Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Baza wiedzy o skrzyni biegów Multitronic w Audi A4 B6 i B7

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich , mam problem ze skrzynią multitronic w B6 z 2001r ,mianowicie nie wyświetla w jakim jest położeniu PRND tylko podświetla wststkie znaki , a po przełączeniu na wirtualną nie można zmienić biegów .Czy to może być sterownik? Może orientuje się ktoś jaki może byc koszt takiej naprawy?

a czy to możiwe ze nie wyświetla żadnych błędów na zegarach ?

miałem identycznie, zgłoś się do Barta_S, rozwiąże twoje problemy :)

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 2,6 tys.
  • Wyświetleń 632,5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Witam

Posiadam od 4 miesiecy a4 b6 2.5 TDI v6 Avant z 2003 roku auto z multitronikiem. Po pewnym czasie skrzynia zaczeła się sypać. Oddałem auto do warsztatu po rozebraniu okazało się, że skrzynia złom totalny. Po naprawie odebrałem auto miałem taki problem, że na zegarach podświetlało biegi na czerwono ale to pewnie robiła się adaptacja. Po dotarciu do domu było już ok. Ogólnie zostawiłem dużo kasy w warstacie i teraz do rzeczy. Skrzynia chodzi bardzo fajnie nie ma efektu szarpania itd. wszytsko chodzi płynnnie. Tylko teraz panuje niska temperatura i rano jak pale auto gdy jest zimno samochod zanim sie rozgrzeje przez chwile rusza z wysokich obrotow 1,5-2 tys. po przejechaniu kilkunastu metrow jest ok. gdzieś czytalem, że mutli tak maja nie jestem do końca przekonany czy tak powinno być wcześniej nie miałem strczności z automatem dlatego pytam czy to normalne w tych skrzyniach ?

Opublikowano
  • Autor

Witam

Posiadam od 4 miesiecy a4 b6 2.5 TDI v6 Avant z 2003 roku auto z multitronikiem. Po pewnym czasie skrzynia zaczeła się sypać. Oddałem auto do warsztatu po rozebraniu okazało się, że skrzynia złom totalny. Po naprawie odebrałem auto miałem taki problem, że na zegarach podświetlało biegi na czerwono ale to pewnie robiła się adaptacja. Po dotarciu do domu było już ok. Ogólnie zostawiłem dużo kasy w warstacie i teraz do rzeczy. Skrzynia chodzi bardzo fajnie nie ma efektu szarpania itd. wszytsko chodzi płynnnie. Tylko teraz panuje niska temperatura i rano jak pale auto gdy jest zimno samochod zanim sie rozgrzeje przez chwile rusza z wysokich obrotow 1,5-2 tys. po przejechaniu kilkunastu metrow jest ok. gdzieś czytalem, że mutli tak maja nie jestem do końca przekonany czy tak powinno być wcześniej nie miałem strczności z automatem dlatego pytam czy to normalne w tych skrzyniach ?

Wchodzenie na obroty gdy ATF jest zimny to normalne zachowanie automatycznej skrzyni biegów - nie tylko Multitronika ;)

Opublikowano

Dzięki bo zaczynałem już się martwić, że coś jest nie tak :)

Opublikowano

a czy z taką usterką można jeżdzić czy lepiej nie?

Opublikowano
  • Autor

Odczytaj i wklej log błędu ze sterownika skrzyni biegów - muszę mieć chociaż jakieś podstawowe dane aby udzielić takiej odpowiedzi...

Opublikowano

błąd który mam to 17090 -czujnik położenia drążka zmiany biegów

kod identyfikacji sterownika 01J927156CR

V30 01J 2.0I

5V RdW

numer wersji 2011

kontroler, kodowanie odmian 00001

może coś to pomoże

Edytowane przez robertw78

Opublikowano

witam,

czeka mnie wymiana oleju w skrzyni multitronic, silnik 1.8 T, przebieg 187 tys. km. Nie jestem w stanie przed Świętami wybrać się do Wrześni... CZy jest na Mazowszu jakiś warsztat, w którym można zrobić wymianę oleju, może w serwisie audi, i mieć pewność, że zrobią to dobrze? z góry dziękuję za podpowiedź...

