Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Ubezpieczenie AC a przyciemnione przednie boczne szyby


Rekomendowane odpowiedzi

Witam , jak wygląda temat wypłaty ubezpieczenia w razie kolizji, w przypadku przyciemnionych folia szyb przednich bocznych. Ma ktoś jakieś doświadczenia ? Trochę szkoda by było ryzykować wypłaty przez kawałek folii.. znając życie Towarzystwa Ubezpieczeniowe tylko czekają na przypadki żeby zaniżyć bądź nie wypłacić kasy..

Ten temat nurtuje mnie od kilku tygodni odkąd wziąłem AC na B7, jakoś przyzwyczaiłem się w każdym aucie mieć wszystkie szyby black.. ale to moje pierwsze auto z AC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko szyby będziesz miał przyciemnione zgodnie z prawem to nie powinno być problemu w przypadku kolizji. Takie jest moje zdanie. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko szyby będziesz miał przyciemnione zgodnie z prawem to nie powinno być problemu w przypadku kolizji. Takie jest moje zdanie. :hi:

No własnie zgodnie z prawem.. B7 ma szyby atermiczne, załozenie najjasniejszej folii na to powoduje ze bardzo mocno się ściemniają... a to juz niestety zgodne z prawem nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

więc pewnie zgodnie z prawem wypłaty nie będzie :wink4:

Dlatego własnie pytam czy ktos przerabial w praktyce :) chociaz wiadomo kazde Towarzystwo Ubezpieczeniowe ma swoje zasady. Ogolnie widać dosc sporo lepszych samochodów przyciemnionych z przodu własnie folią.. Nowe a6, BMW X5 ... i troche średniej klasy samochodów które na pewno mają AC. Jednych pewnie stać na naprawe z własnej kieszeni.. a inni.. hmm..

No i stało się 10 minut roboty.. folie z przednich bocznych usunięte.. z własnej woli ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i stało się 10 minut roboty.. folie z przednich bocznych usunięte.. z własnej woli

No i dobrze, lepiej nie kusić losu :tongue4: Po co potem mieć problemy przez głupią folię :hi:

..a atermiki same z siebie, bez żadnych folii przyciemniających też dobrze wyglądają :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ee tam, twardym trzeba być, nie miętkim..:-)

Ja z doświadczenia wiem że miałem podobna sytuacje z poprzednim autem (Honda Prelude) i była ściema wszystkich szybek oprócz czołowej. Miałem stłuczke (z winy innego gościa), a że miał OC w PZU byłem tam na oględzinach, i żadnego problemu czy też nawet zająknięcia się na temat szybek nie było, nadmienie że była wczesna chłodna wiosna więc szyby zasunięte wszystkie do góry.

Z drugiej strony jak przyjmują do ubezpieczenia (AC) to robią zdjęcia furki i widać że są ciemne, skoro przyjeli składke mają obowiązek również wypłacić.

Oczywiście może zaistnieć również przypadek że policja po wypadku w swoim protokole napisze jak wół że wypadek spowodowany był ograniczoną widocznością spowodowaną ściemnieniem szyb, ale wtedy to inna bajka i sytuacja marginalna moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od ubezpieczyciela.

Dla tych niezbyt chojnych :) zawsze znajdą się SWU (szczególne warunki ubezpieczenia) do OWU.

Ale jeśli mają atest - nie powinno być problemu.

Pozdrawiam

arielka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]

No i stało się 10 minut roboty.. folie z przednich bocznych usunięte.. z własnej woli ;p

Folia już w koszu i dobrze bo przecież problem też z rejestracją! :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli widnieje na nim pieczątka warsztatu/zakładu, który zajmował się foliowaniem, ew. dowód zakupu/usługi, to w konsekwencji drogo mógłby kogoś kosztować taki papier toaletowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, ale czy nie jest tak, że w Polsce oklejanie folią przyciemniającą szyb przednich bocznych jest całkowicie zabronione? :gwizdanie: Chyba, że źle mi się kojarzy, i to tyczy się tylko szyby czołowej, ale bocznych przednich chyba też (jeśli się mylę to przepraszam- poprawcie mnie :hi: )..a co za tym..te atesty..nic nie są warte :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli widnieje na nim pieczątka warsztatu/zakładu, który zajmował się foliowaniem, ew. dowód zakupu/usługi, to w konsekwencji drogo mógłby kogoś kosztować taki papier toaletowy :)

ale nikt nie wyda atestu na ściemnione przednie szyby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisze moskal, nikt nie wyda atestu na scieme przednich szyb. Mam tak u siebie ;)

Co do tego ktore szyby mozna sciemniac ... Sciemniac mozna wszystkie tylko ze przednie boczne musza miec 70% przepuszczalnosci swiatla a czolowa 75%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisze moskal, nikt nie wyda atestu na scieme przednich szyb. Mam tak u siebie ;)

Co do tego ktore szyby mozna sciemniac ... Sciemniac mozna wszystkie tylko ze przednie boczne musza miec 70% przepuszczalnosci swiatla a czolowa 75%

Mi przy przyciemnianiu naklei atest na przednie boczne szyby :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz ich ryzyko ze dali ;) U mnie mi otwarcie powiedzieli ze na wlasna odpowiedzialnosc to robie i atestu nie dadza tymbardziej ze tyl jest przyciemniony na maksa ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do tego ktore szyby mozna sciemniac ... Sciemniac mozna wszystkie tylko ze przednie boczne musza miec 70% przepuszczalnosci swiatla a czolowa 75%

przednie szyby seryjnie są juz przyciemnione o około 20-25% wystarczy spojrzeć na nie od srodka , wiec kazda folia , nawet przezroczysta odpada

Mi przy przyciemnianiu naklei atest na przednie boczne szyby :tongue4:

taki atest to mi razem z folia z allegro wczoraj przysłali , moge sobie nakleić gdzie chce :polew: :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...