Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

A ja troszkę inny kierunek, ja zamontowałem wszystko na ori wiązce, znaczy prawie bo na razie nie wymyśliłem którędy przeprowadzić kable od głośnika centralnego, czy ktoś to robił lub ma pomysł? Bo tam jest masakra chyba deskę trzeba ściągać. Nie miałem dziś czasu jedynie dwie godzinki wieczorem, a został mi tylko ten centralny i podłączenie się do radia i zasilanie wzmaka, no i namęczyłem się z centralnym i wpychałem drucik że może gdzieś wyjdzie a tu nic, wszystko zamaskowane i nawet nie podłączyłem przez ten zmarnowany czas wiązki do radia.

kilka pytań jeszcze:

1. Wiem ze zasilanie i masa wzmaka to to od radia, ale jak i gdzie się z tym podłączyć, czy zmostkować 4,0 z 2,5 (w którym miejscu?).

2. Pin BOSE od radio do której masy mam podłączyć? (radia?)

3. Jak najłatwiej wyciągać piny z kostek? bo na tym schodzi też masakrycznie czasu.

4. Co to jest DWA masa do komfortu? Po co to i czy podłączać?

5. Głośnik centralny jw.

1. Zgodnie ze schematem z pierwszego postu.

2. ...do dowolnej.

3. Wyjmaki do pinów albo spinka do włosów (cokolwiek co da się wsadzić w kostkę i ścisnąć listki blokujące piny).

4. To funkcja alarmu - połączenie między MK i radiem. Jak wywalisz radio gdy alarm jest uzbrojony - włączy się syrena.

5. Da się bez wywalania deski rozdzielczej :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki Bartek. Co do tego centralnego, to oczywiście chodzi mi przeciągnięcie wiązki z dołu do środka deski, bo z głośniczkiem sobie poradziłem, czy mógłbyś mi dać jakieś wskazówki, pomysły jak to zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki Bartek. Co do tego centralnego, to oczywiście chodzi mi przeciągnięcie wiązki z dołu do środka deski, bo z głośniczkiem sobie poradziłem, czy mógłbyś mi dać jakieś wskazówki, pomysły jak to zrobić?

Wymieniasz wtyczkę na prawidłową a kable używasz oryginalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak by było pewnie gdybym nie miał ori wiązki, ale ja mam kabel który idzie do centralnego i jest dwa lub nawet trzy razy grubszy od tego z audi sound system, więc przerypane. Będę się starał to ogarnąć jakoś. Stwierdzam że chyba więcej roboty (poświęconego czasu na bzdury) z ori wiązką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dogłębnym przeczytaniu wątku związanym ze zmianą nagłośnienia na BOSE postanowiłem zakupić tubę ze srebrnym wzmakiem i przystąpić do I Etapu.

Niestety jednak nie posiadam wtyczki 32-pinowej:/ Więc moje pytanie czy nie ma ktoś na sprzedaż takiej kostki najlepiej ze znajdującymi się z nią pinami???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dogłębnym przeczytaniu wątku związanym ze zmianą nagłośnienia na BOSE postanowiłem zakupić tubę ze srebrnym wzmakiem i przystąpić do I Etapu.

Niestety jednak nie posiadam wtyczki 32-pinowej:/ Więc moje pytanie czy nie ma ktoś na sprzedaż takiej kostki najlepiej ze znajdującymi się z nią pinami???

Domin79 miał jakiś czas temu na sprzedaż 3 szt kostek 32 pin z pinami i kawałkiem wiązki... Spytaj, może jeszcze ma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dogłębnym przeczytaniu wątku związanym ze zmianą nagłośnienia na BOSE postanowiłem zakupić tubę ze srebrnym wzmakiem i przystąpić do I Etapu.

Niestety jednak nie posiadam wtyczki 32-pinowej:/ Więc moje pytanie czy nie ma ktoś na sprzedaż takiej kostki najlepiej ze znajdującymi się z nią pinami???

