Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana ori układu wydechowego na podwójny od 2.5TDI


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Średnica na końcówce wydechu to z tego co pamiętam 50-55mm i takiej montażówki trzeba szukać.

U mnie w Q średnica końcówki ori wydechu wynosi 60mm, mam problem ze znalezieniem ładnej końcówki z taka średnicą montażową. No chyba,ze jeśli podają 55mm to jest razem z tymi wewnętrznymi łapami do przykręcenia...

[br]Dopisany: 01 Kwiecień 2010, 00:00_________________________________________________http://moto.allegro.pl/item976990168_hit_ulter_koncowki_okragle_n1_90rs_rs_kadex.html ta jest bardzo ładna,ale obawiam sie,ze moze być za wąska do zamocowania.

A mierzyłeś przy samej puszce ostatniego tłumika? Bo sama zakrzywiona fifka jest większej średnicy niż rura na wylocie z puszki.

piekna robota, sprytne i tanie rozwiazanie

zaczynam kompletowac zlom teraz ;)

Hmmm :mysli: czy ja wiem, czy koszt około 1300 pln to tanie rozwiązanie....jak za bajer oczywiście :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mierzyłeś przy samej puszce ostatniego tłumika? Bo sama zakrzywiona fifka jest większej średnicy niż rura na wylocie z puszki.

mierzyłem średnicę zakrzywionej fifki, dzięki za podpowiedź, jutro zmierze przy wylocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wierze ze ceny wydechu styranego dochodza o zgrozo do 750 PLN :shocked: nei mowic juz o tym jak ciezko taki wlasnie gdziekolwiek znalezc :thumbdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wierze ze ceny wydechu styranego dochodza o zgrozo do 750 PLN :shocked: nei mowic juz o tym jak ciezko taki wlasnie gdziekolwiek znalezc :thumbdown:

moze tutaj :)

http://moto.allegro.pl/item987240952_audi_a4_04_08_2_5_tdi_tlumik_srodkowy_koncowy_8e.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wczoraj zabralem sie za wymiane i mam pewien problem z symetria po montazu:(

wydech 2.0b sedan na ori od 2.0 TFSI avant

polozylem swoj stary wydech na tym od avanta i wszystkie mocowania nakladaly sie idealnie jednak po zamontowaniu mam taki efekt:

lewa strona

lewyu.th.jpg

prawa strona

prawyq.th.jpg

z prawej strony wystaje ok 2cm wiecej!

tunel mnie troche martwi, dziwnie przylega do jednej strony:

tunelf.th.jpg

Czy przy wymianie swojego tlumika spotkaliscie sie z podobnym problemem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydech zmienialem od lacznika, ktory jest widoczny na ostatnim foto,

czesciowo rozwiazalem problem odkrecajac obie sruby przy tym laczniku, teraz wyglada to nastepujaco :

lewa koncowka wystaje 30mm prawa 35mm, roznieca niewielka, ale chce to zrobic bez fuszery:/

koncowki wystaja, jak dla mnie, za bardzo, ale bardziej juz nie moge schowac, bo wkrety nie wejda w otwory w podwoziu...

jak bede w PL to je poucinam i zamontuje jakies ala chrom:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak nie zaloze tej termicznej oslony baku to moze to miec jakies konsekwencje w postaci zgubienia paliwa przez ztopiony bak czy cos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak nie zaloze tej termicznej oslony baku to moze to miec jakies konsekwencje w postaci zgubienia paliwa przez ztopiony bak czy cos?

Nic się nie stanie - możesz spokojnie jeździć i spać :decayed::wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to git, teraz szukam wydechu, jakby ktos cos slyszal to prosze o info ;)

A co do koncowek to jakie polecacie? W katalogu ultera powinienem patrzyc na koncowki czy na nakladki?

http://www.ulter.com.pl/index.php?show=offer&pz=2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej na koncówki..wspawasz sobie i git :> ja mam te w prawym gornym rogu :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zakupilem oslone, ale jakos czasu nie mam tego ogarnac, no ale w lipcu droga do PL, wiec trzeba bedzie wlazic pod auto :disgust:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś dziwne te końcówki nie?

A ten?

http://allegro.pl/item1037227210_tlumiki_audi_a4_2_5tdi_2002_163km.html

Ten chyba dobry tylko trochę skorodowany, ale jakby się odnowiło to powinien być OK? Zależy jak w środku wygląda co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem od B7 2.0 TFSI po 18k mil, co prawda mam 2.0 ALT ale wydaje mi sie ze podejdzie rowniez pod ropniaka...

moze taka opcje powinienes rozwazyc, bo widze ze ciezko cos trafic tanio od 2,5 tdi

sprzedawcy chyba wiedza ze towar chodliwy i za ladny okaz wolaja grubooo!

za swoj dalem 75GBP, ale w stanie niemal idealnym:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa inne tlumiki bo jest inna dynamika gazow.Lepiej poczekac na ten od 2.5 tdi niz kupic od benzyny.U mnie w aucie jest ciszej odkad zalozylem wydech od 2.5 tdi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...