Skocz do zawartości
IGNOROWANY

szybki paruja.. dlaczego ??


Gajzer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,problem mam taki ze paruja szyby jak temp zew jest niska lub pada deszcz,nawet jak mam właczony nawiew na szybe,obojetnie jakiej pozycji nic nie da dopierooo jak wlacze klime to momentalnie zaczynaja odparowywac :( czym to jest zwiazane, zanacze ze filtr przeciwpylkowy wymieniony i nic, ale zauwazylem ze woda (tam gdzie sie znajduje akumulator)w podszybiu??:|stoi , znaczy nie znika do konca?? czy moze miec to jakis wplyw?? czy sa zapchane odpływy?? gdzie one sie znajduja?? na srodku podszybia jest akumulator czy sa podnim?? pomocy czy macie taki problem.pozdrawiam i prosze o pomoc :) każda sugestia mile czytana:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy sa zapchane odpływy?? gdzie one sie znajduja?? na srodku podszybia jest akumulator czy sa podnim?? pomocy czy macie taki problem.pozdrawiam i prosze o pomoc każda sugestia mile czytana:)

Prawdopodobnie masz zapchane odplywy. Jeden znajduje sie pod aku., a drugi pod serwem. Ale czy to ma jakis wplyw na parowanie to chyba nie.

Wlacz na duzej klime i niech Ci dobrze osuszy szyby, a zawsze po koncu jazdy otworz drzwi na jakis czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pikus pisze to moze byc 1 powod

Sprawdzcie sobie czy filtr jest szczelnie zalozony, bo troche trzeba sie powyginac zeby go dobrze wlozyc

hmm jezeli chodzi o ten filtr pod szyba to nie mialem wiekszego problemu rozkrecilem plastik i wsumie bezproblemowo zalozylem :| a czy warto kupywac preparat w spreyu "plak"do klimy itp, uzywa sie go ponoc tak,(grzac srodek auta przez 15 min i przez dozownik wpuszczac niewielkie ilosci "czegoś tam" ) czy to moze pomoc?? oczywiscie najpierw sprobuje to co napisaliscie ale jak jecjalem w trasie podczas deszczu to co jakies 15 min musialem wlanczac klime , wlaczyl bym na stale ale niestety moja dziewczyna momentalenie ma problem z gardlem, czy to jest moze oznaka ze cos z klima nie tak??? w innych autak z klima nie miala problemu :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pbogusz13

mam ten sam problem.Jak pada deszcz to paruje przednia szyba.Tylko klima osusza. Dzis o 22 wsiadlem do auta, na dworze bylo wilgotno. mokre autko(na dzialce bylem) i tez mi zaparowala szyba.Filtr wymieniony, klima odgrzybiona, sprawna. Tez mnie to drazni,zwlaszcza kiedy pada deszcz....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie swego czasu też tak było.. nie wiedziałem co zrobić ale przy okazji tankowania zobaczyłem w sklepiku na stacji preparat do szyb "antifog" czy jakoś tak. Teraz jest ok.Słabiej parują a jak zaparują to szybciej schodzi. Dodam, że klima OK, odgrzybiona, odpływy ok, filtr też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec sprawdź czy płynu chłodniczego ci nie ubywa bo jeśli tak to.......już wiesz co.

[ Dodano: 2006-06-13, 11:28 ]

A nie myłeś przypadkiem silnika??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czasem warto jeszcze sprawdzić drożność otworów wentylacyjnych.

Są po obu stronach bagażnika pod zderzakiem. Dostęp do nich po odchyleniu wykładziny bagażnika. Powiny być w miarę drożne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na koniec sprawdź czy płynu chłodniczego ci nie ubywa bo jeśli tak to.......już wiesz co.

[ Dodano: 2006-06-13, 11:28 ]

A nie myłeś przypadkiem silnika??????

no wlasnie nie myłem i plyn tez ok , zaczne od odgrzybiania i jeszcze raz sprawdze czy filtr dobrze założony ale wydaje mi sie ze tak .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy powodem parowania nie jest przypadkiem wyjątkowa sczelność naszych autek?? U kolegi w mercedesie i u innego w beemce też szyby parują. Moim zdaniem tu po prostu chodzi o szczelność i tyle.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jest klima wlaczona o obieg zamkniety to nie ma prawa parowac dopiero jak wylaczysz klime to paruja szybki :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i problem rozwiazany:) az glupio sie przyznac:) naprawilo sie samo ;) heh wlaczylem dmuchawe na HI szyby migiem zaparowały do tego stopnia ze nic nie bylo widac przeczekalem pare minut, zrobilo sie keplo i to bardzo i powoli zaczely odparowywac :) teraz juz nie mam z tym klopotow :) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...