Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana ori układu wydechowego na podwójny od 2.5TDI


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

http://moto.allegro.pl/a4-a6-a8-2-5-tdi-03-08-tlumiki-koncowe-i2035323116.html

A ten Panowie cos bylo kombinowane z koncowkami czy s-line mialy takie ( cos tak gosc wspomnial przez tel)

Ale czy one nie beda za bardzo schowane wiec i tak bede musial dospawac koncowki bo w 2,5 chowaly sie w zderzaku a ja teraz potrzebuje zeby cos wystawalo lub bylo jak w A6 C6

Teraz wiem ze to z B7 wiec chyba beda koncowki wystawaly cos ala A6 z tym ze nie wiem jak z rozstawem.

zacznę od tego , że Tedi35 za bardzo kombinujesz :decayed:

końcówki itp... żadne końcówki skierowane w dół nie chowają się idealnie w zderzakach B6 (chyba, że sobie dorezasz dokładkę np z B7 lub co tansze z cabrio). O ile wiem nie było w B6 dokładek na rurki wystające skierowane w dół, diesla.

Jeśli chodzi o rozstaw rur/tłumików końcowych to wszystkie B6/B7 maja to samo problem jest jedynie w części środkowej do ośki nie pasuje z quattro.

Proponuję polować na zestawy z B7 cabrio BRD (tańsze i chyba cabrio z reguły mają mniejsze przeloty) wszystko pasuje P&P a rozstaw i spasowanie do zderzaka chcesz mieć jak np w A4 B7 lub A6 to tylko do gości od spadania plastików i niech Ci wstawia taka dokładke do rur skierowanych w dół. Jak ja się dowiadywałem to mi mówili ok 1 zł za cm dokładka ma ok 100 cm trzeba robić z dwóch stron czyli ko 200 zeta więc sobie odpuściłem.

Ja mam taki zestaw z 2.0TDI BRD cabrio + dokładka z 18T i jest dla mnie OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznę od tego , że Tedi35 za bardzo kombinujesz :decayed:

końcówki itp... żadne końcówki skierowane w dół nie chowają się idealnie w zderzakach B6 (chyba, że sobie dorezasz dokładkę np z B7 lub co tansze z cabrio). O ile wiem nie było w B6 dokładek na rurki wystające skierowane w dół, diesla.

Jeśli chodzi o rozstaw rur/tłumików końcowych to wszystkie B6/B7 maja to samo problem jest jedynie w części środkowej do ośki nie pasuje z quattro.

Proponuję polować na zestawy z B7 cabrio BRD (tańsze i chyba cabrio z reguły mają mniejsze przeloty) wszystko pasuje P&P a rozstaw i spasowanie do zderzaka chcesz mieć jak np w A4 B7 lub A6 to tylko do gości od spadania plastików i niech Ci wstawia taka dokładke do rur skierowanych w dół. Jak ja się dowiadywałem to mi mówili ok 1 zł za cm dokładka ma ok 100 cm trzeba robić z dwóch stron czyli ko 200 zeta więc sobie odpuściłem.

Ja mam taki zestaw z 2.0TDI BRD cabrio + dokładka z 18T i jest dla mnie OK.

Wiesz mam nagrane (nie kupione jeszcze) od 2,5 TDI FWD 163KM jak z linku a one byly lekko skierowane w dol i nie wiem jak to spasuje z 1,8T dokladką. Jak nie to obetnę i wstawie proste koncowki. Myslisz ze spasuje to wszystko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, taki wydech podejdzie pod dokładkę z 1,8T :good:

oczywiście jak będziesz chciał by z boku patrząc na auto te końcówki nie wystawały to faktycznie trzeba by wstawić proste końcówki ze ścięciem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, taki wydech podejdzie pod dokładkę z 1,8T :good:

oczywiście jak będziesz chciał by z boku patrząc na auto te końcówki nie wystawały to faktycznie trzeba by wstawić proste końcówki ze ścięciem

