Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Czym umyć silnik diesla ?


artur28

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam karcher ladnie sie zapieni i domyje wszystkie zakamarki potem to potraktowac woda pod cisnieniem i silnik lsni :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to to jest.. Od czasu kiedy myjemy nie bylo sytuacji zeby autko nie odpalilo myjemy naprawde profesionalnie....

Polkowice Dąbrowskiego 1

Cena: 20zł

Zapraszamy w Piątek :):audi:

[ Komentarz dodany przez: pre_pl: 03-05-2007, 11:42 ]

proszę, przestań .... Napisz swój temat w "rabatach", a nie w każdym poście..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po to to jest.. Od czasu kiedy myjemy nie bylo sytuacji zeby autko nie odpalilo myjemy naprawde profesionalnie....
Może dordzisz na jakie częsci silnika i osprzętu należy uważać żeby woda nie narobiła szkody np. komp czy alternator :question:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myja silnik to nie leja wody na kompa , do alternatora moze i woda sie dostanie ale nic mu to nie zaszkodzi , po umyciu jest osuszany :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie mamy na warsztacie jakiegoś profesjonalnego karchera, myje świetnie ale jak Golfa umyłem kiedys to dwa miechy jakos dziwnie śmierdziało z pod maski :rotfl::rotfl::rotfl: ale motor lśnił :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO niegdy niemyj zimną wodą gorącego silnika , jak masz karcher z podgrzewaną wodą to tak. Pozasłaniaj workiem alternator i widoczne podzespoły elektroniczne reszte można lać. Po umyciu odrazu odpal auto i niech sobie chodzi na wolnych obrotach z otwartą maską i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chlopaki Wiedzą w czym rzecz..

W procesie mycia silnika bardzo ważne jest prawidłowe zabezpieczenie elementów elektronicznych, instalacji alarmowej, modułu wtrysku, miksera od gazu. Jeśli dostałaby się tam woda mogłaby poczynić spore zamieszanie

Po zakończeniu mycia silnik należy pozostawić przez chwilę w spokoju w celu naturalnego obeschniecia. Właściwie to można go uruchomić od razu, ale lepiej poczekać kilka minut.

:quattro:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE :exclaim: :exclaim: :exclaim: przy zapalonym sie nie myje za bardzo nie bezpieczne.. Ten kolo nie wiedzial co robi.. Zgasic silnik poczekac az ostygnie pozaslaniac Alternator, Komputer, Alarm i reszty elektroniki która moze byc podatna na uszkodzenie pod wplywem wody.. i wtedy spokojnie myc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś kiedyś czytałem o pewnym przypadku.

Gość wjechał na myjnię i nie zgasił silnika.

Podczas mycia woda dostała się do silnika (chyba do cylindrów, ale nie jestem pewien) i ... silniczek do wyrzucenia.

Jacyś fachowcy wtedy potwierdzili, że podczas mycia, silnik musi być bezwględnie zgaszony!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morał tego posta jest taki, że najlepiej jest nie myć silnika, jak się nie jest do tego przekonanym na 100%. Ludzie to nie są buty do Kościoła :confused: , nie musi się świecić. Lepiej się zająć porządnie umyciem i wywoskowaniem góry, a silnik jak widzę umyty to sorry, ale omijam taki samochód z daleka. Przecież taka jego natura, że pracuje i logiczne, że się będzie brudził. I bardzo dobrze, byle nie był brudny od oleju. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umyłem silniczek ostatnio i jest gitarka lśni poprostu, zrobiłem to karherem ale podłączyłem ciepłą wode :grin: elektronika oczywiście zabezpieczyłem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...