Domin79 miał jakiś czas temu na sprzedaż 3 szt kostek 32 pin z pinami i kawałkiem wiązki... Spytaj, może jeszcze ma...

jus nimam:wink: kostke kup w serwisie nr masz w pierwszym poście , piny moge skołować:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domin czy potrzebuje: dwa piny duo ISO i cztery piny ISO tak jak jest napisane w pierwszym poście a reszta będzie pasowała ze starej wtyczki czy potrzebuję więcej??? podaj mi na pw jaki koszt takich pinów??? Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokusił się ktoś o wymianę centralnego głośnika na Bose? Czuć różnice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmienialem ale czy roznica jest az taka w jakosci to ciezko okreslic

Jedyne co zauwazylem to moze ciut glosniej jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie te glosniczki centralne niczym takim szczegolnym nie roznia sie, nie ma co spodziewac sie po tak malych pierdziawkach niewiadomo czego. Ok skonczyl na dzis robote czas w kimke tylko jak tu zasnac jak jasno i ptaszki nadaja.

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba zartujesz? zmiana centralnego to jak zmiana tuby basowej taka jest wlasnie roznica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no chyba zartujesz? zmiana centralnego to jak zmiana tuby basowej taka jest wlasnie roznica

Pytam bo właśnie słyszałem właśnie takie opinie. Nowy nawet nie jest drogi w ASO bo kosztuje sto pare złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tyl juz u mnie lata :) Pora na przod.

Mam starego Chorusa 2 wiec musze troche kombinowac, ale wedlug tego opisu kostek radia (http://obrazki.elektroda.net/95_1249975205.jpg) na pewno musze wykorzystac 2 wyjscia liniowe LF RF i mase (RL i RR tez trzeba puszczac, skoro tyl juz dziala?). Co oprocz tego? Ile i jakie kable musza byc puszczone od radia do wzmaka? Czytalem pierwszy post wiele razy, ale troche to wszystko dla mnie nie czytelne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scorpinho miales wczesniej aktywny tyl audio ze zwyklym wzmakiem i subem? Wykorzystales tamta wiazke? Jaki masz wzmak Bose czarny czy srebrny?Jak podlaczyles kable sygnalowe z ori wiazki brazowy to masa dla obu tylnych glosnikow, zielony to + dla lewego lub prawego natomiast bialy czy zolty z wiazki z wtyczki bose jest + dla drugiego glosnika?

edit.

OK oto jak trzeba podlaczyc kable sygnalowe tylnych głośników przy STAGE I. z ori wiazki po zwyklym wzmacniaczu sygnalowy zielony polaczyc z zielonym we wtyczce bose, brązowe czyli mase skręcic i zlutowac z brązowym z wtyczki bose, natomiast biały sygnalowy nalezy zlutowac z BIAŁYm sygnałowym z wtyczki bose, a nie jak ktoś napisał mi że z żółtym (wówczas miałem buczenie w prawym tylnym głośniku). jednakże po prawidłowym połączeniu wiazki Harmana ze wzmakiem BOSE nie jestem jakos powalony jakością grania tyłu, a już napewno nie suba, gra mi to podobnie do zwyklego suba z systemu audi audio system. teraz pytanie czy w głośniku SUBie powinienem słyszeć wokale z piosenek czy tylko dzwieki niskiego tonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kablami to Ci teraz nie napisze, bo po prostu nie pamietam, ale tez nie jestem powalony jakoscia dzialania suba. W ten weekend nie dalem rady, ale w nastepny chcialbym podlaczyc przod i musze posprawdzac jeszcze raz podpiecie wszystkich pinow, bo u mnie to chyba wszystko tam lata i czesto glosnik w tylnych drzwiach pasazera mi buczy albo w ogole sie wylacza tyl :/

Edyta dodaje ze wczesniej mialem aktywny tyl, ale cos sie spapralo i od dluzszego czasu tylne glosniki mi nie dzialaly. Kodowales vagiem bose? Bo ja juz 2 tygodnie temu cos tam pozmienialem a gdzies tu doczytalem, ze po zmianie ktos odczuwal gorsze dzialanie suba. Moze tu lezy przyczyna? Musze u siebie tez to sprawdzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podłączony tylko tył , nic nie kodowałem , bas mam ustawiony na 0 a łupie jak bym miał z tyłu co najmniej 500w subwoofer :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podłączony tylko tył , nic nie kodowałem , bas mam ustawiony na 0 a łupie jak bym miał z tyłu co najmniej 500w subwoofer :decayed:

+1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...