Opublikowano

Mam problem z autem a4 b6 2,5 tdi multi. Przy stałej prędkości falują obroty jadę powiedzmy 100km/h i obroty falują +/- o jakieś 100-200. Czy może to być problem szkrzyni czy raczej szukać przyczyny w silniku ? Skrzynia była remontowana, niedawno zmieniany olej na nowy, możliwe że to wina adaptacji i trzeba zrobić nową ? Bo po zmianie oleju wydaje mi się, że ta operacja w ogóle nie była robiona.

Opublikowano
  • Autor

błąd który mam to 17090 -czujnik położenia drążka zmiany biegów

kod identyfikacji sterownika 01J927156CR

V30 01J 2.0I

5V RdW

numer wersji 2011

kontroler, kodowanie odmian 00001

może coś to pomoże

Sterownik do naprawy.

witam,

czeka mnie wymiana oleju w skrzyni multitronic, silnik 1.8 T, przebieg 187 tys. km. Nie jestem w stanie przed Świętami wybrać się do Wrześni... CZy jest na Mazowszu jakiś warsztat, w którym można zrobić wymianę oleju, może w serwisie audi, i mieć pewność, że zrobią to dobrze? z góry dziękuję za podpowiedź...

Na Mazowszu niestety nie mam nikogo zaufanego - ale może osoby odwiedzające ten temat coś Ci podpowiedzą.

Mam problem z autem a4 b6 2,5 tdi multi. Przy stałej prędkości falują obroty jadę powiedzmy 100km/h i obroty falują +/- o jakieś 100-200. Czy może to być problem szkrzyni czy raczej szukać przyczyny w silniku ? Skrzynia była remontowana, niedawno zmieniany olej na nowy, możliwe że to wina adaptacji i trzeba zrobić nową ? Bo po zmianie oleju wydaje mi się, że ta operacja w ogóle nie była robiona.

Wymiana ATF nie wymaga wykonania nowej adaptacji - ale możesz od tego zacząć. Jeśli problem nadal będzie się powtarzał - zapraszam na naprawę.

Opublikowano

Auto zrobione - naprawiony sterowniku i litr oleju za mało :facepalm: - wrażenia z jazdy bezcenne :)

Świetne uczucie kiedy nagle skrzynia zostaje cudownie wyleczona :D

Opublikowano

:hi:

Czy ktoś może mi powiedzieć czy silnik w manualu różni się od tego multi, czeka mnie przeszczep serducha, a na jednej z aukcji wyczytałem, że są róże i już zgłupiałem

Opublikowano

motor zostaje ten sam.

Opublikowano

motor zostaje ten sam.

nie nie skrzynia zostaje ta sama, motor zmieniam bo się posypał ale rozumiem, że będzie pasowało wszystko ?

Opublikowano

aaa, no tak :)

Opublikowano

a jeszcze inaczej, skrzynia multitronic oznaczenie FSD czy mogę wrzucić inny silnik np BEX , chodzi mi o to czy skrzynia wytrzyma czy lepiej tego nie robić ?

w serii miałem silnik AVJ

Edytowane przez Miszka82

Opublikowano
  • Autor

Jeśli zostawiasz skrzynię FSD to szukaj jednak silnika AVJ. Masz tu wszystko gotowe - osprzęt silnika pasuje, sterownik silnika masz prawidłowy no i wiązki elektryczne wszystko się zgadza... Da się oczywiście zamontować BEXa ale wymagałoby to więcej przeróbek niż może się wydawać na początek (chodzi bardziej o elektronikę).

Opublikowano

Bart bardziej mi chodzi o to czy skrzynia to wytrzyma, jeśli kupię BEX to kompletny z wiązką, sterownikiem i osprzętem itp :hi:

Edytowane przez Miszka82

Opublikowano
  • Autor

Jeśli kupisz kompletnego BEXA to i tak d*pa bo skrzynkę masz z pierwszej generacji a więc do skrzyni leci inna wiązka (wtyczka, więcej kabli, CAN). Zatem sterownik skrzyni do wymiany... Poza tym, masz starszy soft, starsze wersje elementów mechanicznych w skrzyni - nie mają takiej wytrzymałości jak te w poprawionej wersji. Moim zdaniem montaż BEX wiąże się tutaj z ryzykiem zbyt szybkiego zużywania się obecnej przekładni (nie mówiąc już o tym, że dopasowanie FSD do BEX też tak jak napisałem, będzie wymagało nieco przeróbek).

Szukaj AVJ.

Opublikowano

dzięki odpuszczam w takim razie

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.