Zobacze ile one beda wystawaly patrzac z boku jak 1 cm lub 2 to moze przejdzie jak wiecej to obetnę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany szybkie pyt czy wydech od 2.0 TDI BRE 170KM podejdzie do mojego bez większej rzeźby? dokładkę już mam, teraz poluje na wydech, znalazłem jeden za 400zl warto brać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pany szybkie pyt czy wydech od 2.0 TDI BRE 170KM podejdzie do mojego bez większej rzeźby? dokładkę już mam, teraz poluje na wydech, znalazłem jeden za 400zl warto brać?

warto.. bierz, tylko od 170kucy ro nie ma z tego co pamietam tłumika srodkowego, ale to nie przeszkadza :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wydech od cabrio 2.0 T z oski do mojej B6 1.9TDI podobno miały być komplikacje.

Wydech pasował jak malina godzina roboty w całości i gotowe.Wystarczyło w starym odkręcić

obejmę i poprzekładać.Wydech jest z cabrio rozbieralny na 3 części więc kurier przywiózł to za 30pln:D

link do allegro jak wyglądał:http://allegro.pl/kompletny-wydech-audi-a-4-cabrio-2-0t-i2080353075.html

Końcówki już miał proste w chromie chyba ori. Wystają jakiś cm ale może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wydech od cabrio 2.0 T z oski do mojej B6 1.9TDI podobno miały być komplikacje.

Wydech pasował jak malina godzina roboty w całości i gotowe.Wystarczyło w starym odkręcić

obejmę i poprzekładać.Wydech jest z cabrio rozbieralny na 3 części więc kurier przywiózł to za 30pln:D

link do allegro jak wyglądał:http://allegro.pl/kompletny-wydech-audi-a-4-cabrio-2-0t-i2080353075.html

Końcówki już miał proste w chromie chyba ori. Wystają jakiś cm ale może być.

ja zakładałem z cabrio ale z 2.5tdi trzeba było dospawać ok 8-10cm z przodu i mój był w całości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli przerobisz tłumik srodkowy to podejdzie :gwizdanie: ale szukaj takich ktore maja od tłumika srodkowego do kolektora 1 rure, ten ktory pokazałes jest od silnika V

Zastanawia mnie jaka jest roznica miedzy wydechem od benzyny a od Diesla, jakie sa kozysci i jakie wady. Potrafi to ktos mądrze wyjasnić :mysli: [br]Dopisany: 15 Luty 2012, 10:49_________________________________________________przez przypadek znalazłem fajna oferte http://allegro.pl/podwojny-tlumik-oslony-aluminiowe-a4-b6-2-5-tdi-i2112359952.html gosc ma również osłony :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli przerobisz tłumik srodkowy to podejdzie :gwizdanie: ale szukaj takich ktore maja od tłumika srodkowego do kolektora 1 rure, ten ktory pokazałes jest od silnika V

Zastanawia mnie jaka jest roznica miedzy wydechem od benzyny a od Diesla, jakie sa kozysci i jakie wady. Potrafi to ktos mądrze wyjasnić :mysli: [br]Dopisany: 15 Luty 2012, 10:49_________________________________________________przez przypadek znalazłem fajna oferte http://allegro.pl/podwojny-tlumik-oslony-aluminiowe-a4-b6-2-5-tdi-i2112359952.html gosc ma również osłony

wlaśnie do niego napisalem czy mi wysle ten tlumik do szczecina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No okej sorry nie doczytałem.

A co później ze szczecina do Irysowa?? czy wybierasz się do Polandii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie wytargałem wydech od 2.0 170KM za 250zl :kox: co brakuje mi jeszcze do montażu oprócz osłony termicznej i śrub do przykręcenia?

eb77045cab53fca3m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie wytargałem wydech od 2.0 170KM za 250zl kox co brakuje mi jeszcze do montażu oprócz osłony termicznej i śrub do przykręcenia?

kanał i sprawne rece :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ktoś próbował wsadzić wydech od 2.5 do środka B5 Avant lub B6 Avant ??

Bo mam zamiar takowy przywieźć ale nie wiem czy wejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ktoś próbował wsadzić wydech od 2.5 do środka B5 Avant lub B6 Avant ??

Bo mam zamiar takowy przywieźć ale nie wiem czy wejdzie.

do środka nie wejdzie w całości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...