Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż systemu nagłośnienia BOSE w Audi A4 B6/B7


mk4

Rekomendowane odpowiedzi

mysle, ze jedynie we wtyczce przejsciowce Fakra jest zrabane rozmieszczenie pinow, bo jak np. wycisze tyl i gra mi tylko przod ktory jest podlaczony pod radio to jak robie balance w prawo to graja mi lewe drzwi, jak daje balance w lewo to graja mi prawe drzwi. jak ustawie na granie tylko tyl ktory jest podlaczony pod wzmak BOSE to juz balance prawidlowo mi chodzi. Wynika z tego ze wtyczka/przejsciowka Fakra ma cos sknocone albo blednie rozmieszczoe piny sygnaly przednich glosnikow albo blednie ustawione kable glosnikow lewy/prawy. obstawiam jednak ze poprostu sygnaly przednich glosnikow odwrotnie sa w przejciowce wstawione? czy to mogloby miec wplyw na granie tylu BOSE? sprawdzilem lutowania w bagazniku i kable od suba z wtyczki Bose pin 24 i 25 jest podlaczony do kabla od suba kolorami prawidlowo. sygnaly tylnych glosnikow musza byc podlaczone OK bo inaczej by mi nie graly no i balance by nie dzialal tak jak trzeba a ten na tyle dziala prawidlowo. |Co moze byc nie tak u mnie? wzmak czarny z końcówką A z 2001r z a4 B6

---------- Post dopisany 01-07-2013 at 06:47 ---------- Poprzedni post napisany 30-06-2013 at 12:08 ----------

Pytanie odnosnie suba Bose ale w sedanie. Pisalem wczesniej ze slysze z niego tony srednie i vokal ale to slychac jak otworze klape i schyle sie do bagaznika, natomiast w kabinie na polce z suba slysze jedynie niskie tony czy tak to ma dzialac? Bo jak miem zwykly sub fabryczny audi sound system to wydaje mi sie ze sub dawal basem do bagaznika, ale konstrukcje obu subwooferow roznia sie znacznie i chyba maja inna specyfike pracy? Od razu pytanie czy sub z serii A rozni sie graniem od suba B? bo glosniki w drzwiach ponoc graja lepiej

Wysłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co Serfin, ogarnales temat? Ja chcialbym w weekend rezac przod, ale nigdzie nie moge dostac odpowiednich kabli we Wrocku i okolicach :/ Moze ktos ma jakies namiary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zostaje na STAGE I, bo przod podlaczony pod radio tj. Concert III gra mi bardzo dobrze, jak nie lepiej od tyłu :P żałuję, że przed zdemontowaniem wzmaka Harmana i zwyklego suba nie podlaczylem suba Bose i nie sprawdzilem jak by to dzialalo. teraz nie mam mozliwosci ani z nikim sprawdzic tj. podmienic wzmak ani suba :/ wszystkie kable z wtyczki wzmaka BOSE polutowane prawidlowo do ori wiazki po Harmanie. Pytanie czy ktos sprawdzał co by było jakby podłączyło się przy aktywnym tylnym naglosnieniu, na odwrót wtyczki w głośniku dolnym w drzwiach tylnych? czy wszystko by nadal gralo tylko mialo inna specyfike? w sumie do gry Suba i tak nie mialoby to wplywu prawda? bo aby sub dzialal prawidlowo wystarczy aby sygnalowe 2 kable kanalów tylnych lewego i prawego były podlaczone. Cały ten Bose oszwem czuć że ma wiekszą moc i audio gra o wiele głośniej ale co do basu i tych najnizszych tonow to jakos mnie to nie powalilo, przy kilku kawałkach jakos nie drżały mi nagawki od spodni jak siedziałem za kierą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli nie czujesz żadnej zmiany po podłączeniu tylko tyłu to coś masz ostro pochrzanione :whistling:

---------- Post dopisany at 10:48 ---------- Poprzedni post napisany at 10:46 ----------

no chyba że na rns-e tylko tak wali basem :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim zamontowalem z tylu BOSE jezdzilem z miesiac bez radia i naglosnienia w aucie i troche zatarla mi sie mozliwosc porownania na swiezo roznicy w brzmieniu :/ napisalem, iż poczulem że BOSE ma wieksza moc i gra o wiele glosniej oraz czuje ze glosniki w drzwiach graja lepszym basem, ale po subie oczekiwalem czegos wiecej naprawde. najgorsze ze nie mam z kim porownac ani dokonac na krótko wymiany radia ani wzmaka BOSE w celu upewnienia sie czy cos jest nie tak czy to ja jestem w bledzie i jestem zbyt wybredny :/

---------- Post dopisany at 12:00 ---------- Poprzedni post napisany at 11:57 ----------

czy moze byc wina po przejsciowce Fakra? kanaly juz przelozylem i balance gra zgodnie tj lewy / prawy, przod/tyl, i nie wiem czy cos jeszcze mogloby byc skopane w przejsciowce? chyba nie ma czego doszukiwać sie juz w tej wtyczce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no łupania jak na nie seryjnym sprzęcie typu jakaś tuba 1000w ze wzmakiem w bagaju to nie ma co się spodziewać , ale według mnie jest dobrze

