Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 APT] Pisk podczas jazdy


ml0dy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od pewnego czasu podczas jazdy przy prędkości 80-120 wewnątrz samochodu wydobywa się strasznych pisk wydaje mi się że idzie z przednich kół. Jeśli lekko nacisnę na hamulec pisk zanika ale po chwili powstaje na nowo.

Czasami jadę 30km jest cisza czasami piszczy całą drogę po przejechaniu odcinka 5km.

Łożyska mam ok rok i zrobiłem na nich 15tys max, klocki wymieniłem w maju możliwe że to klocki ale nie jestem w stanie stwierdzić może ktoś już spotkał się z tego typu dolegliwością swojego auta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest to samo. Tylko ja mam tak w tylnym kole. Co ciekawe na przeglądzie wyszło, że siła hamowania jest o 40% mniejsza niż w drugim tylnym kole. Jak odkręce prowadnice klocków i posmaruje smarem to mam spokój z piszczeniem na ok. miesiąc. Ale to jest leczenie objawów. Ma ktoś jakiś pomysł co może być przyczyną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do rozbiórki cały zacisk i do czyszczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszłym tygodniu się za to wezmę i napiszę co było nie tak.[br]Dopisany: 06 Listopad 2009, 20:40_________________________________________________Okazało się że tłoczek nie puszczał. Kupiłem reparaturki do zacisku i wymieniłem taką gumową osłonkę która była dziurawa i przez nią do tłoczka dostawała się woda i brud.

Teraz wszystko gra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprwdź kolego czy przypadkiem nie masz przypalonych klocków,robi się wówczas czarny nalot na klocku i tak się własnie dzije że czasami lubi sobie popiszczeć.możesz sprubować delikatnie przytrzeć to papierem ściernym. ponadto to tarcza może też być krzywawa i klocek o nią może ocierać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...