Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AEB] Czujnik temperatury oleju


cymek28

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Posiadam Audi a4 1.8T AEB.Mam zamiar założyć sobie dodatkowy zegar temperatury oleju na słupku ale nie mam pojęcia gdzie podłączyć czujnik od wskaźnika.Słyszałem że można dokupić jakiś adapter pod filtr oleju ale nie wiem czy to zda egzamin.Proszę o rade w tej sprawie i pozdrawiam Piotr.

f96e90067e2156a6med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie masz na szafie przypadkiem wskaźnika temperatury oleju?

nie każda A4 posiada ten zegar

najlepiej zamontowac czujnik w misce oleju ale to wymaga troche pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja najbardziej u mnie mam zamontowany podobny adapter i wszystko "gra i buczy", także polecam :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja gablota też jest z roku 97 no i niestety nie ma.. ale we własnym zakresie doposażyłem samochód w ten czujnik i powiem szczerze, że jestem z niego zadowolony :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje AEB też nie ma a rok 97. Zastanawiam się ile kilometrów po zapaleniu zimnego silnika trzeba przejechać żeby osiągnąć odpowiednią temperaturę ? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje AEB też nie ma a rok 97. Zastanawiam się ile kilometrów po zapaleniu zimnego silnika trzeba przejechać żeby osiągnąć odpowiednią temperaturę ? :mysli:

Mój osiąga temperaturę roboczą oleju (90 stopni) po przejechaniu (spokojna jazda) ok. 5 - 7 km :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podepnę się pod temat czujnika bo nie chcę zakładać nowego tematu mam audi a4 b5 2000 r i zmieniłem zegary z 1/2 fis na pełny fis i problem jest taki że czujnik temperatury oleju nie pokazuje temperatury jak jadę ale jak wyłączę silnik i włączę zapłon to przez ok 7sek pokazuje temperature oleju po czym znowu spada na pozątek skali dopóki nie włącze znowu na pozycję zapłon miałktoś może takie objawy bo nie wiem jak to ugryść

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie każda A4 posiada ten zegar

najlepiej zamontowac czujnik w misce oleju ale to wymaga troche pracy

oryginalnie gdzie ten czujnik się mieścił ? Jest opcja że czujnik siedzi a zegary z budzikiem nie ? Zasiałem gdzieś schematy instalacji elektrycznej a zainteresował mnie ten temat bo ja też nie mam temp. oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamontowałem w chlodniczce oleju - tam jest miejsce i jest zaślepka - wystarczy ja wykręcic i zamiast niej wkręcić czujnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...