Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana ori układu wydechowego na podwójny od 2.5TDI


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Bart-S - poradnik mega, tak to wszystko wytłumaczyłeś, że myśle że nic nie powinno mnie zaskoczyć jak się niebawem wezme za wymiane na 2 rurki :thumbup1:

Dzisiaj kupiłem, jak przyjdzie to zaraz montuje :decayed:

---------- Post dopisany at 18:18 ---------- Poprzedni post napisany at 17:57 ----------

macie może jakiś filmik na którym można zobaczyć jak burczy wydech bez środkowego tłumika? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka srednice nakladek stosujecie do tej przerobki. Chodzi mi o srednice mufy montazowej ktora zaklada sie na rure. Przymierzam sie do moda i nie wiem jakie koncowki zakupic. Końcówka ZZ81X - tłumiki, tuning, wydech, sklep

Szczerze przyznam, że nie pamiętam. Chyba 60mm ale głowy nie daję....

---------- Post dopisany at 13:30 ---------- Poprzedni post napisany at 13:25 ----------

Bart-S - poradnik mega, tak to wszystko wytłumaczyłeś, że myśle że nic nie powinno mnie zaskoczyć jak się niebawem wezme za wymiane na 2 rurki :thumbup1:

Dzisiaj kupiłem, jak przyjdzie to zaraz montuje :decayed:

---------- Post dopisany at 18:18 ---------- Poprzedni post napisany at 17:57 ----------

macie może jakiś filmik na którym można zobaczyć jak burczy wydech bez środkowego tłumika? :wink:

Nie kojarzę takiego filmu w tym wątku - będziesz pierwszy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... mam pytanie... jaka jest różnica między numerami?

8E0 253 411 BE - 8E0 253 411 AC

8E0 253 611 DH - 8E0 253 611 CN

8E0 253 611 DG - 8E0 253 611 CP

szukałem w etce ale nie znajduje tych numerów, z wyglądu wszystko to samo co cały wydech przedstawiony tutaj przez Bartka, gościu twierdzi że to na 100% z 2.5 tdi B6 :wink:

Z góry dzięki za pomoc :wink:

---------- Post dopisany 26-12-2013 at 20:15 ---------- Poprzedni post napisany 24-12-2013 at 14:44 ----------

macie może jakiś filmik na którym można zobaczyć jak burczy wydech bez środkowego tłumika? :wink:

Nie kojarzę takiego filmu w tym wątku - będziesz pierwszy :wink:

coś tam jednak znalazłem... :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis skonczylem i swap z 2.5tdi do 1.9tdi zakonczylem pomyslnie ;) ale dzwiek bez srodkowego tlumika mi sie podoba a jak tam masz rozwiazane przejscie z jednej rury na dwa tlumiki?

Jest jakaś różnica w głośności? Niktórzy pisali, że jest ciszej. Zastanawiam się na tym modem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis skonczylem i swap z 2.5tdi do 1.9tdi zakonczylem pomyslnie ;) ale dzwiek bez srodkowego tlumika mi sie podoba a jak tam masz rozwiazane przejscie z jednej rury na dwa tlumiki?

Jest jakaś różnica w głośności? Niktórzy pisali, że jest ciszej. Zastanawiam się na tym modem

bez środkowego troszkę może być głośniej ,ale ogólnie mod dla poprawienia wyglądu już wcześniej było o tym pisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypomina sobie ktoś jaka ma być średnica kielicha montażowego Końcówki ozdobne pojedyńcze - Końcówki - Sklep - Ulter Sport ?

O ile się nie mylę to 60mm, ale niech ktoś jeszcze potwierdzi :wink:

Też musze się rozejrzeć za dwoma sztukami do siebie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czy ten czaly swap opisany pasuje identycznie krok po kroku do audi a4 b7?? 2,0TDI? czy bedzie pasowal Tłumi od audi a6 2,7 TDI ośka?? czy duzo przeróbek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam czy ten czaly swap opisany pasuje identycznie krok po kroku do audi a4 b7?? 2,0TDI?

Oczywiście. Róźnice są kosmetyczne (np. dodatkowe uchwyty wydechu w okolicy skrzyni biegów). Z powżyszym opisem powinieneś dać sobie radę bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytajac powyzsze posty widze ze od 2,5 TDI tez pasuje . Wystarczy tez tylko dospawac prawy tłumik troszke rezania ale koszty mniejsze (150 zł) i nie musze wyjmowac calego wydechu mozna dospawac na aucie. Czy ktos sie ze mna zgadza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytajac powyzsze posty widze ze od 2,5 TDI tez pasuje . Wystarczy tez tylko dospawac prawy tłumik troszke rezania ale koszty mniejsze (150 zł) i nie musze wyjmowac calego wydechu mozna dospawac na aucie. Czy ktos sie ze mna zgadza?

Koszt zależy od tego w jakiej cenie dorwiesz części... Jak dobierzesz odpowiedni wydech to nawet opisanej przeze mnie przedłużki nie musisz spawać tylko cały wydech wchodzi PNP. Uchwyty i tak trzeba dołożyć - osłony termiczne to już sam decydujesz.

Plusem zakupu i wspawania samego tłumika jest niewątpliwie mniejsza cena tego towaru (a wynika to również z kwestii transportu - cały wydech jest droższy w wysyłce, część ludzi jedzie po niego sama, inni tną na pół). To co na minus - kilka osób raportowało, że w takim układzie (gdy z tłumika środkowego nie wychodzą 2 rurki) nie kopcił równo.

Powyższy tutorial pokazuje jak zamontować gotowy wydech - ale nie bronimy nikomu własnych rozwiązań, nie zmuszamy też do wykonania modyfikacji według w/w koncepcji. Decydujesz Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czyli rozumie takie końcówki będą w sam raz pod zderzak s-line, tak? otwór montażowy 55mm i długość całkowita 19cm? :wink:

ulter.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja chce u siebie zmienic Koncowki na n1 90rs mam wydech od 3.0tdi nie wiem jak dobrac wielkosc czesci montazowej tej koncowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... mam pytanie... jaka jest różnica między numerami?

8E0 253 411 BE - 8E0 253 411 AC

8E0 253 611 DH - 8E0 253 611 CN

8E0 253 611 DG - 8E0 253 611 CP

szukałem w etce ale nie znajduje tych numerów, z wyglądu wszystko to samo co cały wydech przedstawiony tutaj przez Bartka, gościu twierdzi że to na 100% z 2.5 tdi B6 :wink:

Z góry dzięki za pomoc :wink:

---------- Post dopisany 26-12-2013 at 20:15 ---------- Poprzedni post napisany 24-12-2013 at 14:44 ----------

macie może jakiś filmik na którym można zobaczyć jak burczy wydech bez środkowego tłumika? :wink:

Nie kojarzę takiego filmu w tym wątku - będziesz pierwszy :wink:

coś tam jednak znalazłem... :whistling:

ooo widze ze ktos moj film wrzucił:decayed:

tutaj nie ma kata, srodkowego a koncowe to przelotowe tłumiki za 40 zł:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jak najlepiej pociąć wydech podwójny od 2.5 TDI do wysyłki??? Są jakieś odpowiednie miejsca? Trzeba jakoś te miejsca pooznaczać aby później złożyć prawidłowo do kupy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...