Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana ori układu wydechowego na podwójny od 2.5TDI


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Napewno plug & play pasuje od 2.5 TDI. Napewno NIE pasuje od zadnego Q. No i z tym 1.8 T benzyna jest wielka niewiadoma. Montazowo podejdzie, lecz od strony technicznej nie ma pewnosci. Choc wyglada identycznie jak z 2.5 to nikt nie potwierdzil do tej pory, ze konstrukcyjnie jest taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno plug & play pasuje od 2.5 TDI. Napewno NIE pasuje od zadnego Q. No i z tym 1.8 T benzyna jest wielka niewiadoma. Montazowo podejdzie, lecz od strony technicznej nie ma pewnosci. Choc wyglada identycznie jak z 2.5 to nikt nie potwierdzil do tej pory, ze konstrukcyjnie jest taki sam.

Zgadza sie ale jest ktos pisał że od cabrio i 3.0 podobno pasuje ale też nie wiem na 100%.

Co do od 1.8T dziś z kumplem tak sie zastanawialismy że jak przekruj jest taki sam to powinno nie byc problemu gdyż od benzyny bardziej wydech sie nagrzewa wiec do diesla by podeszło teoretycznie co innego w drugą strone ... Ale to najlepiej jak by ktoś na bank potwierdził tą teorie :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno plug & play pasuje od 2.5 TDI. Napewno NIE pasuje od zadnego Q. No i z tym 1.8 T benzyna jest wielka niewiadoma. Montazowo podejdzie, lecz od strony technicznej nie ma pewnosci. Choc wyglada identycznie jak z 2.5 to nikt nie potwierdzil do tej pory, ze konstrukcyjnie jest taki sam.

Zgadza sie ale jest ktos pisał że od cabrio i 3.0 podobno pasuje ale też nie wiem na 100%.

Co do od 1.8T dziś z kumplem tak sie zastanawialismy że jak przekruj jest taki sam to powinno nie byc problemu gdyż od benzyny bardziej wydech sie nagrzewa wiec do diesla by podeszło teoretycznie co innego w drugą strone ... Ale to najlepiej jak by ktoś na bank potwierdził tą teorie :kox:

od cabrio pasuje na 100% od 3.0 nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy dospawanie tylko prawego wydechu do puszki jest możliwe? Bo na allegro zdarza się ze sprzedają wydechy na części (środek, lewy wydech i prawy) z racji wielkości całego wydechu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowni koledzy juz pisalem o tym , Ja mam zalozony wydech od 1.8T w Mojej B6 AWX i wszystko jest takie same jak w kompletnym wydechu od 2.5TDi , bynajmniej z zewnatrz.

Jak sprawa wyglada budowy tlumikow w srodku , jaka jest roznica miedzy 1.8T i 2.5TDi to nie jestem wstanie powiedziec gdyz nigdy nie rozpruwalem zadnego z w/w tlumikow i nie zaglebialem sie w ich budowe wewnetrzna.

Ja na Swoim wydech od 1.8T latam juz od ponad roku i wszystko jest wporzadku , zadnego rezonansu , dziwnego buczenia czy tez glosniejszej pracy a moge to porownac z kompletnym wydechem od 2.5TDi gdyz taki tez mialem zalozony w Moim aucie. Jednak ze po jakis 6 miesiacach zaczelo cos buczec w ukladzie wydechowym przy pewnych obrotach silnika i to bez wzgledu na to na jakim biegu sie jechalo. Jak pamietam to buczenia sie pojawialo miedzy 1800-2200 obrotow i bylo to tak wkrur..... ze czasami odechciewalo sie jechac.

Po przeczytaniu paru postow dot. owego buczenia , rzekomo o sypiacych sie lozyskach kol tylnych , o rozlatujacym sie lozysku skrzyni biegow czy tez o wyjechanych juz oponach :facepalm: postanowilem zmienic jeszcze raz uklad wydechowy i akurat trafil sie od 1.8T to go zalozylem i tak jezdze. Jeszcze co sie zastanawiam to nad wycieciem tlumika srodkowego aby pozbyc sie zbednej wagi i toche polepszyc dzwiek ukladu , zwlaszcza ze turbinka ladnie gwizdze po przegazowaniu :naughty: bo kat juz dawno wylecial.

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeszcze taka mała uwaga przy swapie wydechu. Musicie zwrócić uwagę na to, aby same już tłumiki końcowe wisiały na tej samej wysokości. Wystarczy, że uchwyt w tłumiku jest dlikatnie przegięty, a już nie bedzie symetrii, co póżniej źle rokuje przy montażu samych końcówek. U mnie był ten problem i dzisiaj robiłem w innym już zakładzie korektę. Same końcówki są idealnie wpasowane " na paluszek" dookoła. Natomiast pucha prawa wisi dużo niżej niż lewa. Widać wprawdzie dopiero z odległości, ale wkurza i pewnie będzie trzecie podejście.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam takie pytanie, czy po zmianie wydechu na 2 rurke czujecie jakieś zmiany ? Dzwięk, praca silnika, cokolwiek :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam takie pytanie, czy po zmianie wydechu na 2 rurke czujecie jakieś zmiany ? Dzwięk, praca silnika, cokolwiek :eusathink:

nie ,no może ciut ciszej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie, jakby lepsza kultura pracy. Ciszej, rowno i jakby mniej klekotal. Ale na ile to fakt, a na ile nasza psychika, to juz nie wiem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mi się wydaje czy na allegro nie ma dosłownie żadnego teraz wydechu? Ani od 1.8 ani od 2.5 pod fwd? ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie przeszkadza Ci ze to zestaw od 1.8 T to łykaj... Chociaz z drugiej strony tez zastanawiam sie nad takowym zestawem....

Chyba pojde w Twoje ślady jak tylko znajde cos ciekawego za rozsadne pieniadze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porób dokładne zdjęcia przeróbki tej dokładki, myślę że wielu będzie chciało pójść w troje ślady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź coś kolego napisz o tym jak to robiłeś ;)

dużo rezania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tak na prawde cala fotorelacja juz jest na necie, tylko na zagranicznych forach :wink:

Numero Uno

Numero Due

Robilem wszystko na podstawie tych 2 watkow, jednak jak trzeba bedzie moge wszystko opisac, nawet na podstawie tych zdjec i doloze troszke od siebie :wink:

ogólnie rzeźba jest wielka tylko pod wzgledem dopasowywania tego i musza to robic przynajmniej 2 osoby... ja robilem sam i samo dopasowanie zajelo mi ze 2 h, a powinno 15 min jakbym mial kogos do pomocy :kwasny: gdyby nie to, ze juz wszystko mialem powycinane to juz bylem na takim etapie wkur....nia, ze chcialem tym walnac...:grin: teraz to jest smieszne, ale w pojedynke to sie za to nie zabierajcie :grin:

Zdjecia porobie, ale wrzuce jak juz bede mial zderzak na samochodzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aa czyli ta dokładka jest nałożona na zderzak?

z tego co widzę to zderzak trzeba dołem trochę podciąć?

Ty miałeś dokładkę z wycięciami na wydech/wydechy?

wystarczy takie coś kupić HOKEJ SPOJLER DOKLADKA ZDERZAK AUDI A4 B7 8E Wwa (3022507373) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

i da rade wyrezać zderzak na dwa wydechy aktualnie nie mając żadnego wycięcia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...