Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Audi Bose system


harnas81

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Obczaiłem chyba wszystkie posty na temat systemu Bose i niestety nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

Generalnie chodzi mi o subka w Avant B6, który niestety chyba u mnie się kończy, bo jakieś pierdy z siebie wydobywa. System generalnie brzmi nieźle, ale chodzi mi o podmianę seryjnego subka. Szukać na allegro używki? Czy może ktoś podmienił na coś innego w tych rozmiarach, co wydobywa z siebie może nawet i lepsze niskie tony niż oryginał? Wolał bym coś nowego na gwarancji. Bo wiadomo jak jest z chodzonym sprzętem :decayed:Jeśli ktoś ma jakieś namiary to bardzo proszę.

Za pomoc z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dokładniej to jak tego szukać bo masz do czynienia z laikiem w tym temacie;) A na zewnątrz auta też słychać jakieś bzyczenie.

na zewnatrz wlasnie te klapki uporczywe slychac

musisz zdjac tylny prawy boczek w bagazniku za ktorym siedzi sub ze wzmakiem i tam zaraz za glosnikiem jest duza kwadratowa ramka z klapkami gumowymi ktore sie unosza i opadaja pod wplywem cisnien jakie tam powstaja podczas glosnej muzyki

Ja sie z tym w miare uporalem ze juz mniej je slychac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem, z subwoofera dobiega "pierdzenie". Od jakiegoś czasu przymierzam się do naprawy tego, ale najpierw postaram się rozebrać boczek i zobaczyć czy to nie ta klapka. Czy kupując subwoofer np. na allegro ( cena w ASO około 3900,00 zł ) :/ podłącze go go sam bez problemów (mam prawie zerową wiedzę na temat elektroniki).

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na 99% to nie jest problem głośnika niskotonowego (pierdzą wszystkie wzmaki, nieważne czy standard czy BOSE - a właściwie to nie one tylko elementy na które "dmucha" powietrze z basreflexa...). Sprawdźcie to o czym pisał HiRide...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart-S Da się wcisnąć tam jakiś większy średnicą i mocą subek? Do pudła standard można pocisnąć 8 calowy subek z małą przeróbką tylko jakie parametry dobrać?? Bo te klapki w boczkach są oki. A pada mi ten mały a jednak jak na ten system duży oryginalny basik? Może masz jakieś sprawdzone opcje?[br]Dopisany: 16 Wrzesień 2009, 23:03_________________________________________________A generalnie nie chcę tracić powierzchni bagażowej. Ten sys Bose jest wystarczający bez masowania pleców ale z przodu mógł by dochodzić trochę intensywniej;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

harnas81 - nie próbowałem zakładać nic większego :) Po przesiadce z serii na wzmaka BOSE mam wystarczające jebnięcie z przodu - zrzuciłem niskie tony o jakieś 30% bo nie szło wytrzymac tak dudniło. Przestań słuchać muzy z mp3 (mówię zarówno o plikach jak i audio zgrywanego z tego formatu) i zarzuć do czytnika jakąś ori płytkę audio - zobaczysz różnicę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość i rodzaj basu zależy też, jakiej muzyczki słuchasz. Włącz solidną czarną robotę, to zobaczysz jak ciągnie na BOSE SS miękkim basem z przodu :good:

Ja u siebie też nie mam szans na max basu dać, bo uszy dostają okropnie i bania trzeszczy po 5 min jazdy :>

Muzyczka tylko z SD - przegrywana z ori cd - jakość nieporównywalna do zgrywanek z neta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz jak skompresujesz - nawet w HQ nie ma co porównywać z ori CD-Audio. Zawsze obcina taki zakres że czułe ucho to wychwyci. Jak masz możliwość to przetestuj obecnego SD vs. ori materiał CD :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakość i rodzaj basu zależy też, jakiej muzyczki słuchasz. Włącz solidną czarną robotę, to zobaczysz jak ciągnie na BOSE SS miękkim basem z przodu :good:

Ja u siebie też nie mam szans na max basu dać, bo uszy dostają okropnie i bania trzeszczy po 5 min jazdy :>

Muzyczka tylko z SD - przegrywana z ori cd - jakość nieporównywalna do zgrywanek z neta

problerm w tym ze gdybym chcial sluchac wszystkiego co lubie na ori cd to wydawalbym kilkaset zlotych miesiecznie na same plytki :angry: ale nie pomyslalem zeby porownac ori plytke cd z zgrywana mp3 na sd :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...