie różnią (poza końcówkami)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie - jak ma proste końcówki to raczej strzelam że to z benzyniaka FWD jest. Bardzo łatwo to sprawdzić - pytajcie o nr tłumików i wtedy sprawdzimy. Niby można coś takiego założyć do diesla - tłumiki chyba się nie różnią (poza końcówkami)?

Si senior :> Nie ma różnicy w wyglądzie zewnętrznym, poza końcówkami i numerami fabrycznymi (z którymi to różnie jak wiemy bywa) :naughty:

Najprawdopodobniej to benzyniak, ale nie wykluczone, że ktoś w podobny do nas sposób rezał sobie dieselka.

Czyli co tłumik od diesla w benzyniaku (czy to jest możliwe ) .

Tłumik z 1,8T pasuje idealnie jak ten z 2,5 tdi FWD, więc nie widzę przeciwwskazań, aby go zakładać do 1,9tdi. Jedyna niewiadoma to bebechy, które mogą się coś nie zgrywać ze sobą.

W każdym razie montażowo jest to samo :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem do faceta i pewnie za 350 odda więc nie ma na co czekać- żeby mnie kasa nie hamowała w tym miesiącu :wallbash::wallbash: :wallbash: :wallbash: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jedyna różnica między wydechem z benzyny albo diesla (oczywiście cały czas mówimy o FWD) to katalizator - inna konstrukcja dla danego rodzaju paliwa. Ale przecież kat nas nie obchodzi - niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę ale przecież tłumiki w środku są puste... W związku z tym wszystko powinno podejść PNP (zaczepy muszą pasować bo przecież wszyscy korzystamy z tej samej płyty podłogowej - nie dotyczy Q). Hmm... nawet lepiej bo jesli dorwiecie od benzynki to macie już proste końcówki (tyle że ori mogą okazać się za małe :tongue4:)

Hmm zastanawiam się czy nie zmienić tematu na podmiankę wydechu na 2x w ALL FWD :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jedyna różnica między wydechem z benzyny albo diesla (oczywiście cały czas mówimy o FWD) to katalizator - inna konstrukcja dla danego rodzaju paliwa. Ale przecież kat nas nie obchodzi - niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę ale przecież tłumiki w środku są puste... W związku z tym wszystko powinno podejść PNP (zaczepy muszą pasować bo przecież wszyscy korzystamy z tej samej płyty podłogowej - nie dotyczy Q). Hmm... nawet lepiej bo jesli dorwiecie od benzynki to macie już proste końcówki (tyle że ori mogą okazać się za małe :tongue4:)

Hmm zastanawiam się czy nie zmienić tematu na podmiankę wydechu na 2x w ALL FWD :decayed:

tłumiki nie sa w srodku puste-w srodku jest duzo przegrod,kanałów i otworów [br]Dopisany: 02 Wrzesień 2009, 10:21_________________________________________________

ten wydech wisi na alledrogo juz kilka miesiecy i na szczescie nikt nie jest na tyle zdesperowany zeby az tak przeplacac :wallbash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...