Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana ori układu wydechowego na podwójny od 2.5TDI


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

ma ktos foto prawego wieszak tlumika koncowego??

Jest taki sam jak lewy, i taki posiadasz u siebe na lewym koncowym..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma ktos foto prawego wieszak tlumika koncowego??

Jest taki sam jak lewy, i taki posiadasz u siebe na lewym koncowym..

nie jest taki sam sprawdziłem na samochodzie odwrotnie ma otwory mocowania przeczytaj pierwszy post Bartek podał nr wieszaka prawego tłumika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie pomyłka, otwory sa odbiciem lustrzanym lewego uchwytu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy taki wydech będzie pasować do mojego Avanta 1.9 ? wiem ze od 1.8 na pewno pasuje ale ten dodatkowo jest od wersji Cabrio http://allegro.pl/audi-a4-1-8-turbo-cabrio-04-uklad-wydechowy-tlumik-i1601414514.html

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie udało mi się dorwać wydech na dwie strony.

Kupiłem od B7 BRD, podłoga B6 i B7 jest taka sama więc wszystko będzie pasowało, zastanawiam się jedynie czy też czeka mnie operacyjka przedłużania o te 8-10 cm jak przy wydechu z 2,5?

Jeśli ktoś przerabiał taką konfigurację to byłbym wdzięczny za podpowiedź, bo wolałbym być przygotowany jak się wezmę za przekładkę :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, ja jak montowałem swój to bez przymierzania przyspawaliśmy te 8cm rurki, założyliśmy na wieszaki i tu 'zonk'... O te 8cm za długi się okazał, wcześniej nic nie było robione bo by były ślady. Układ był od B7 więc chyba w B7 jest już te 8cm extra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc koledzy dołączyłem do grona "dwururkowców" :>

Mój swap był na wydech z B7 BRD cabrio.

Pierwszą ważną informacją jest to, że wydech generalnie z B7 BRD (ten bez środkowego tłumika) pasuje dokładnie i całkowicie P&P. Tak jak napisał Młody_Drog (dzięki za podpowiedź) nie ma potrzeby dospawania tych brakujących 8 cm jak jest w przypadku wydechu z 2.5. Powiem więcej nawet końcówki pasują, chodzi mi o odległość wystawania ze zderzaka, przynajmniej mi się podoba :cool1:

Drugą istotną dla mnie sprawą było to by w aucie nie było głośniej o co się trochę obawiałem z racji braku środkowego tłumika. A tu przyjemna niespodzianka, ciszej to może nie jest ale mam takie wrażenie, że dźwięk z wydechu jest jakby kulturalniejszy bardziej zbliżony do V6, a może stary już miałem wypalony. :mysli:

Podsumowując jak wam gdzieś się trafi wydech z BRD to brać śmiało będzie wszystko świetnie pasować

Na koniec dodam tylko nie zabierajcie się za robotę sami :wallbash: (nieporęczna zabawa, we dwóch bez problemu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..pany mam do kupienia w dobrej cenie podwójny wydech od 1,8T :naughty:

nie ma z tym problemu ktoś powozi na takim w dieslu :)

U mnie jest w B6 z 2.0 TFSI :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakich przeróbek muszę się spodziewać kupując do mojej ośki wydech od 3.0TDI Q??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antonio - wydech od Q nie podejdzie do FWD. Musiałbyś bak wymienić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakbym chciał tylko ostatnie tłumiki dospawać do obecnego ułożenia rury wydechowej...

po małych przeróbkach chyba podpasuje... :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bak będzie przeszkadzał - trzeba będzie ciąć "fi" blisko tłumików końcowych a potem sztukować...

Może tak - tłumiki końcowe jak najbardzie do wykorzystania a reszta wydechu na śmieci. Ewentualnie możesz spróbować użyć pozostałości do budowy trójnika tak jak to zrobił Rpalka:

45b3af74efa7fef0med.jpg

Poniżej dla porównania foto FWD vs. Q:

holk.JPG

534219267.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak bym wiedzial ze to zdjecie bedzie biegac po forum to zrobilbym to po malowaniu :decayed:

Skladam do kupy wydech z kwasowki to moze chcesz odkupic :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał mam zaklepany wydech od b7 TDI a on ma te fajne końcówki z nierdzewki zagięte w dół

a jaki Ty masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...