Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 BDH] Dziwny dźwięk z silnika (film)


Cor72z

Rekomendowane odpowiedzi

Brzmi jakby wirnik turbosprężarki ocierał się wewnątrz o muszlę, najlepiej zdjąć z turbiny wąż powietrza doładowanego i palcami sprawdzić czy na wirniku części zimnej są wyczuwalne luzy poprzeczne i wzdłużne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz ściagnąc osłone silnika i rozkręcic opaske która trzyma waż od przepływki. Wsadzasz łapke i sprawdzasz czy jest luz czy nie ma. Pamietaj ze tam zawsze moze byc troche oliwy a dokladnie opary z oliwa z odpowietrzenia skrzyni korbowej. Czyli jeszcze raz sciagasz oslone i to jest nastepna opasak za opasaka od przepływki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górną osłonę silnika??? to jest po lewej czy prawej stronie jest ten przewód???

* Zdejmujesz z silnika tę plastikową szaro-srebrną pokrywę z napisem "v6 tdi".

* Odnajdujesz wzrokiem turbinę - znajduje się przy podszybiu nad silnikiem. Do turbiny dochodzi czarny gumowy wąż (ten sam, który drugim końcem łączy się z przepływomierzem - ma zdjęciu, które sam umieściłeś jest przy nim czerwona strzałka).

To o ten wąż chodzi, to o nim pisał Sztomel. Zrób to, co napisał Sztomel.

A na razie nie jeździj tym samochodem.

Poszukaj sobie o potencjalnych konsekwencjach rozpadnięcia się turbiny w czasie jazdy/przy uruchomionym silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm nie dawać w palnik.... :myśli: mam jeździć autem do 2 tys obrotów??? czy chodzi ci o film>>??

Kolego , chodzi mi o to że widząc że auto nie jest sprawne gazujesz jak oszalały. Gdyby to trafiło na mnie to zgasiłbym silnik a auto odprowadził do mechanika na diagnozę bo ewidentnie jest coś nie tak. :wink4:

nie masz jeździć do 2000 obr/min , usuń usterkę a wtedy to możesz nawet i do 4500 jeździć :naughty:[br]Dopisany: 26 Sierpień 2009, 23:15_________________________________________________

A na razie nie jeździj tym samochodem.

Poszukaj sobie o potencjalnych konsekwencjach rozpadnięcia się turbiny w czasie jazdy/przy uruchomionym silniku

dokładnie jest tak jak pisze kolega Bluetooth cfaj :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o ten wąż chodzi, to o nim pisał Sztomel.

dzięki ale sam walnąłem babola- nie chodzi o wąż powietrza doładowanego tylko o wąż, który idzie do turbopsrężarki właśnie od filtra powietrza - mea culpa, czyli ten zaznaczony czerwoną strzałką, on wchodzi do wlotu turbosprężarki i po jego zdjęciu z jej wlotu właśnie trzeba tam zagarnąć paluchami i sprawdzić co tam z ewentualnymi luzami wirnika na wałku turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdemontowałem wąż doprowadzający powietrze do turbiny i palcami wymacałem ten element (wirnik) ->

325ee9b0450c7291med.jpg

nie ma na nim żadnych luzów....

Mam pytanie ..... z tego co wiem turbina zaczyna pracować powyżej 2500 obrotów.... a dźwięk pojawia się przy ruszaniu z miejsca....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

turbina pracuje w całym zakresie obrotów

czy nie idzie dobrze wysłuchać miejsca skąd się ten dźwięk wywodzi gdy masz ściągniętą osłonę silnika??

[br]Dopisany: 27 Sierpień 2009, 11:56_________________________________________________a może pasek gdzieś o coś wadzi :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obsłuchałem silnik i dźwięk dochodzi z części czołowej .... podejrzewam że to może być jakaś rolka ....... udam się do mechanik niech sprawdzi...

Ile tys. km był zmieniany rozrząd, co dokładnie było wymieniane i przy użyciu części jakich producentów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile przebiegu ma teraz?

I co dokładnie zostało wymienione przy tych 100 tys.? 2 paski i 3 rolki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...