Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana ori układu wydechowego na podwójny od 2.5TDI


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego - ten wydech wisi już od prawie pół roku, więc raczej go nie chce sprzedać osobno :wink4:, ani taniej.

Wystawia go od czasu, jak ja zacząłem szukać swojego :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jedyna różnica między wydechem z benzyny albo diesla (oczywiście cały czas mówimy o FWD) to katalizator - inna konstrukcja dla danego rodzaju paliwa. Ale przecież kat nas nie obchodzi - niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę ale przecież tłumiki w środku są puste... W związku z tym wszystko powinno podejść PNP (zaczepy muszą pasować bo przecież wszyscy korzystamy z tej samej płyty podłogowej - nie dotyczy Q). Hmm... nawet lepiej bo jesli dorwiecie od benzynki to macie już proste końcówki (tyle że ori mogą okazać się za małe :tongue4:)

Hmm zastanawiam się czy nie zmienić tematu na podmiankę wydechu na 2x w ALL FWD :decayed:

tłumiki nie sa w srodku puste-w srodku jest duzo przegrod,kanałów i otworów

OK, Mariusz ale poza tym nic więcej tam nie ma. Czy mogą być jakieś różnice między tłumikiem diesla a benz - inaczej ułożone komory i przegrody o których napisałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że jedyna różnica między wydechem z benzyny albo diesla (oczywiście cały czas mówimy o FWD) to katalizator - inna konstrukcja dla danego rodzaju paliwa. Ale przecież kat nas nie obchodzi - niech mnie ktoś poprawi jeśli się mylę ale przecież tłumiki w środku są puste... W związku z tym wszystko powinno podejść PNP (zaczepy muszą pasować bo przecież wszyscy korzystamy z tej samej płyty podłogowej - nie dotyczy Q). Hmm... nawet lepiej bo jesli dorwiecie od benzynki to macie już proste końcówki (tyle że ori mogą okazać się za małe :tongue4:)

Hmm zastanawiam się czy nie zmienić tematu na podmiankę wydechu na 2x w ALL FWD :decayed:

tłumiki nie sa w srodku puste-w srodku jest duzo przegrod,kanałów i otworów

OK, Mariusz ale poza tym nic więcej tam nie ma. Czy mogą być jakieś różnice między tłumikiem diesla a benz - inaczej ułożone komory i przegrody o których napisałeś?

dynamika gazow bedzie inna w dieslu i benzynie ale czy tlumi wewnatrz sie roznia to nie mam pojecia :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisś otrzymałem wydech

http://moto.allegro.pl/item724313271_tlumiki_komplet_audi_a4_b6_2_5_tdi_v6_01_05_r.html

Tłumik Srodkowy numer 8E0 253 411 AC

Końcowe 8E0 253 611 CP i 8E0 253 611 CN

Dla informacji koncówki tłumików były robione na prosto widać spawy.

