Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam podłączony tylko tył , nic nie kodowałem , bas mam ustawiony na 0 a łupie jak bym miał z tyłu co najmniej 500w subwoofer :decayed:

Mikaszi a pin bose podpinałeś czy nie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podłączony tylko tył , nic nie kodowałem , bas mam ustawiony na 0 a łupie jak bym miał z tyłu co najmniej 500w subwoofer :decayed:

Mikaszi a pin bose podpinałeś czy nie??

Strzelam, że nie - i ja też nie podłączyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podłączony tylko tył , nic nie kodowałem , bas mam ustawiony na 0 a łupie jak bym miał z tyłu co najmniej 500w subwoofer :decayed:

Mikaszi a pin bose podpinałeś czy nie??

Strzelam, że nie - i ja też nie podłączyłem.

U Ciebie jak słuchałem to jakość dźwięku też mi się podobała. Grało to przyzwoicie.

Ja zrobiłem pełnego moda i puki co nie jestem zadowolony. Za namową Siemiana odpiąłem pin bose i przekodowałem na 0 = Sound Characteristic linear i bas jest choć sub dalej gra jak by mu sie nie chciało i nadrabiają to głośniki w drzwiach.

Jeszcze odsłucham dokładanego pełnego bose u Marcina z forum i będę miał rozeznanie co i jak.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sprawdźcie dokładnie biegunowość połączeń głośników! Wiem, że głośnik nie jest elementem spolaryzowanym (zagra również w przypadku odwrotnego podłączenia), ale Wasze objawy dotyczące braku basu mogą mieć przyczynę w braku zgrania fazowego głośników niskotonowych (czyli zamienionych biegunów w którymś/któryś głośnikach), skutkowało będzie to eliminowaniem wzajemnie niskich tonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie sprawdzałem, wszystko jest poprawnie według schematów, chyba że w opisie z 1-wszej strony jest coś nie tak w co wątpię....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozbierałem jeszcze u siebie głośnika basowego, ale jeśli można wypiąć z niego wtyczkę, obrócić i podłączyć to warto to zrobić i spróbować, czy da to jakiś efekt, wtedy odwrócimy fazę subwoofera i będzie wiadomo, czy niezgranie jest przyczyną, czy coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtyczki nie da się odwrotnie wpiąć, ale sprawdzałem to o czym piszesz przez odwrotne podpięcie przewodów i dźwięk się nie zmienił. Grało to tak samo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozbierałem jeszcze u siebie głośnika basowego, ale jeśli można wypiąć z niego wtyczkę, obrócić i podłączyć to warto to zrobić i spróbować, czy da to jakiś efekt, wtedy odwrócimy fazę subwoofera i będzie wiadomo, czy niezgranie jest przyczyną, czy coś innego.

nie wiem jak to wygląda w avancie ale w sedanie nie da rady odwrotnie wtyczki podłączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro dobiore sie raz jeszcze do miejsca laczenia wiazki ass z kablami od wtyczki Bose. Ale ja zwracalem uwage jakie kabelki laczyc z jakimi i tu raczej gafy nie popelnilem. Chyba ze cos ze wzmakiem jest nie tak lub z wtyczka ma inaczej piny rozmieszczone? Ale caly zestaw Bose byl wymontowany z jednego audi a4 wiec nie tu powinienem szukac przyczyny. A moze w zakupionej przejsciowce z iso na fakra pod rnse musze cos jeszcze zmienic procz przepiecia pina i dolozenia i zmostkowania pina 15z16 ?

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te 3 piknięcia to nie jest przypadkiem brak microfonu od bosea??
Yep. Aby tego nie było - potrzebny jest mostek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te 3 piknięcia to nie jest przypadkiem brak microfonu od bosea??
Yep. Aby tego nie było - potrzebny jest mostek.

no właśnie... czyli odłączenie pinu bose nie ma tu nic do rzeczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przod mam podlaczony przez przejsciowke fakra do Concert III a tyl jest pod Bose wzmaka i nie mam 3 pikniec z tylu. Te 3 pikniecia pojawiaja sie tylko przy pelnym BOSE czy przy Stage I tez powinno byc w tylnych glosnikach? I czy przy Stage I trzeba robic jakas adaptacje w vagu?

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te 3 piknięcia to nie jest przypadkiem brak microfonu od bosea??
Yep. Aby tego nie było - potrzebny jest mostek.

no właśnie... czyli odłączenie pinu bose nie ma tu nic do rzeczy

Dokładnie.

---------- Post dopisany at 00:44 ---------- Poprzedni post napisany at 00:42 ----------

...w przypadku RNS-E trzeba jeszcze zakodować wartość 3 w adaptacjach na kanale 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w przypadku RNS-E trzeba jeszcze zakodować wartość 3 w adaptacjach na kanale 8.

a przypomnij mi tylko co jest na kanale 8?? bo już nie chce mi się iść i sprawdzać :kox::drinks:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...w przypadku RNS-E trzeba jeszcze zakodować wartość 3 w adaptacjach na kanale 8.

a przypomnij mi tylko co jest na kanale 8?? bo już nie chce mi się iść i sprawdzać :kox::drinks:

To jest programowa aktywacja/deaktywacja Homepilota... 3 jak go nie ma a 255 jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalnie dzis zajrzalem do tego kabla z wtyczka bose ktory sztukowalem do ori wiazki Harmana i wszystkie kabelki sa polutowane prawidlowo, oznaczeniami kolorami. Czy mozliwe ze cos jest nie tak przy wtyczce/przejsciowce fakra? ale jak robie pokretlem Balance w lewo to gra mi tylny lewy glosnik i prawy przedni, jak robie balance na prawo w Concercie III to gra mi tylny prawy i lewy przedni. czy takie funkcjonowanie moze miec wplyw na to ze mi sub z tylu gra slabo tzn kiepsko przenosi niskie tony i slychac w nim wyraznie srednice i vokal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie coś sknocone.

RNSE.jpg

bose_pinout32pinv2.jpg

Wyciąg kostkę z RNS-E, ze wzmacniacza, wydrukuj rozpiskę i miernikiem sprawdzaj po kolei kable sygnałowe. Gdzieś musisz mieć błąd, bo nie mogą grać głośniki na krzyż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...