Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Już załatwiłem kabel ekranowany ale mam jeszcze jedno pytanie właściwie to 2:

1. Gdzie podłączyć kabel zasilający czerwony oraz brązowy chodzi mi od strony auta bezpośrednio do akumulatora ?

2. Głośniki przednie w 1 poście na schemacie są podpięte: Głośnik lewy do pinu 31, 32 prawy do pinu 26, 27. Kabelki z mojej rozebranej kości przyłączeniowej do wzmacniacza bose są bardzo cienkie dla tych pinów (26,27 31,32) w stosunku do kabli przyłączeniowych według schematu głośników tylnych czy należy je wymienić na grubsze ?

Kosc_bose.jpg

Opublikowano

ja u siebie ciaglem grube bodajze 1,5 ale dolutowalem do podobnych koncowek jak masz ty

---------- Post dopisany at 18:49 ---------- Poprzedni post napisany at 18:48 ----------

ad pkt 1 w ori wiazce auta co idzie do wzmacniacza masz tam kable zasilajace podepnij sie pod nie

Opublikowano

Dzięki za szybką odpowiedź ale czy te kable są wystarczającej średnicy dadzą rade? .Bo mk4 w 1 poście pisze żeby skądś tam pociągnąć:

- kabel zasilania czerwony 1x4,00mm - 000979308 - DUO ISO - 1 szt + kabel masowy o takiej samej średnicy. ?

Opublikowano
Dzięki za szybką odpowiedź ale czy te kable są wystarczającej średnicy dadzą rade? .Bo mk4 w 1 poście pisze żeby skądś tam pociągnąć:

- kabel zasilania czerwony 1x4,00mm - 000979308 - DUO ISO - 1 szt + kabel masowy o takiej samej średnicy. ?

Kolego kup sobie 5,5m kabla czerwonego 4mm^2 i 5m kabla brązowego.

Ja wykorzystałem wolne miejsce w skrzynce bezpieczników od haka (nie pamiętam jaki nr, ale pisałem o tym wcześniej). Włożyłem bezpiecznik 20 A i wszystko śmiga jak należy.

Opublikowano
Dzięki za szybką odpowiedź ale czy te kable są wystarczającej średnicy dadzą rade? .Bo mk4 w 1 poście pisze żeby skądś tam pociągnąć:

- kabel zasilania czerwony 1x4,00mm - 000979308 - DUO ISO - 1 szt + kabel masowy o takiej samej średnicy. ?

U mnie jest na ori zasilajacych i tez smiga jak nalezy

dosc grube sa i daja rade

Opublikowano

Ale nie masz pewności, że Ci fura nie spłonie :)

Ktoś to już dobrze obliczył dla tego obciążenia i odległości.

Opublikowano

Kolego a przewód masowy do dowolnego punkty masy auta bo na schematach jest napisana jakaś 3 na + i 58 na -

Z + chyba tez się podepnę pod bezpiecznik z haka.

Opublikowano

Szukaj punktu masy za radiem po lewej na czarnym stalowym wzmocnieniu deski rozdzielczej. Trochę trzeba się namęczyć, żeby wykręcić nakrętkę, ale da się :)

Opublikowano

Tak zrobię mam nadzieje że znajdę tą nakrętkę. Nr bezpiecznika hakowego 35 dopuszczalna wartość prądu 30 A. Wrzuce bezpiecznik 20. Dzięki wtct.

Opublikowano
Tak zrobię mam nadzieje że znajdę tą nakrętkę. Nr bezpiecznika hakowego 35 dopuszczalna wartość prądu 30 A. Wrzuce bezpiecznik 20. Dzięki wtct.

Konektor duo ISO pasuje idealnie w miejsce 35, oczywiście po zwolnieniu fioletowej blokady.

Opublikowano

przeczytałem pobieżnie ten wątek i doczytałem, że lepiej zacząć od wymiany wzmaka BOSE i już będzie wyraźna różnica w graniu nawet na standardowych głośnikach czy tak? Jednak mam inne zapytanie ile jest już wersji wzmacniacza do A4 B6/B7 i czy one zamiennie pasują, różnią się czymś znacząco? czy tylko samą obudową zewnętrzną?

Opublikowano

sama wymiana wzmaka i suba na bose daje sporą różnicę ,co do wzmacniaczy są 2 ,czarny (starszy model), srebrny(nowszy model) ktoś napisał na forum ,że grają tak samo

Opublikowano

no włąsnie widziałem czarny model wygladajacy skromniej mniej agresywnie i srebrny masywny z wielkimi żebrami raidatorami, czy któryś z nich nie był awaryjny? który najlepiej wziąć czarny czy srebrny?

Opublikowano
no włąsnie widziałem czarny model wygladajacy skromniej mniej agresywnie i srebrny masywny z wielkimi żebrami raidatorami, czy któryś z nich nie był awaryjny? który najlepiej wziąć czarny czy srebrny?

srebrny, czarny miał jakieś problemy z szumami z tego co pamiętam

Opublikowano

ooo właśnie dzięki za info, czyli jednak dobrze gdzieś obiło mi się o uszy :) jak dobrze pamiętam do budy w sedanie potrzebny do bagażnika jest tylko sam sub bose i wzmacniacz bose z wtyczką? bo na alledrogo nie widzialem aby sprzedawano to tak jak wersje do kombi, gdzie jest tuba. W sedanie to chyba nie występuje? i śmiało szukać samego glosnika/suba i wzmaka?

Opublikowano

Tak wygląda sedanowy zestaw głośników + wzmak.

3133384776

Opublikowano

dzieki wielkie za fotkę. Czy przy standardowych glosnikach w B6, których jest łącznie 10 z subem tak? wystarczy podmienić dolne głosniki w drzwiach + centralny na desce rozdzielczej i sub w bagażniku? czy soprany również trzeba wymieniać? i czy jest sens bawić się w BOSE przy Concert II ? bo RNSe chyba nie bede wstawiał w 12 letnim aucie :kwasny:

Opublikowano

Soprany mogą zostać choć te z tył są inne niż zwykłe, mogą się różnić pasmem przenoszenia - raczej nie wielka różnica, choć ciekawy jestem też czy ktoś wymienił i usłyszał jakąś różnicę w muzyce. A do Concerta śmiało możesz robić BOSE, od Ciebie zależy czy chcesz mieć lepszy dźwięk :wink:

Opublikowano

Zle zobaczylem na aukcji,ze to do avanta.

Nie chce ktos tuby do avanta bose za 70zl?

Opublikowano

mam czarny wzmacniacz i nie ma żadnych szumów

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.