Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Problemy z zestawem głośnomówiacym bluetooth.


steve69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Proszę o pomoc w uruchomieniu zestawu głośnomówiącego bluetooth.

Mam u siebie firmowo zamontowany zestaw, niestety z adapterem do Siemensa. Ja posiadam SE K750i, więc próbowałem uruchomić to bez adaptera, ale nie do końca to działa tak jak trzeba.

Po wejściu do samochodu, na swoim telefonie włączyłem wyszukiwanie nowych urządzeń bluetooth. Pokazało mi się "Audi UHV 7372". Po kliknięciu "Dodaj" pokazał się komunikat o wpisanie kodu. Wpisałem "1234" i urządzenie zostało dodane do telefonu.

Teraz po naciśnięciu na kierownicy przycisku "R/T" na FIS pokazuje mi się zawartość mojej książki kontaktów z telefonu. Mogę je przeglądać, przewijać w górę/dół, inicjować połączenie z wybranym numerem tym przyciskiem ze słuchawką na kierownicy, lub odbierać połączenia przychodzące.

Jest tylko jedno "ale" - nie słyszę w głośnikach samochodu rozmówcy. On mnie słyszy, ja jego nie (chyba, że przyłożę telefon do ucha, no ale wtedy bez sensu jest korzystanie z bluetooth).

Nie pomaga naciskanie na kierownicy przycisków "+" lub "-". Kręcenie potencjometrem głośności radia również nic nie daje.

Mam ktoś może pomysł jak to zmusić do działania?

Czy jednak bez odpowiedniego adaptera działać nie będzie?

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach telefonu wybierz na zestaw glosnomowiacy samochodu.

Wydaje mi się, że ustawiłem wszystko tak jak trzeba, a jednak nie słyszę dzwoniącego (tylko w samym telefonie). :confused4:

Niestety, ale nie umiem "pożenić" ze sobą swojego Audi i K750i. Czy jest na naszym forum ktoś, komu taka sztuka się udała?

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach telefonu wybierz na zestaw glosnomowiacy samochodu.

U mnie telefon sam się ustawia na zestaw głośnomówiący jak tylko ma połączenie z BT. :mysli: Może powinieneś zmienić opcje w menu radyjka? Tam jest opcja ustawienia głośności tel., lewa czy prawa strona głośników? Hm... :mysli: Bo na to wygląda, że telefon ma dobre ustawienia skoro znajduje AUDI i łapie z nim kontakt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ustawieniach telefonu wybierz na zestaw glosnomowiacy samochodu.

Wydaje mi się, że ustawiłem wszystko tak jak trzeba, a jednak nie słyszę dzwoniącego (tylko w samym telefonie). :confused4:

Niestety, ale nie umiem "pożenić" ze sobą swojego Audi i K750i. Czy jest na naszym forum ktoś, komu taka sztuka się udała?

--

Pozdrawiam.

Sławek

Mialem kiedys w800i i wszystko bardzo dobrze dzialalo. (k750i, w800i, d750i to te same telefony wiec u ciebie musi tez dzialac, jezeli wszystko jest sprawne)

Wiem, ze w menu telefonu bylo wlasnie takie ustawienie, ze przy polaczenu BT trzeba bylo zaznaczyc, tryb pracy jako zestaw glosnomowiacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe, że SE ma coś takiego.. :mysli: Ja osobiście podłączałem kilka telefonów i nigdy coś takiego się nie działo. Jak się nie połączył, to owszem, ale po sparowaniu nie trzeba nic ustawiać z reguły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście podłączałem kilka telefonów i nigdy coś takiego się nie działo. Jak się nie połączył, to owszem, ale po sparowaniu nie trzeba nic ustawiać z reguły.

Możesz podać jakie to konkretnie telefony były? Może ktoś znajomy będzie miał jeden z nich, to bym mógł sprawdzić, czy zadziała to u mnie.

Jeśli zadziała, to znaczy, że przyczyną moich problemów jest mój K750i, a nie moduł w samochodzie.

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej wina telefonu, u mnie nokia sie laczy z BT ale nie ma ksiazki adresowej i nr ktory dzwoni pokazuje sie bez opisu. kolega posciagal jakies bajery do NOKI w sensie soft do oblugi ksiazki tefefonicznej z modulem BT w Audi i mu juz smiga. Raczej telefon do wymiany u mnie jest np. taki trik ze co jakies 20-30 dni BT sie wiesza i nic nie moge zrobi, albo rozlaczyc kable jak jestem w trasie albo VAG i reset.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kodowanie radia panowie - wejsc Vagiem i przekodowac na ustawienia głosników przy rozmowie telefonicznej - wejśc w funkcje radia oczywiście a nie silnika :hi:

U mnie, w momencie gdy ktoś do mnie dzwoni, na FIS pokazuje się numer osoby dzwoniącej, a radio się wycisza.

Mogę odebrać połączenie przyciskiem na kierownicy, ale z głośników samochodu nic nie słychać :confused4:

Gdy zakończę połączenie radio automatycznie znowu zaczyna grać.

VAGa niestety jeszcze nie mam...

Edit: 2009.09.25, 20:11

No to wiem już, że problem leży po stronie mojego K750i. Znalazłem w domu starego SE T610 i z nim zestaw głośnomówiący działa jak trzeba: ja słyszę rozmówcę i rozmówca słyszy mnie. Głośność mogę regulować za pomocą pokrętła radia lub przyciskami na kierownicy.

