Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AJM] Dziwny metaliczny stukot z silnika


migdalek1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i liczę na dobre rady.

Rano próbowałem odpalić silnik i przez 5 min kręciłem nim i nic ( zawsze zaskakiwał za 1 razem) dopiero jak go popchnąłem to po kolei włączały sie tłoki i jakoś odpalił. Pomimo tego zdarzenia postanowiłem pojechać do Karpacza. Samochód stał 7 godzin na parking i odpalił mi za 1 razem bez problemu. Jechałem jakieś 60 km/h na 3 biegu i postanowiłem wyprzedzić samochód jadący przedemną. Wcisnąłem gazdo dechy, wyprzedziłem go i w momencie kiedy wcisnąłem sprzęgło usłyszałem metaliczny dźwięk. Co to może być? Problemem kolejnym jest to ze jutro mam ostatni dzień urlopu i musze samochodem wrócić do domu. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a były jakieś odczuwalne skutki tego metalicznego dźwięku, co się dalej działo bo chyba nie wzywałeś od razu lawety ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarpanie silnika na każdym biegu. Jechać sie da ale nie szybciej jak 40 km/h. Samochód jest u mechanika i pierwsza wersja to przestawienie sie rozrządu. Dziwne bo 30 tys km na nim dopiero zrobiłem.

tak ale piszesz że go pchnołeś ( czyli zapaliłeś na pych a tak się w Dieslu nie robi ) i mógł ci pasek o ząbek przeskoczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to rozrzad latwo zdiagnozowac logujac grupe 004 i sprawdzajac kat synchronizacji. prawidlowe wartosci to -3 do + 3

a stukot nadal wystepuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...