Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

hej panowie poki co zabieram sie za STAGE I czyli podmianka samych glosnikow i wzmaka, Teraz zasadnicze pytanie chce podmienic centralny glosniczek ale nie wiem co jest + a co - ? ktory kabelek to ktory i w glosniczku BOSE ktory bolec jest + a ktory "-"? glosniczek BOSE ma jeden bolec szerszy drugi wezszy jeden przy laczeniu z glosniczkiem ma otoczke czerwona drugi biala, wiec domyslam sie ze to co czerwone to + a biale to - ? a jak z kabelkami z ori wiazki jedne jest brązowy z cienkim niebieskim a drugi niebieski z cienkim brazowym, i nie wiem ktory podaje + a ktory -? nie wiem jak przylutowac to do głosniczka aby nie pomylic :/ . help bo siedze z rozbebeszonym przodem pod szyba :/

nikt nie wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośnik nie ma biegunowości. Jeżeli chodzi o centralny to podłącz jak popadnie, ponieważ i tak nie usłyszysz różnicy :) Biegunowość jest ważna przy głośnikach niskotonowych, gdyż te tworzą ciśnienie akustyczne i jeśli połączymy je w przeciwfazie to będą się wzajemnie znosiły (gdy jeden będzie miał membranę u góry drugi będzie miał na dole i ciśnienia wykonywane przez nie się wzajemnie zniosą [nie będzie basu]).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzieki za info wlasnie o to mi chodzilo bo wiem ze przy basowych ma to znaczenie. Tu natomiast chcialem dowiedziec sie czy nie spali mi niczego przy okazji jezeli odwrotnie polutuje glosniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie czy instalacja sedan a avant jest taka sama? Tzn mając instalacje z sedana podłącze zestaw w avancie, chodzi o wtyczke do wzmacniacza i subwoofera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jakie powinno byc kodowanie vag dla radia chorus? Probowalem zrobic pierwszy etap i kodowanie, ale ani nie dziala mi tyl, ani sub, ani nie pojawia sie napis bose przy starcie radia. Niestety wczesniej (na starym wzmaku i subie) tez nie dzialal tyl i sub i boje sie, ze moze byc gdzies walnieta wiazka :/

I tak przy okazji - pod starym wzmakiem harmana, ktory wymienilem na bose, od spodu, jest przykrecona jakas mala skrzyneczka. od czego to jest? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak przy okazji - pod starym wzmakiem harmana, ktory wymienilem na bose, od spodu, jest przykrecona jakas mala skrzyneczka. od czego to jest? :)

Syrena fabrycznego alarmu :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przez weekend udało się podłączyć bose. Wszystko gra, nic nie byczy ale...wszystkie głośniki grają w porządku oprócz suba w bagażniku. Gra bardzo słabo/cicho i nie ma tego pierdyknięcia choć na rns bas jest na max ustawiony,....

Druga sprawa co do audio pilota, powinien pikać 3razy a u mnie tego nie robi. Nie był podłączany anie nic nie kodowałem. Wzmacniacz mam czarny. Jak myślicie co mogło pójść nie tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy bedzie jakas roznica jezeli sub bose podlacze na ori wiazce z poprzedniego suba z audi system? Roznica w grubosci kabla jest wyraznie widoczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przez weekend udało się podłączyć bose. Wszystko gra, nic nie byczy ale...wszystkie głośniki grają w porządku oprócz suba w bagażniku. Gra bardzo słabo/cicho i nie ma tego pierdyknięcia choć na rns bas jest na max ustawiony,....

Druga sprawa co do audio pilota, powinien pikać 3razy a u mnie tego nie robi. Nie był podłączany anie nic nie kodowałem. Wzmacniacz mam czarny. Jak myślicie co mogło pójść nie tak...

mostkowales jakies kable?

A czy bedzie jakas roznica jezeli sub bose podlacze na ori wiazce z poprzedniego suba z audi system? Roznica w grubosci kabla jest wyraznie widoczna.

ja podlanczalem na ori wiazce i gra super, ale ogolnie czym grubszy kabel tym lepiej

A ja mam pytanie czy instalacja sedan a avant jest taka sama? Tzn mając instalacje z sedana podłącze zestaw w avancie, chodzi o wtyczke do wzmacniacza i subwoofera
wtyka do wzmacniacza jest taka sama na pewno i z tego co patrzalem dzis na sub w avancie to tez nie ma roznicy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przez weekend udało się podłączyć bose. Wszystko gra, nic nie byczy ale...wszystkie głośniki grają w porządku oprócz suba w bagażniku. Gra bardzo słabo/cicho i nie ma tego pierdyknięcia choć na rns bas jest na max ustawiony,....

Druga sprawa co do audio pilota, powinien pikać 3razy a u mnie tego nie robi. Nie był podłączany anie nic nie kodowałem. Wzmacniacz mam czarny. Jak myślicie co mogło pójść nie tak...

mostkowales jakies kable?

Nie mostkowałem właśnie nic. A wogóle przy czarnym wzmacniaczu jest ten mikrofon. Miałem kawałek ori instalacji i nie widziałem tam żadnych przewodów dodatkowych. W rozpisce też nic nie ma. Dodam że robiłem pełnego moda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli jest audi pilot i jest podlaczony to nie powinien pikac wlasnie jedynie jego brak daje ten dzwiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ile metrow i jakie dokladnie kable potrzebuje, zeby polaczyc w sedanie radio-wzmak i wzmak-glosniki przod? Czytalem kilka razy pierwszy post i troche sie w tym gubie, szczegolnie ze nie mam rns-e, tylko zwykle radio.