Niestety nie umiem skonfigurować K750i by działał tak samo... :confused4:

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci mówiłem. Jest opcja w menu radia i tam ustawiasz natężenie głosu telefonu, wybierasz który chcesz głośnik. :good:

Spróbuj tego. Masz ori radio concern? Jeśli tak to przytrzymaj przycisk menu troszkę dłużej i wejdziesz w te ustawienia, o których mówię. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Ci mówiłem...

Zgadza się, już to znalazłem. I tak jak napisałem wyżej, z T610 wszystko działa tak jak trzeba. Nie umiem tylko zrobić tego samego z K750... :confused4:

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ewidentnie problem z telefonem. :kwasny:

Co ciekawe, żona również posiada K750i i z nim jest ten sam problem...

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:mysli: Może zadzwoń do obsługi klienta i powiedz jaki masz problem. Może tam coś pomogą zmienić w ustawieniach telefonu? Dziwna sprawa... :wallbash:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przetestowałem następny telefon ze "stajni" SE, a mianowicie W300i. Ten też bezproblemowo działa z zestawem w samochodzie :blink:

A mój K750 uparcie odmawia współpracy. :kwasny:

Spróbuję jeszcze hard resetu na telefonie, może po przywróceniu do ustawień fabrycznych zacznie działać?...

Edit: 2009.09.25, 22:56

Niestety, reset nic nie dał... :confused4:

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie moja A4 współpracuje z K750i. Sprawdzałem ustawienia i sprawdź, czy masz odpowiednio ustawione połączenia przychodzące przez bluetooth:

menu-ustawienia-łączność-bluetooth-zestaw HF-przych.połączenie- wybierz: w zestawie HF.

Być może masz drugą opcję (w telefonie) i dlatego masz taką sytuację. Podstawą jest też to, aby Audi było ustawione jako Moje HF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

menu-ustawienia-łączność-bluetooth-zestaw HF-przych.połączenie- wybierz: w zestawie HF.

Mam ustawione dokładnie tak jak piszesz, a mimo to telefon uparcie nie chce przekazywać połączeń do HF.

Może coś w sofcie jest spieprzone? Obydwa K750i (żony i mój) mają soft Ery...

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

menu-ustawienia-łączność-bluetooth-zestaw HF-przych.połączenie- wybierz: w zestawie HF.

Mam ustawione dokładnie tak jak piszesz, a mimo to telefon uparcie nie chce przekazywać połączeń do HF.

Może coś w sofcie jest spieprzone? Obydwa K750i (żony i mój) mają soft Ery...

--

Pozdrawiam.

Sławek

U mnie tez jest Era, w dodatku mam stary soft, bo telefon ma już ponad 3 lata...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez jest Era, w dodatku mam stary soft, bo telefon ma już ponad 3 lata...

Kurcze... No to już nic nie rozumiem...

Może faktycznie podczas konfiguracji robię coś "nie tak" ? :mysli:

No nic... Wieczorem będę miał trochę więcej czasu, to spróbuję to zrobić spokojnie i powoli jeszcze raz. Spiszę, co po kolei wybieram, ustawiam i naciskam, i jeśli pozwolisz, to skonsultuję to z Tobą. :)

Edit: 2009.09.26, 22:56

Niestety, mimo usilnych starań, nie umiem zmusić mojego K750 do poprawnego współdziałania z zestawem HF w samochodzie. :confused4:

Wydaje mi się, że wszystko robię poprawnie, ale nie wychodzi...

Na wszelki wypadek przywróciłem telefon do ustawień fabrycznych. Potem:

Menu -> Ustawienia -> Połączenia -> Zestwa HF -> Bluetooth -> Wybierz

W tym momencie telefon pyta:

Dodać urządzenie HF do wykorzystania w telefonie?

Wybieram: Tak

Pokazuje się komunikat: Wyszukiwanie

Za moment pokazuje, że jest dostepne: Audi UHV 7372

Naciskam: Wybierz

Prosi o hasło.

Wpisuję: 1234

Pokazuje się komunikat: Audi UHV 7372 Dodawanie

I za moment: Audi UHV 7372 Dodano. Urządzenie HF gotowe do użycia.

Pokazuje się jeszcze taki komunikat:

Aby skojarzyć akcesoria i profil naciśnij Tak.

Aby zrobić to później naciśnij przycisk Nie.

Wybieram: Nie (w następnej próbie próbowałem też Tak ale to nic nie dawało).

W tym momencie w zakładce Moje HF w telefonie pokazuje się Audi UHV 7372.

Wychodzę wyżej do Zestaf HF i wchodzę w Przych. połączenie.

Tam zaznaczam opcję W zestawie HF.

W tym momencie telefon teoretycznie jest gotowy do współpracy z zestawem.

Na kierownicy naciskam R/T i wybieram jakiś numer. Przyciskiem ze słuchawką inicjuję połączenie. Na FIS pokazuje się ANRUF AUFBAU, a z głośników samochodu rozlega się komunikat po niemiecku, że numer jest wybierany/łączony.

Następuje połączenie, ale w głośnikach w samochodzie cisza - rozmówcę słychać tylko w telefonie. To samo jest przy połączeniu przychodzącym.

Za to ze stareńkim T610 wszystko działa tak jak trzeba.

I w tym momencie szlag mnie trafia!... :wallbash:

kgb77, co Ty na to? Widzisz jakiś błąd w moich ustawieniach?

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...