Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana ori układu wydechowego na podwójny od 2.5TDI


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Z 3.0 jest cały na dwururce i trzeba przespawać z 1. do 2... I wiadomo jak masz Q to szukaj od Q...

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie pytanie na szybko wydech z 3.0 jest taki sam jak 2.5 prawda ?

Sprecyzuj pytanie, nie wiadomo czy benzyna, diesel, ośka czy quattro ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany, osłona termiczna pod prawy tłumik w jakich jednostkach jeszcze występuje taka jak w 2.5tdi? I tylko z Avanta czy to obojętne Avant/Sedan? :wink:

Edytowane przez Zieluu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich co majo 2 kominy i nie ważne czy avant czy sedan....

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

We wszystkich co majo 2 kominy i nie ważne czy avant czy sedan....

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Ok, dzięki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc chcialem zapytac czy dokladka z dwoma dyfuzorami pasuje z sedana do avanta a4b7 oba w ośce przy b7 to chyba bez różnicy


(oryginalnie ma dokladke z jednym dyfuzorem z boku)



Jak wygląda sprawa z montażem ? na 2 wydechy


sedan ośka avant ośka



nie jestem pewien ale wydaje mi się ze dokladka zderzaka powinna byc taka sama ,wiadomo do przerobienia będą mocowania itp


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie moje, moze sie juz tu gdzies powtórzylo ale nie znalazlem. Czy robil ktos swap wydechu w 1.9 na podwujny z 1.8 T? slszalem ze ten wydech do 1.9 podejdzie...? czekam na odp bo mialbym taki do kupienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc chcialem zapytac czy dokladka z dwoma dyfuzorami pasuje z sedana do avanta a4b7 oba w ośce przy b7 to chyba bez różnicy

(oryginalnie ma dokladke z jednym dyfuzorem z boku)

Jak wygląda sprawa z montażem ? na 2 wydechy

sedan ośka avant ośka

nie jestem pewien ale wydaje mi się ze dokladka zderzaka powinna byc taka sama ,wiadomo do przerobienia będą mocowania itp

jezeli chodzi i wydech to kupujesz

wydech z oski do oski chyba ze chcesz przerabiać rury i inne duperele

ale najlepiej z oski do oski

albo z Q do Q

co do dokładki

to w B7 nie ma różnicy czy sedan czy Avant chyba dopiero różnica jest przy Cabrio (zaznaczam chyba)

jak kupisz wydech powiedzmy z B6 lub B7 2.5 to dospawasz tylko 10cm rurki i montaż dodatkowych osłon w tak poza tym wszystko p&p

i tak samo z wydechem z 2,7

Mat tak robił i większego problemu nie miał tu masz wiecej info

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/247664-swap-ori-wydechu-z-27tdi-do-19tdi-fwd/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie moje, moze sie juz tu gdzies powtórzylo ale nie znalazlem. Czy robil ktos swap wydechu w 1.9 na podwujny z 1.8 T? slszalem ze ten wydech do 1.9 podejdzie...? czekam na odp bo mialbym taki do kupienia.

Ja tak robiłem i potwierdzam - wszystko pasuje P&P więc jak masz okazję to kupuj ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne... a koncowki obcinales i zakladales jakies fajne czy zostawiles?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori końcówki są małe i praktycznie każdy ładuje ultery ścięte 90mm

Wysyłane z mojego GT-I9070 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujac wydech do oski od 2,5 tdi warto wycina środkowy tłumik? Czy odrazu pakowa od 2,7 tdi o ile się znajdzie bo czytałem że podobno podejdzie....Co daje wyciecie środkowego tłumika ...? pogłębi efekt wyciętego kata?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj założyłem wydech od 2.5tdi :naughty:

Nie wiem jak jest w AWXach i AVFach, ale odnośnie AVB uwaga jest taka, że wydech od 2.5tdi nie jest p&p w temacie średnicy rury lecącej do opaski zaciskowej od strony katalizatora (średnica wydechu 1.9tdi AVB wynoci 50mm, natomiast od 2.5tdi 55mm) dlatego należy zastosować w pewien sposób jakby redukcję z 55mm na 50mm :wink: Dodatkowo, wydech od 1.9tdi AVB jest o jakieś 20cm krótszy od 2.5tdi (w tym momencie po przymiarce byłem w szoku, że aż tyle...), a także standardowo lewy tłumik końcowy wisi na 2 wieszakach, a nie jak w 2.5tdi na jednym :wink: Hmm chyba to tyle :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj założyłem wydech od 2.5tdi :naughty:

Nie wiem jak jest w AWXach i AVFach, ale odnośnie AVB uwaga jest taka, że wydech od 2.5tdi nie jest p&p w temacie średnicy rury lecącej do opaski zaciskowej od strony katalizatora (średnica wydechu 1.9tdi AVB wynoci 50mm, natomiast od 2.5tdi 55mm) dlatego należy zastosować w pewien sposób jakby redukcję z 55mm na 50mm :wink: Dodatkowo, wydech od 1.9tdi AVB jest o jakieś 20cm krótszy od 2.5tdi (w tym momencie po przymiarce byłem w szoku, że aż tyle...), a także standardowo lewy tłumik końcowy wisi na 2 wieszakach, a nie jak w 2.5tdi na jednym :wink: Hmm chyba to tyle :decayed:

Zieluu wycinałeś środkowy tłumik??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie, zostawiałem wszystkie tłumiki, jedynie dodałem końcówki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi tylko czy mocowanie lewego tłumika zostaje oryginalneto co było oraz czy mocowanie srodkowego tłumika równiez zostaje takie ktore było ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie cały układ podejdzie z sedana do avanta ?

Wiem ze pewnie już to gdzieś było ale jest tych postów tyle ze szok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sedan, avant,cabrio wszystkie wydechy pasują do siebie zamiennie ,ważne żeby pamiętać ośka do ośki, Q do Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś namiar na dokładkę pod zderzak do avanta?

Jestem świeżo po zakupie b6 a już by się chcialo 2 rurki mieć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...