Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Kopci na czarno , czy to pompowtryski ?


CybPL

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od jakiegos czasu autko zaczelo kopcic na czarno. Dzieje sie tak przy np wyprzedzaniu. I nie chodzi tu o chmurke i potem juz nic a kopcenie ciagle. Przeplywomierz byl wymieniany i jest sprawy. Turbina byla robiona i jest sprawna. Oleju nie bierze. Odpala odrazu niezaleznie czy jest zimny czy cieply. Spalanie wydaje mi sie rowniez w normie a jezeli wzroslo to jakos nieznacznie. Jedyne co mnie niepokoi to kwestia pompowtryskow. W grupie 013 na VAGu jest wszystko ok, norma to +-2,8 a u mnie wszystkie 4 spokojnie mieszcza sie w 0,5. Natomiast w grupie 023, w BIPach jeden z nich ma wartosc 60-70 na postoju. Pozostale max 17.... Zdejmowalem obudowe silnika by sprawdzic wtyczki do pompek i zauwazylem ze jedna z pompek jest inna niz pozostale. Tak jakby juz byla wymieniana. Na dodatek to ta daje nieprawidlowy wynik w BIPach....

Prosze o wypowiedz jakiegos znawcy czy ta pompka moze dawac taki objaw? Wiem ze ciezko to diagnozowac, przydalyby sie logi reszty itd... Ale na chwile obecna interesuje mnie jedynie ten wysoki BIP na 1 pompce. Czy tak wysoki bip bedzie dawal takie objawy? Bo poza tym nieszczesnym kopceniem auto nie ma zadnych innych objawow... ani nie szarpie, ma moc, olej w normie itd... Cholery idzie dostac ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio mialem dziure wielkosci polowy srodkowego palca i vag nic nie pokazal.

takze sprawdz bardzo dokladnie ten dolot;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm a ktore miejsca sa najbardziej narazone na tego typu usterki? Czy raczej nie ma reguly i trzeba orac wszystko od praktycznie filtra powietrza po silnik ? Bo znowu rozbierac przod to tragedia...

A drugie pytanie : Czy ten pompowtrysk nie powoduje takich objawow? Mi sie wydaje ze raczej nie bo gdyby szwankowal silnik albo by kiepsko pracowal albo mial problemy z odpalaniem a pracuje wzorcowo...

Czy w takim wypadku pozostaje tylko ten dolot czy moze to byc rowniez cos innego ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi się wydaje (na podstawie passata na pd) że gdy pomka szwankuje to wtedy rzuca silnikiem, dziwnie chodzi itp :)

Kiedyś czytałem że dziurę w dolocie można stwierdzić za pomocą vagu (bo tak rozumując, doładowanie się zmniejsza bo gdzieś jest ubytek ciśnienia. Najczęściej dolot uszkadza się w rurze gumowej za turbo w kierunku dołu silnika (taka pokrzywiona) lub na złączce kolo egr (na górze) Kiedyś szukałem ze znajomym dwa razy bo pęknięcie się maskowało na brudzie i uwidaczniało tylko wtedy gdy je się nacisnęło lub węże puchły od doładowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...