Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B8] Zimówki już niedługo


mumen

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że nadchodzi zima, czas powoli się rozejrzeć za oponami na śnieg. Czy ktoś wie jaki rozmiar powinien być w A4 B8, mam seryjnie letnie felgi 17" z oponami 245, chciałbym zimowe 16 cali, ale nie wiem jaki zastosować rozmiar zimowych opon, wiem że seryjnie A4 są wyposażone w 225, mój był fabrycznie obuty w 245, więc sam nie wiem czy zimowe mogą być 225, czy raczej mniej, no i jaki profil. Może ktoś ma u siebie fabrycznie dobrane zimówki i przybliży trochę temat. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że nadchodzi zima, czas powoli się rozejrzeć za oponami na śnieg. Czy ktoś wie jaki rozmiar powinien być w A4 B8, mam seryjnie letnie felgi 17" z oponami 245, chciałbym zimowe 16 cali, ale nie wiem jaki zastosować rozmiar zimowych opon, wiem że seryjnie A4 są wyposażone w 225, mój był fabrycznie obuty w 245, więc sam nie wiem czy zimowe mogą być 225, czy raczej mniej, no i jaki profil. Może ktoś ma u siebie fabrycznie dobrane zimówki i przybliży trochę temat. Pozdr.

Skoro jesteś szczęśliwym posiadaczem B8 to zmień dane w profilu, co do zimówek to możesz zadzwonić do ASO i zobaczysz jaki oni rozmiar zaproponują :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W A4 B8 z jakim silnikiem ,bo 2.0 tdi wychodziły na 16,a np. 3.0 tdi na 17 i tam mniejszej felgi nie założysz..Musisz się określić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje A4 jest 2.0 TDI 143 KM, było fabrycznie na 17 cali, ale to chyba dlatego że to wersja sport, przez co ma serynie obniżone zawieszenie, opony 245. Ciekawe czy 16 się da założyć czy w przypadku mojej wersji też założyli jakieś większe tarcze? Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy otworzyć dżwi kierowcy i sprawdzic co tam jest napisane, i takie felgi jak tam sa ozez załozyc. Do silnika 3.0tdi pasuja felgi 16' ale tylko alu i tylko offset<=35(przynajmniej tak jest w B7)

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem 16 cali felgi, otwór centrujący 66 mm, starsze A4 miały 57 mm. Opony zakupię chyba 205, z doświadczenia wiem ze zimową porą lepiej zachowują się węższe opony, dlatego chyba padnie na coś takiego ( rozmiar 205 )

http://www.allegro.pl/item724197047_goodyear_ultra_grip_performance_205_55_16_nowe.html

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by coś to bede miał do sprzedania praktycznie nowiutkie felgi 16" wraz z zimowkami od a4 b8 na komplecie przejechane moze 2500km max

koła 100%oryginalne. autko wyjechalo na nich z salonu

Pozdrawiam

Jak by co to prosze pisac na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam nie wiem jaki oponki są najlepsze, szczerze odradzam Continental, miałem i się nie sprawdziły, myślałem o GoodYear Ultra Grip, podobno są niezłe, ale kilka dni temu kolega który ma dość duży zakład z wymianą opon powiedział że są dobre tylkow pierwszym sezonie, jak już trochę stracą bieżnik to stają się nie do zniesienia na drodze. Hmm, ciekawe. Zaproponował abym zakupił Kumho, nie wiem jak zimówki, al lato kiedys miałem to bardzo fanie się kreciły, przede wszystkim były bardzo ciche. No niestety zimą nie o to chodzi. Gdyby ktoś miał jakieś inne pomysły lub doświadczenia to chętnie skorzystam. Pozdr.[br]Dopisany: 15 Wrzesień 2009, 10:54_________________________________________________No a serwis w 3 City Groblewski polecał mi Continental lub Michelin wraz z alu felgami 16 cali za 1400 zł netto sztuka, lub 17 cali kompletne koło za 1900 netto. Troche nie mało, mam już stalówki więc napewno nie skorzystam, myśle że zakupie coś w granicach 500 - 600 zł/szt. Oczywiście jak dokładnie zaczerpnąłem informacji to rozmiar 225/55 R16,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby ktoś miał jakieś inne pomysły lub doświadczenia to chętnie skorzystam.

zimówki zimówką nie równe... zależy do czego mają być przeznaczone :>

jeżeli na dobrze utrzymane niemieckie autostrady :decayed: to wybór jest duży....

jeśli będą używane w ekstremalnych warunkach tj. np. góry to tu zdecydowanie jest tylko jedna opona do wyboru (moim zdaniem of course)

a mianowicie są to opony PIRELLI CARVING.. - opona produkowana w 2 wersjach - pod kolce i bez - z myślą o skandynawii....

mieszkam w górach na wysokości 870m npm, temperatury tutaj bywają różne, z różną ich dobową amplitudą, co dla opony zimowej ma duże znaczenie jeśli chodzi o jej wytrzymałość...bywają tu duże dobowe opady śniegu, które nie mogą przeszkodzić w porannym wyjeździe z domu i właśnie, i w jednych, i w drugich warunkach opona spisuje się rewelacyjnie!

ważne, że po 2 sezonach, nie straciła NIC ze swoich właściwości...

oczywiście coś za coś, dlatego napisałem na początku iż zależy gdzie opona będzie używana.... opony te raczej słabo spisują się na zupełnie suchej nawierzchni, ponieważ są carvingowe - bardzo mocno pływają na drodze... wręcz przy przejściu z letnich trzeba trochę cierpliwości i wyczucia, bo podsterowność staje się bardzo duża...oczywiście mowa tu o suchej nawierzchni... dla opon tych błoto pośniegowe, świeży puch, deszcz czy lód nie stanowi żadnego problemu...

koszt opony w rozmiarze R16 to okolo 450-500 zł

wybór należy do ciebie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a coś mniej ekstremalnego? chodzi mi o zimówki w 16 calach oczywiscie :wink4: mieszkam na nizinach i nie mam potrzeby zakupu aż takich opon, choc w sumie na sroga zime z tego co mowisz nadawalyby sie, choc teraz krotkie te srogie zimy sa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, mniej ekstremalnego ? myśle że jakie by nie były u nas na rynku opony to nie są to opony zbyt ekstremalne, poprostu takie normalne jakie powinny być. No a kumho będzie pewnie tańsza alternatywą, więc może właśnie takie. Chociz znajomy który mieszka Norwegii od kilku lat twierdzi że nie ma lepszych niż NOKIAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam takie pytanie zamierzam kupić zimówki tylko nie wiem czy będą dobre. Chce kupić opony do mojego auta o rozmiarze 195\65\15 Goodyear UG7 91T chodzi mi dokładnie o ten czynnik nośności oraz indeks prędkości. prosiłbym o porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam takie pytanie zamierzam kupić zimówki tylko nie wiem czy będą dobre. Chce kupić opony do mojego auta o rozmiarze 195\65\15 Goodyear UG7 91T chodzi mi dokładnie o ten czynnik nośności oraz indeks prędkości. prosiłbym o porady.

najwazniejsze zeby miały odpowiednie wymiary tj. szerokosc profil no i oczywiscie właściwości jezdne dobre jesli zalezy Ci zeby w zimie bylo jak najmniej poślizgów niewymuszonych itp

a co do czynników nośności i indeksów prędkości wszystko zapewne znajdziesz na googlach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest podwieszony wątek o zimówkach także nie ma sensu tworzyć kolejnego.

http://www.a4-klub.pl/smf/opony_zimowe_jakie_polecacie-t27.150.html :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...