Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AVG] Dzwoniące klocki


adam1212

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Czy ktoś wie co zrobić, żeby zniwelować luz klocków zewnętrznych w zaciskach - przód.

Luz jest pionowy i z całą pewnością klocki są luźne. Świadczą o tym błyszczące/wybite miejsca na zaciskach.

W innych modelach aut są sprężynujące wkładki lub blaszki. Idealne Audi podobno nie ma czegoś takiego. Są też podobno pasty montażowe do klocków, czy pomogą ?.

Informuję, że zaciski są idealnie wyczyszczone, nasmarowane smarem miedzianym, a sprężynujące druty są na maksa podgięte.

Być może przyczyną jest to że system zacisków jest ATE, a klocki Boscha (ale dobrane po VIN - ie).

Proszę o poradę.

adam1212

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można spróbować nadspawać i potem przeszlifować. Ale o opinię trzeba zapytać dobrego spawacza. Chodzi o wytrzymałość na ściskanie jego spawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można spróbować nadspawać i potem przeszlifować. Ale o opinię trzeba zapytać dobrego spawacza. Chodzi o wytrzymałość na ściskanie jego spawu.

Ja bym nie ryzykował,to są w końcu hamulce.Wymień jarzma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po mojemu to jest raczej wina klocków

niby takie same ale mogą różnić sie minimalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydaje, że może to być wina klocków. Mogą się minimalnie różnić rozmiarami. Kupowanie zacisków traci wtedy sens. Może się okazać, że kupię zaciski (wydając pewnie z dwie stówy za używane) i dalej będą mi dzwonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Ja mam taką samą sytuację :wallbash: tylko dzwoni mi z lewej strony.

przeanalizowałem , oblukałem i okazało się, że mam klocki w wersji bez czujników a kabelek jest zalutowany :mysli:

W tym tygodniu się okaże czy wystarczy sama wymiana klocków, czy jarzma na tym luzie nie ucierpiały :kwasny::disgust::angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vdm - mam prośbę, jak wymienisz klocki, to daj znać, czy przestało ci dzwonić. Z drugiej strony szkoda nowych klocków.

:good: jak dam radę to w piątek wymienię i dam tobie znać czy już jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem raz klocki (według katalogu) i okazało się że nie wchodzą mi w jarzma :shocked:

potem pojechałem do sklepu i kupiłem klocki ATE i te po prostu weszły.

Może problem tkwi w klockach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy na klockach posiadasz taśmę która się przylepia do zacisku?Już raz takowe bez tej taśmy zakładałem i efekt był taki jak opisujesz.Wewnętrzny klocek posiada 3 blaszki które wchodzą w tłoczek więc je zawsze minimalnie rozginam gdyż też zdarzyło mi się że wewnętrzny dzwonił.A na zewnętrzne w tym autku co zakładałem te klocki co było brak tej taśmy nakleiłem 2 paski taśmy dwustronnej i dzwonienie ustało bez pogorszenia skuteczności hamulców oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki bez trudu pasują do jarzma.

W wewnętrznych klockach rozginałem blaszki.

Zewnętrzne nie posiadały żadnej taśmy klejącej/dwustronnej.

Napisz gdzie dokładnie tą taśmę przykleiłeś, czy na cały tył klocka, czy tylko w jakimś miejscu, np. tam gdzie dotyka jarzma ?

Jaka to była taśma, jakaś specjalna, gruba, czy cienka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taśmę kleiłem wzdłuż klocka (2 kawałki) tak aby nigdzie ni wystawała na boki.[br]Dopisany: 06 Wrzesień 2009, 13:05_________________________________________________

Taśmę kleiłem wzdłuż klocka (2 kawałki) tak aby nigdzie ni wystawała na boki.

zwykła dwu stronna około 1cm szerokości i niezbyt gruba.Jak dasz grubą to przez jakiś czas możesz mieć miękki pedał hamulca zanim taśma pod wpływem temperatury z hamowania nie wtopi się w jarzmo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymieniłem klocki. Założyłem TEXTARy i nie ma już efektu dzwonienia :good: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymieniłem klocki. Założyłem TEXTARy i nie ma już efektu dzwonienia :good: .

daj znac czy nie bedą pylić tak jak u mnie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...