Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] Bardzo dziwny problem z hamulcami


mlodyy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam bardzo dziwny problem z hamulcami a mianowicie dzisiaj wymienialem klocki i jarzma i gmy od zaciskow tylnych,wszystko poszlo ok wymienilem odrazu plyn hamulcowy tak jak bylo opisane na forum odpowietrzylem tylne zaciski, ale pedal hamulca wpada mi caly czas do podlogi na zimni po nacisnieciu 3 razy robi sie twardy ale jak odpale i nacisnie to wpada pompuje robi sie twardy i powoli znow spada,nigdzie plyn nie wycieka wszystko jest zlozone ok nie dopuscilem zeby w zbiorniczku zabraklo plynu calyy czas sprawie max byl,rece mi opadaja :( bo juz nie wiem co moze byc wczesniej bylo ok, przeczytalem na google ze trzeba odpowietrzyc pompe abs czy to prawda,moze ktos spotkal sie juz z czyms takim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy aby nie zapowietrzyłeś układu? gdy miałeś zdjęte zaciski z przewodu ciekł płyn ?

jaki płyn wlałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ja wymieniałem gumę na cylinderku (trzeba było rozebrać zacisk) to dopiero drugie odpowietrznie poskutkowało.

Z tym że nie dopuściłem do spłynięcia płynu z układu przez zatkanie przewodu hamulcowego.

Moim zdaniem to trzeba pojeździć i co dzień odpowietrzać układ.

O odpowietrzaniu pompy ABS nie słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy pomocy Vaga odpowietrza sie pompę ABS i ESP pod warunkiem ze to drugie jest w aucie

mozna spróbowa odpowietrzac ABS odkręcając przewody zaraz za ABS-em

ale trzeba na to położyc jakąś szmate żeby nie narobic bałaganu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc problem rozwiazalem wczoraj ,przyczyn bylo pare 1 jarzmo kupione w IC bylo wieksze niz powinn klocek obejmowal pol tarczy,2odpowietrzniki w zaciskach tylnich nie trzymaly plynu lekko sie saczylo, tak na marginesie straszna padaczka z tym po odkreceniu kilku krotnym gwint sie wyrabia i juz po zacisku musialem gwintowac i cos dorabiac,3 przewod hamulcowy byl pekniety ten stalowy czy to aluminiowy ale nie widac bylo bo pekniety byl w tej gumie co trzyma go przy samochodzie,wszystko uszczelnilem i udalo sie odpowietrzyc leko trzyma prawe kolo ale zajme sie tym w poniedzialek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rany, chłopie rób gruntowny remont hamulców.

A na pewno wymieniaj przewody hamulcowe, wszystkie gumy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...