Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Pytanie o klocki hamulcowe firmy Gerling


fireman tom

Rekomendowane odpowiedzi

Czeka mnie wymiana przednich klocków hamulcowych i w związku z tym mam pytanie: czy klocki hamulcowe firmy Gerling są dobre, czy ktoś może miał z nimi do czynienia?

Z góry dziękuję za pomoc.

Ewentualnie proszę o sugestie jakie klocki polecacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zniżkę w dakolu - 85zł ale właśnie dzwoniłem do IC gdzie też mam zniżkę: Ferodo 92zł, Lucas 108zł, ATE 130zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za taką cenę to albo Lucas albo TRW. Wymienić muszę bo urwała mi się sprężynka i klocek tłucze się po zacisku jak stara ... pani z najstarszym zawodem świata :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znajomy miał założone klocki firmy o której piszesz i mówił, że nawet podczas bardzo spokojnej jazdy zachowywały się bardo, bardzo przeciętnie, czyli nie były skuteczne. Myślę, że wybór klocków ferrodo będzie bardziej trafny.

_______________

Pozdrawiam

Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za podpowiedzi - chyba w 100% zdecydowany jestem na klocki firmy Lukas.

Mam jeszcze jedno pytanie: czy można kupić prowadniki do zacisku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym brał ATE , , obecnie mam takie a przodzie i lucasa na tyle hamuje ok :>, no i jeszcze zdałby sie płyn wymienic jak masz starszy niz 2 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chyba tak zrobię bo autkiem jeżdże ponad 1,5 roku a wcześniej to nie wiem kiedy był wymieniany.

P.S. można dostać prowadniki do zacisku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę to , że ów Girling produkuje układy hamulcowe m.in. do RS-a to jest to wyśmienita firma.

Ja bym je brał.

A reszta to już subiektywna ocena, bo jeśli ktoś ma ATE, to będzie je chwalił, żeby sobie podnieć samoocenę. :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fakt, ale z racji, że mam w dostepnej cenie klocki Lucasa to właśnie na nie się zdecydowałem.

CZy śruby mocujące zacisk muszą być każdorazowo nowe??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Juridem jest tak samo jak z ferodo target i premier, z EBC black i greenstuff, sa dwa rodzaje, lepsze i gorsze ale nie wiem k....a ktore Juridy sa lepsze i gorsze, nie znam oznaczen. Kiedys Jurid byl jedynym OE do Mercedesa. Po mojemu kup TRW bedziesz mega zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zonk :wallbash: Kupiłem klocki Lucasa, okazało się że są o 2 mm za długie i nie wchodzi w jarzmo. Pojechałem ze starymi klockami, te oddalem ale okazało się że nie ma już krótszych. Nie wiem o co chodzi - niby dobrane do modelu auta a tu zonk. Wobec tego kupiłem GIRLING które teżbyły o 2mm za długie i spiłowałem ranty. Klocki chodzą ładnie ale czemu nie mogą mi dobrać takich co by wchodziły bez żadnego problemu??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I zonk :wallbash: Kupiłem klocki Lucasa, okazało się że są o 2 mm za długie i nie wchodzi w jarzmo. Pojechałem ze starymi klockami, te oddalem ale okazało się że nie ma już krótszych. Nie wiem o co chodzi - niby dobrane do modelu auta a tu zonk. Wobec tego kupiłem GIRLING które teżbyły o 2mm za długie i spiłowałem ranty. Klocki chodzą ładnie ale czemu nie mogą mi dobrać takich co by wchodziły bez żadnego problemu??

w Twoim aucie i roczniku były dwa rodzaje zacisków

zeliwny i aluminiowy

w/g oznaczenia Ferodo do zeliwnego zacisku wchodzi FDB222

a do aluminiowego FDB1083

oznaczen Lucas-a nie pamietam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję (tak na oko) to zacisk jest żeliwny. Specjalnie jedziłem do ASO żeby określić dopkładną datę produkcji. Auto jest dokładnie z 27 września 1996r. Mówiłem to przy kupnie klocków i tak mi właśnie dobrali, że musiałem piłować ranty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem że mam założone Gerlinga na przodzie wraz z klockami i nie narzekam dodam jeszcze że na rancie tarczy jest wybite TRW chyba licencja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z problemem w doborze klocków jeżdżę na klockach Girling choć miały być Lucasa. Odczucia? Poztytywne, ładnie i cicho pracują, raz miałem okazję je sprawdzić w sytuacji awaryjnej i dały radę. :good: Uchroniły mnie przed pocałowaniem tyłka czubka, który przede mną ostro zachamował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...