Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana ori układu wydechowego na podwójny od 2.5TDI


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Jak zmienię zderzak to pokażę. U mnie i tak w sumie te kominy beda niewidoczne bo nie chciałem ciąć kominów, aby były proste jak w 1,8T - mogę wam załatwić taki tłumik w bardzo dobrym stanie za 250zł. Ja chciałem oryginał od diesla dlatego mam 2,5TDI, ale nie wiem czy dobrze zrobiłem bo nie będzie widać tego efektu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zmienię zderzak to pokażę. U mnie i tak w sumie te kominy beda niewidoczne bo nie chciałem ciąć kominów, aby były proste jak w 1,8T - mogę wam załatwić taki tłumik w bardzo dobrym stanie za 250zł. Ja chciałem oryginał od diesla dlatego mam 2,5TDI, ale nie wiem czy dobrze zrobiłem bo nie będzie widać tego efektu.

wspawaj końcówki i efekt będzie ,inaczej zmiana na 2 kominy nie ma senu jak go nie będzie widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już odczułem różnicę na plus teraz tylko efekt wizualny.

A jaka to różnica? W dzwięku ? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zmieniłem i ani w dźwięku ,ani w mocy różnicy nie ma ,tylko efekt wizualny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zmieniłem i ani w dźwięku ,ani w mocy różnicy nie ma ,tylko efekt wizualny

A to ja wiem :) Chodziło mi o to jaką róznice u kolegi :) ja jutro biore sie za montaz dokladki a w tygodniu spawanie wydechu i bede czekal na koncóweczki :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dźwięku nie za specjalnie to zauważyłem bo w środku jest cicho. Na zewnątrz jeszcze nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodząc z założenia że b6/b7 to te samo auto zastanawiałbym się nad wydechem z b7;0 .Słyszałem opinie pewnego tłumikarza, że od b8 również pasują wystarczy tu i ówdzie odpowiednio pozaginać oryginał.

jeśli chodzi o 2WD, preferuję: Układ wydechowy Milltek Sport Cat-Back Audi A4 B6 1.9 TDI 2WD - Discrete BEST-Performance

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie ze sie wtrace , po zmianie ori wydechu na podwujny od 1.8T moze duzego przyrostu mocy nie bedzie ale nie ukrywam ze zauwazylem ze autko troche lepiej przyspiesza , ma ciut lepsza dynamike a z racji tego iz szybciej oprozniane sa komory spalin a co do dzwieku to prawie tak samo jak bylo przed podmianka , jedynie co to bardziej gwizd turbinki jest slyszalny z tylu auta ale to moze tez sprawka wycietego kata. Teraz jeszcze trzeba sie pozbyc zbednego balastu i wyciac srodkowy tlumik :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz wyciętego kata to pewnie róznica lekka w mocy jest, z katem pewnie mało odczówalna. Ja będe na dniach montował bez środkowego, ciekawe czy bedzie jakas różnica, dokładke juz mam zamontowalem, teraz tylko czekam na wolny podnośnik i jazda :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie ze sie wtrace , po zmianie ori wydechu na podwujny od 1.8T moze duzego przyrostu mocy nie bedzie ale nie ukrywam ze zauwazylem ze autko troche lepiej przyspiesza , ma ciut lepsza dynamike a z racji tego iz szybciej oprozniane sa komory spalin a co do dzwieku to prawie tak samo jak bylo przed podmianka , jedynie co to bardziej gwizd turbinki jest slyszalny z tylu auta ale to moze tez sprawka wycietego kata. Teraz jeszcze trzeba sie pozbyc zbednego balastu i wyciac srodkowy tlumik :kox:

ten przyrost mocy zapewne jest po wycięciu kata ,a nie po zmianie wydechu ,ja po zamianie wydechu nie zauważyłem zmian ,może troszkę ciszej jest ,zobaczę jak wywalę kata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też planuje wywalic kata tylko czy kupić zamiennik gruchota czy samemu spawac, mam zniszczone złącze elastyczne będzie do wymiany, panowie co rodzice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem zamiennik od gruchota ,tylko nie mam czasu żeby go założyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolicie ze sie wtrace , po zmianie ori wydechu na podwujny od 1.8T moze duzego przyrostu mocy nie bedzie ale nie ukrywam ze zauwazylem ze autko troche lepiej przyspiesza , ma ciut lepsza dynamike a z racji tego iz szybciej oprozniane sa komory spalin a co do dzwieku to prawie tak samo jak bylo przed podmianka , jedynie co to bardziej gwizd turbinki jest slyszalny z tylu auta ale to moze tez sprawka wycietego kata. Teraz jeszcze trzeba sie pozbyc zbednego balastu i wyciac srodkowy tlumik :kox:

ten przyrost mocy zapewne jest po wycięciu kata ,a nie po zmianie wydechu ,ja po zamianie wydechu nie zauważyłem zmian ,może troszkę ciszej jest ,zobaczę jak wywalę kata

Pewnie tak , nie mowie ze nie ale kata mialem wywalonego jeszcze zanim zaczolem myslec o zmianie wydechu na podwujny i tak bylo czuc roznice w dynamice silnika + za***isty gwizd turbiny ale po wymianie wydechu jeszcze pare koni sie uwolnilo :kox:

Ja mam zalozony juz drugi zamiennik kata od "GRUCHOTa" i wszystko gra jak nalezy , na pierwszym przelatalem jakies 3 lata i grubo ponad 160 tys. km. na nim zrobilem i sie wkoncu wysral.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie powiedzcie mi czy wydech od 1.8t z cabrio pasuje do 1.9tdi ?

pasuje ,tylko musisz dospawać ok 8cm rury od strony kata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy macie może namiary na dokładke do zderzaka, albo cały zderzak (okazyjnie) na dwie rurki? Cały czas mam zrobiony wydech 2,5TDI, ale nie moge się nim cieszyć, gdyż nie mam tego zderzaka :( Jak macie info to pisać [email protected] lub PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...