Mam jeszcze jedno pytanie (bo nikt mi nie odpowiedzial na pytanie kilka postow wyzej) - czy jezeli nie mam jeszcze zrobionego drugiego etapu, to czy moge juz w vagu ustawic tryb bose? Po pierwszym etapie nie dziala mi w tej chwili ani tyl, ani sub, mimo ze wydaje mi sie, ze mam wszystko dobrze podlaczone. Ktore dokladnie kabelki powinny byc przelutowane ze starej kostki do kostki bose 32 pin? Moze o ktoryms jednak zapomnialem :/

co do kodowania, to wedlug tego mam w tej chwili 00010 i nie dziala :/ probowalem tez wczesniej z 00210 i 00510 i tez nie dzialalo. Ktos mi to moze wytlumaczyc?

Coding

00?xx: Speakers

0 = Sound System (No passive Speakers)

1 = 1 passive Speaker (Front Left for Bose Sound System with Telephone)

2 = 2 passive Speakers (Front) and 2 active Speakers (Rear)

5 = 2 passive Speakers (Front) and no active Speakers (Rear)

00x?x: Sound System Correction

0 = No Sound System (No Correction)

1 = Sound System (Bose)

00xx?: Configuration

+1 = Active/Remote Supplied Antenna

+2 = CD-Changer

+4 = Secondary Display (Board Computer/Navigation)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

N

W celu polaczenia wzmaka z radiem tak 4.5 metra powinno styknac, tak ktos pisal w watku tym ale niech wypowie sie ktks kto juz kable polozyl. Ja poki co pozostaje jedynie na podlaczeniu tylu pod wzmak.

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4,5 m bodajze ja kupowalem ale dodatkowe 0,5m nie zaszkodzi

najlepiej zaczac podlaczac od tylu pozarabiac wszytskie piny do wtyki i wtedy mozna smialo kabel ciagnac na przod pod podloga w korytkach itp

jesli zostanie pol metra zadna strata to raczej nie bedzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po różnych próbach okazało się że prawdopodobnie mój wzmacniacz jest uszkodzony.

Dostałem nowy tylko ze jest to wzmak z a6. Dokładnie 3510 c5a. Kilka stron wcześniej jest rozpiska pod niego ale kilka pinów jest inaczej osadzonych niż w wzmacniaczu do a4. Masa w innym miejscu, no i wyjścia ze wzmacniacza na głośniki są inaczej + z - zamienione. Rozumiem że muszę przelutować prawidłowo przewody pod ten wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przelutowac niekoniecznie masz na mysli zamienic miejscami odpowiednio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie o to chodzi, źle to ująłem. Ale i tak to już nie ważne bo raczej go nie zamieniam. Grają podobnie.

Dobra pytanie z innej beczki, Kto po dołożeniu bose stage 1,2,3 kodowaniu i podpiętym pinie bose jest nie zadowolony. U mnie wszystko gra ładnie czysto bez zniekształceń itp ale bas się traci, sub gra jak by na pół gwizdka. Odpiąłem pin bose i zmieniłem kodowanie, bas co prawda się pojawił ale charakterystyka z jaką grają głośniki jest do niczego moim zdaniem. Wy macie takie odczucia czy tylko ja mam pecha i coś mam nie tak....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kilka razy pisałem, że charakterystyka BOSE mi nie odpowiada - dźwięk jest zbyt "płaski" (aktualna szkoła audio). Najlepszy efekt uzyskałem przez instalację elementów BOSE na fabrycznej wiązce Audi Sound System. Czyli na pokład wchodzi wzmak + nowe głośniki (poza bzykami w przednich drzwiach) ale nie ruszam elektryki poza swapem kostki wzmacniacza a zatem przód nadal gra pasywnie podłączony tylko do radia...

Daje to naprawdę fajny dźwięk w aucie - przy czym jedyny minus to charakterystyka dźwięku w obrębie tylnej kanapy. Efekt dla pasażerów jest taki, że z tyłka auta niesie fajną falę niskich tonów. Jednak dla pasażerów siedzących na kanapie jest to już dudnienie przyprawiające o ból głowy... I dlatego jak ktoś jeździ u mnie z tyłu to słucham radia... :wink:

Kolejną ważną rzeczą jest posiadanie... ZMIENIARKI! Nie spodziewajcie się super efektu słuchając kawałków zapisanych w formacie mp3. Jest ogromna przepaść w jakości i jeśli ktoś chce rzeczywiście słuchać audio na normalnym poziomie (bo ten sprzęt parametrami nigdy nie zbliży się do "domowego") oryginalna płyta audio jest obowiązkowa (w RNSie zwykle siedzi płytka navi więc trzeba sobie pomóc dodatkowym magazynkiem :decayed:).

Oczywiście każdy z nas ma inne oczekiwania jeśli chodzi o parametry Audio - ja lubię mieć podbite tony niskie i wysokie. Ale jak już będziecie zabierać się za instalację, proponuję sprawdzić w/w rozwiązanie zanim zdecydujecie się na podpięcie przodu do wzmacniacza w zgodnie z ori instalacją. Może i Wam się spodoba :wink:

BTW - Marku, nie odpisuję już bo widzę, że znalazłeś rozwiązanie:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...