NUmery są inne niż w artykule co sądzicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numer bazowy jest OK, końcówkami literowymi się nie przejmuj - najprawdopodobniej masz wydech ze starszego rocznika (2002?). Z tego co pamiętam KOval81 miał ten sam numer tłumika środkowego w swojej instalce - powinieneś dopasować bez problemu :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym sie spytać czy rozstaw tylnich wydechów (koncówek) jest taki sam w zwykłej dokładce na dwa wydechy, dokładce s-line i S4. W tym tłumiku mam już koncówki, na zime bym juz je zostawił . Koleś do tłumika dżucił mi wszystkie uchwyty i osłony termiczne na dwa tylnie wydechy i oczywiście dostarczony do domu :). Tak na marginesie jak ktos kupuje wydech może sie spytać o tą osłone zwykle chetnie dorzucają :) . Całość z dostarczeniem do domu kosztowała mnie 550 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozstaw tłumików jest identyczny - korzystają z tych samych uchwytów co ori więc pasują zarówno do standardowego spojlera jak i S-Line. Jeśli chodzi o temat osłon - masz rację można pytać, sprzedający pewnie dorzuci je gratis. W moim przypadku leżały obok wydechu ale tak powyginane że dałem sobie spokój. Niestety na allegro tego nie trafisz - przynajmniej mnie się nie udało. Zostaje ASO a szkoda po podnosi to cenę moda o jakieś 200zł :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodałem do tutoriala opis montażu osłony termicznej baku - no teraz to już naprawdę koniec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przy dopasowaniu koncówek polecam dorobic sobie dystans ja zrobiłem z plastiku grubosci 2 cm i wyciałem w nim najpierw otwur fi 12 cm bo tyle ma dokładka od 1.8t i pozniej otwur fi 8 cm bo byle mialy moje koncowki zakładamy na koncówki i szybko sprawnie nie da sie wspawac nie równo :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przy dopasowaniu koncówek polecam dorobic sobie dystans ja zrobiłem z plastiku grubosci 2 cm i wyciałem w nim najpierw otwur fi 12 cm bo tyle ma dokładka od 1.8t i pozniej otwur fi 8 cm bo byle mialy moje koncowki zakładamy na koncówki i szybko sprawnie nie da sie wspawac nie równo :>

dobry pomysl :good:

ja to robilem na oko z tlumikarzem i tez udalo sie rowno ale bylo kilka poprawek na koniec :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przy dopasowaniu koncówek polecam dorobic sobie dystans ja zrobiłem z plastiku grubosci 2 cm i wyciałem w nim najpierw otwur fi 12 cm bo tyle ma dokładka od 1.8t i pozniej otwur fi 8 cm bo byle mialy moje koncowki zakładamy na koncówki i szybko sprawnie nie da sie wspawac nie równo :>

Rzeczywiście z dopasowaniem końcówek jest najwięcej babrania się... Dobry pomysł :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie... do ilu stopni sie nagrzewa rura przed srodkowym tłumikiem i zaraz za nim?? wie ktos?? spawałęm rure sam a kazdy tłumik miałem osobno bo przesyłka strasznie była droga i no taka troche partyzantka te spawy a kupiłem taka tasme zeby to zamaskowac ale obawiam sie czy wytrzyma jest do 200 stopni...jak myslicie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie... do ilu stopni sie nagrzewa rura przed srodkowym tłumikiem i zaraz za nim?? wie ktos?? spawałęm rure sam a kazdy tłumik miałem osobno bo przesyłka strasznie była droga i no taka troche partyzantka te spawy a kupiłem taka tasme zeby to zamaskowac ale obawiam sie czy wytrzyma jest do 200 stopni...jak myslicie??

odpowiedz jest prosta -to maja byc porzadne spawy a nie partyzantka

urwie ci sie rura ,wbije do srodka autka i wstedy bedzie partyzantka :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale masz wyobraznie , z ta rura w srodku samochodu, wstyd jak h*j, jak kuplowi w Oplu urawal sie tlumik i musial na srodku maista po niego dybac 50m za samochod to tez nie byl zadowolony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiecie czy w b7 tez trzeba sciagac zderzak przy wymianie dolnej dokładki .. chce zmienic wydech na podwójny, ale przeraza mnie demontaz całej tapicerki, lamp i zderzaka;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiecie czy w b7 tez trzeba ściągać zderzak przy wymianie dolnej dokładki .. chce zmienić wydech na podwójny, ale przeraza mnie demontaż całej tapicerki, lamp i zderzaka;/

To naprawdę nie jest takie trudne mi zeszło godzinkę ciągnąc zderzak wymienić dokładkę i założyć go na nowo.. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja juz raz sciaglem jeden boczek tapicerki w bagazniku i mialem problem z jego załozeniem... (chodzi o założenie boczku u góry przy samej szybie na taka jakby szyne ;/

PS. moze w sedanie jest troszke prościej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ściągniesz i założysz kilka razy - nabierzesz wprawy ;) Wkładaj rękę pod tapicerkę przy zakładaniu i naprowadzaj spinki na otwory w karoserii, będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...