Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
ja mam podłączony tylko tył , nic nie kodowałem , bas mam ustawiony na 0 a łupie jak bym miał z tyłu co najmniej 500w subwoofer :decayed:

Mikaszi a pin bose podpinałeś czy nie??

Opublikowano
ja mam podłączony tylko tył , nic nie kodowałem , bas mam ustawiony na 0 a łupie jak bym miał z tyłu co najmniej 500w subwoofer :decayed:

Mikaszi a pin bose podpinałeś czy nie??

Strzelam, że nie - i ja też nie podłączyłem.

Opublikowano

nie podłączałem i mam te 3 piknięcia , ale mi to nie przeszkadza :wink:

Opublikowano
ja mam podłączony tylko tył , nic nie kodowałem , bas mam ustawiony na 0 a łupie jak bym miał z tyłu co najmniej 500w subwoofer :decayed:

Mikaszi a pin bose podpinałeś czy nie??

Strzelam, że nie - i ja też nie podłączyłem.

U Ciebie jak słuchałem to jakość dźwięku też mi się podobała. Grało to przyzwoicie.

Ja zrobiłem pełnego moda i puki co nie jestem zadowolony. Za namową Siemiana odpiąłem pin bose i przekodowałem na 0 = Sound Characteristic linear i bas jest choć sub dalej gra jak by mu sie nie chciało i nadrabiają to głośniki w drzwiach.

Jeszcze odsłucham dokładanego pełnego bose u Marcina z forum i będę miał rozeznanie co i jak.....

Opublikowano

Panowie, sprawdźcie dokładnie biegunowość połączeń głośników! Wiem, że głośnik nie jest elementem spolaryzowanym (zagra również w przypadku odwrotnego podłączenia), ale Wasze objawy dotyczące braku basu mogą mieć przyczynę w braku zgrania fazowego głośników niskotonowych (czyli zamienionych biegunów w którymś/któryś głośnikach), skutkowało będzie to eliminowaniem wzajemnie niskich tonów.

Opublikowano

Ja u siebie sprawdzałem, wszystko jest poprawnie według schematów, chyba że w opisie z 1-wszej strony jest coś nie tak w co wątpię....

Opublikowano

Nie rozbierałem jeszcze u siebie głośnika basowego, ale jeśli można wypiąć z niego wtyczkę, obrócić i podłączyć to warto to zrobić i spróbować, czy da to jakiś efekt, wtedy odwrócimy fazę subwoofera i będzie wiadomo, czy niezgranie jest przyczyną, czy coś innego.

Opublikowano

Wtyczki nie da się odwrotnie wpiąć, ale sprawdzałem to o czym piszesz przez odwrotne podpięcie przewodów i dźwięk się nie zmienił. Grało to tak samo....

Opublikowano
Nie rozbierałem jeszcze u siebie głośnika basowego, ale jeśli można wypiąć z niego wtyczkę, obrócić i podłączyć to warto to zrobić i spróbować, czy da to jakiś efekt, wtedy odwrócimy fazę subwoofera i będzie wiadomo, czy niezgranie jest przyczyną, czy coś innego.

nie wiem jak to wygląda w avancie ale w sedanie nie da rady odwrotnie wtyczki podłączyć

Opublikowano

a te 3 piknięcia to nie jest przypadkiem brak microfonu od bosea??

Opublikowano

Jutro dobiore sie raz jeszcze do miejsca laczenia wiazki ass z kablami od wtyczki Bose. Ale ja zwracalem uwage jakie kabelki laczyc z jakimi i tu raczej gafy nie popelnilem. Chyba ze cos ze wzmakiem jest nie tak lub z wtyczka ma inaczej piny rozmieszczone? Ale caly zestaw Bose byl wymontowany z jednego audi a4 wiec nie tu powinienem szukac przyczyny. A moze w zakupionej przejsciowce z iso na fakra pod rnse musze cos jeszcze zmienic procz przepiecia pina i dolozenia i zmostkowania pina 15z16 ?

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 4

Opublikowano
a te 3 piknięcia to nie jest przypadkiem brak microfonu od bosea??
Yep. Aby tego nie było - potrzebny jest mostek.
Opublikowano
a te 3 piknięcia to nie jest przypadkiem brak microfonu od bosea??
Yep. Aby tego nie było - potrzebny jest mostek.

no właśnie... czyli odłączenie pinu bose nie ma tu nic do rzeczy

Opublikowano

Ja przod mam podlaczony przez przejsciowke fakra do Concert III a tyl jest pod Bose wzmaka i nie mam 3 pikniec z tylu. Te 3 pikniecia pojawiaja sie tylko przy pelnym BOSE czy przy Stage I tez powinno byc w tylnych glosnikach? I czy przy Stage I trzeba robic jakas adaptacje w vagu?

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 4

Opublikowano
a te 3 piknięcia to nie jest przypadkiem brak microfonu od bosea??
Yep. Aby tego nie było - potrzebny jest mostek.

no właśnie... czyli odłączenie pinu bose nie ma tu nic do rzeczy

Dokładnie.

---------- Post dopisany at 00:44 ---------- Poprzedni post napisany at 00:42 ----------

...w przypadku RNS-E trzeba jeszcze zakodować wartość 3 w adaptacjach na kanale 8.

Opublikowano

...w przypadku RNS-E trzeba jeszcze zakodować wartość 3 w adaptacjach na kanale 8.

a przypomnij mi tylko co jest na kanale 8?? bo już nie chce mi się iść i sprawdzać :kox::drinks:

Opublikowano

...w przypadku RNS-E trzeba jeszcze zakodować wartość 3 w adaptacjach na kanale 8.

a przypomnij mi tylko co jest na kanale 8?? bo już nie chce mi się iść i sprawdzać :kox::drinks:

To jest programowa aktywacja/deaktywacja Homepilota... 3 jak go nie ma a 255 jak jest.

Opublikowano

normalnie dzis zajrzalem do tego kabla z wtyczka bose ktory sztukowalem do ori wiazki Harmana i wszystkie kabelki sa polutowane prawidlowo, oznaczeniami kolorami. Czy mozliwe ze cos jest nie tak przy wtyczce/przejsciowce fakra? ale jak robie pokretlem Balance w lewo to gra mi tylny lewy glosnik i prawy przedni, jak robie balance na prawo w Concercie III to gra mi tylny prawy i lewy przedni. czy takie funkcjonowanie moze miec wplyw na to ze mi sub z tylu gra slabo tzn kiepsko przenosi niskie tony i slychac w nim wyraznie srednice i vokal?

Opublikowano

Coś masz sknocone z kablami, jak może Ci grać lewy tył i prawy przód??:slina:

Opublikowano

Ewidentnie coś sknocone.

RNSE.jpg

bose_pinout32pinv2.jpg

Wyciąg kostkę z RNS-E, ze wzmacniacza, wydrukuj rozpiskę i miernikiem sprawdzaj po kolei kable sygnałowe. Gdzieś musisz mieć błąd, bo nie mogą grać głośniki na krzyż.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.