Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Poszukiwany schemat AIR BAG i Podgrzewania siedzeń


Gość ....

Rekomendowane odpowiedzi

Szczególnie "jak podłączyć podgrzewanie siedzeń, żeby działała regulacja stopnia podgrzewania" nie jeden by się ucieszył :kox::naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Schemat podgrzewanych siedzeń

gx1G1T0A.jpg

Regulację grzania najlepiej byłoby zastosować za pomocą oryginalnych przełączników bo ze schematu wynika że mają już w sobie regulację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super :) bo ori mam przełączniki stopni i siedzenia tylko wiązki chce dorobić :) :) jak by znalazł się jeszcze jak podłączyć poduszki z siedzeń było by całkiem miło :) :> Jeszcze takie pytanie- wystarczy w tym ori sterowniku uruchomic potem bloki zeby działało wszystko tak jak ma z airbag z siedzień ? czy musi być inny sterownik.

Podziekowania dla Bin85 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super :) bo ori mam przełączniki stopni i siedzenia tylko wiązki chce dorobić :) :) jak by znalazł się jeszcze jak podłączyć poduszki z siedzeń było by całkiem miło :) :> Jeszcze takie pytanie- wystarczy w tym ori sterowniku uruchomic potem bloki zeby działało wszystko tak jak ma z airbag z siedzień ? czy musi być inny sterownik.

Podziekowania dla Bin85 :)

pokaz kolego zdjecie tych właczników podgrzewania siedzen i gdzie sa one ori umieszczone???????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno jednak nie jest to takie proste.. Kolega z forum starał się to podłączyć (chyba nie jeden nawet), elektryk siedział pół dnia i jedyny co wykrzesał to podgrzewanie ON/OFF nie mógł ustawić regulacji :dontknow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to niezbyt z niego dobry elektryk, według schematu znajdują się tam jeszcze czujniki temperatury i teraz nasuwa się pytanie jak układ reaguje jeżeli nie są one podłączone, po drugie musiałbym widzieć dokładnie co jest w środku tego wyłącznika i czy pokrętło to potencjometr czy przełącznik kilku pozycyjny i chyba będzie tam jakaś elektronika.

Jeżeli jest możliwość to proszę o wstawienie zdjęcia jak to wygląda w środku wtedy może coś poradzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze 1 :)63237228.jpg

Prosze 2 :)51593034.jpg

Moim zdaniem to cały układ regulacji czasowej i załanczania podgrzewania mieśći się w Przełącznikach :) schemat jest bardzo prosty(bo juz nie akie rzeczy sie robiło-zawsze najtrudniej o schemat), chodz dopiero będe robił w wolnej chwili tą wiązke to powiem wam jak to wygląda. Jutro jak będe miał chwile zaglądne pod siedzenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:shocked: spodziewałem się elektroniki ale nie aż tak skomplikowanej, i jak napisałeś wszystko jest w wyłączniku, na pierwszym zdjęciu widać tranzystor kluczujący prawdopodobnie MOSFET, czyli jak pisałem bez czujników temperatury układ może nie działać i najlepiej mieć oryginalne siedzienia z grzałkami wtedy musi to działać filozofii niema.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filozofi nie ma moim zdaniem, zdjęcia wtyczek :) pokazują ze czujnik jest w siedzeniu :)

23897005.jpg

3 wtyczki, zółta poduszka, czerwona zapięcie pasów ( o ile się nie myle), zielona podgrzewanie siedzenia i czujnik temp

Tu kolorystyka przewodów :) mam nadzieje ze będzie coś widać

38042887.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolory przewodów zgadzają sie ze schematem (siedzenie po stronie kierowcy), jeżeli wszystko masz sprawnie to nie powinno być problemów, życzę powodzenia w montażu :good:. Jak zrobisz to napisz co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps: bardziej wiczone wtyczki :) te wąskie piny to te cienkie przewody (czarno biały i brązowo czarny) (2 brązowe połączone wspólnie,czarno żółty to ten drugi gruby pin) może teraz się już wszystko rozjaśni ? bo dla mnie to jest dość jasne od samego początku :) i mam nadzieje ze przyda sie ten wątek nie jednej osobie oraz zdjęcia :) jak sądzisz Bin85 ?

94045141.jpg

Sądze że wszystko sprawne, podziele sie jak tylko to uruchomie :) mam nadzieje że będzie działać :) Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zgadza się ze schematem : 2 brązowe i brązowo czarny na masę, czarno żółty na pin2 wyłącznika a czarno biały pin3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA podłanczałem u siebie i niebyło zadnych problemow, tylko ze mialem wiazke oryginalna

ale to tylko przewody cala regualcja dziala, wszystko jest w wlacznikach ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie takiego zestawu jest bardzo proste najważniejsze jest aby mieć oryginalne maty z czujnikiem temperatury który steruje tym wszystkim. Wygląda to tak iż podając prąd na matę czujnik wskazuje temp grzania jeśli osiągnie wybraną przez nas na wyłączniku(rezystancje) to wyłącznik odłącza grzanie maty. I leci to stopniowo każdy bieg to większa lub mniejsza rezystancja(już nie pamiętam jaka) przełącznik ją rozpoznaje i wtedy rozłącza obwód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...