Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana ori układu wydechowego na podwójny od 2.5TDI


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

czesc,

sorry za małe OT .. ale wysyałał ktoś wydech na 2 rury kurierem ?

jakiś koszt, problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupowałem to sprzedawca zaznaczył wzdłuż rur i odciął końcowe tłumniki ,w całości chcieli 300-400zł za wysyłkę ze względu na gabaryt, spawanie u znajomego gratis przesyłkę wytargowałem w cenie, główny problem to gabaryt z tąd wysoka cena za wysyłkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja płaciłem za przesyłkę 50zł, ale gościu od którego kupowałem pocioł wydech na trzy części, wcześniej robiąc kreski więc z pospawaniem nie było problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem trzeba pospać na allegro ale w końcu się trafi. Ja swój tył dorwałem w komplecie z nakładką za 330zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pragnę podzielić się info o udanej zamianie pojedynczego wydechu na podwójny w A4 B7 Avant z 2006r. Wzorowałem się oczywiście na swapie Bartka. Udało mi się odkupić dwururkę (zaczepy w komplecie) z A4 B7 2.0 TDI 170KM od jednego z forumowiczów, wyczyściłem i pomalowałem ją "srebrolem", kupiłem termoosłonę pod prawy tłumik wraz z nakrętkami oraz czarny spojler na dwa wydechy. Wszystko zmontowałem bez żadnych właściwie problemów sam. Jedynie na koniec trzeba było trochę pogimnastykować się, aby poustawiać równo w otworach spojlera obie końcówki wydechu. Koszt około 700 zł + własna robocizna, ale chyba się opłaciło. Wrzucam kilka fotek z przed i po zmianie.

stary_wydech.jpg IMG_5283.jpg przed_swapem_wydechu.jpg po_swapie_wydechu.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę z innej beczki. Czytałem że co niektórym po założeniu podwójnego wydechu dużo ciszej chodzi samochód na niskich obrotach w szczególności posiadaczom skrzyń multitronic. U mnie na pojedynczym wydechu najbardziej odgłos buczenia dawał po uszach przy prędkości ok 90km/h. Po założeniu podwójnego wydechu zmieniło się to całkowicie ale buczenie pozostało (tylko na niskich obrotach), oraz przy innych prędkościach.

Wczoraj ze znajomym zmieniliśmy wydechy ( u niego tego buczenia nie ma). Na moim wydechu u niego też cisza wiec mój wydech jest sprawny.

Jak myślicie co może powodować takie buczenie?? Dodam że kolega nie ma kata w tej chwili ja jeszcze go mam. Stawiamy, że to kat jest już przypchany i blokuje przepływ spalin co powoduje buczenie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem trzeba pospać na allegro ale w końcu się trafi. Ja swój tył dorwałem w komplecie z nakładką za 330zł.

Patrze caly czas na alledrogo, ale ceny za zderzaki do B6 maja zaporowe :kwasny: nie dam 1000 czy nawet 600 zl za zderzak :facepalm::doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Jakis czas temu o to zapytywalem i zadnej odpowiedzi nie dostalem. Po przeszukaniu forum wiele osob wspominalo , ze owe buczenie pochodzi ze skrzyni biegow , ze niby tam jakies lozysko pada itp.

U mnie w aucie buczalo tylko przy malych predkosciach i w przedziale obrotow 1200-1600 nie zaleznie od biegu jaki byl zapiety.

Przed pojawieniem sie owego buczenia zmienilem wydechy na takie z 2.5 TDi i to mi dalo do myslenia , ze moze juz dobiegl ich koniec. Po jakims czasie zmienilem wydechy na duzo mlodsze od 1.8 T z 2007r. i buczenie ustalo , teraz cisza jak makiem zasial.

Tak wiec wydaje mi sie , ze owej przyczyny buczenia trzeba szukac w wydechu , moze ma juz sporo nalatane i juz dlugo nie pociagnie.

Skoro przed zmiana tlumikow wszystko bylo wporzadku , zadnego buczenia to co w tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...