---------- Post dopisany at 11:05 ---------- Poprzedni post napisany at 11:03 ----------

czy moze byc wina po przejsciowce Fakra? kanaly juz przelozylem i balance gra zgodnie tj lewy / prawy, przod/tyl, i nie wiem czy cos jeszcze mogloby byc skopane w przejsciowce? chyba nie ma czego doszukiwać sie juz w tej wtyczce?

to może kup jakaś inna tą przejściówkę z jakiegoś dobrego źródła i to rozwiąże sprawę :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tyl tez ladnie gra. Bas rzeczywiscie nie ma mocnego walniecia, ale to nie dyskoteka. Jak dla mnie ma byc subtelnie i gleboko i tak wlasnie w tej chwili dzialaja mi tylne glosniki (chyba ze sie prawemu odwidzi, o czym pisalem wczesniej :D) i sub. Jestem ciekaw jak to bedzie dzialalo po podlaczeniu przodu - tylko musze gdzies znalezc te cholerne kable :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem kiedys skrzynie jBL 1000W i wzmak tylko pod to podpiety glosni 30cm i schodizlo tak nisko ze czuc bylo wibracje na sobie, moze za duzo oczekuje :P

aha jeszcze takie pytanie co robiliscie z półka w sedanie po wymianie suba? bo mi teraz wpada w rezonans i brzęczy przy wiekszej glosnosci i basie wkurza to

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, sorki za takie pytanie, ale chcę się upewnić... :facepalm: Czy stelaż wzmacniacza od zwykłego nagłośnienia pasuje do wzmaka bose?

Za odpowiedź z góry dzięki :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie , ale w drugą stronę tak :hi:

---------- Post dopisany at 09:31 ---------- Poprzedni post napisany at 09:30 ----------

oczywiście jeżeli chodzi o sedana :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, sorki za takie pytanie, ale chcę się upewnić... :facepalm: Czy stelaż wzmacniacza od zwykłego nagłośnienia pasuje do wzmaka bose?

Za odpowiedź z góry dzięki :hi:

u mnie podeszlo bez problemu :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale przecież stelaż od zwykłego wzmacniacza jest węższy od wzmacniacza BOSE (srebrny B7) i nijak nie pasuję na otwory montażowe albo u mnie coś było inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupilem bose bez stelaza i przykrecilem do tego ori i pasuje u mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc jak to wkońcu jest Panowie? Mam do założenia srebrny wzmak bose... Przypasuje stelaż od zwykłego wzmaka? Może niech ktoś jeszcze się wypowie... Bo widzę, że jeszcze kilka osób robiło taki mod w sedanie.

Hmm jakiś czas temu patrzyłem w etce i był tylko jeden nr tego stelaża... Mógłby ewentualnie ktoś to sprawdzić i potwierdzić / zaprzeczyć? Nie mam aktualnie dostępu do kompa (delegacja)... :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kupiłem wzmacniacz razem ze stelażem i nie odkręcałem wzmacniaczy od stelaży tylko porównywałem wzrokowo :decayed:, ale jeżeli pasuje to ok :wink:

---------- Post dopisany at 18:15 ---------- Poprzedni post napisany at 18:14 ----------

i sorry za wprowadzenie w błąd :hi:

---------- Post dopisany at 18:17 ---------- Poprzedni post napisany at 18:15 ----------

ale na 100% stelaże B6 a B7 są konstrukcyjnie inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, zamontujesz. Wszystko pasuje, ale dwie dziury beda puste, bo stelaz jest mniejszy niz srebrny wzmak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomi posluchali i mowia ze autko gra swietnie wiec to chyba ja oczekiwalem od systemu Bose niewiadomo jak niskich zejsc :P tylko jak zrobie na naprawde gloooosno to przod potrafi zapierdziec czyli wzmak radia nie daje rady, natomiast tyl gra ok bo ze wzmaka i tam pierdzenia brak, takze kto wie moze jednak zdecyduje sie na pelny Bose tj. Stage II. A i chodzi mi po glowie tuba Bose z Q7 w kolo dojazdowke tylko nie wiem czy ona ma swoj wbudowany wzmacniacz? Czy wystarczy puscic kable z pinow suba z polki? Mam sedana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domin i Strawberry mają zamontowane z Q5, ta z Q7 wygląda jakoś inaczej - ma 4 kable we wtyczce - 2 głośniki w środku :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak 4 kable to moze ma wlasny wzmak? I dwa kable sa do zasilania? A dwa to sygnal? Cholerka go wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No coś takiego wyczytałem, że to jest sub aktywny, czyli ma własny wzmacniacz. Do tego doczytałem, że do niego minimalna felga to 18 cali, ponieważ ma 20 litrów pojemności, więc lepiej Ci będzie wziąć sub z Q5, który jest trochę mniejszy i pasywny (podłączasz go zamiast tego głośnika w nadkolu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...