Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Wymiana NaviPlusDX na RNS-E


norberth

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, po wymianie fabrycznie zamontowanej NAVIPLUS DX na RNS-E mam problem. Mianowicie nie działają funkcje w kierownicy, nic nie wyświetla się na FIS-ie, nie wyłącza się po wyjęciu klucza itp.

Po krótce opisuję montaż:

Zastosowałem przejściówkę z oryginalnego ISO1 na ISO2.

Piny wychodzące z nawigacji can H i can L połączyłem z pinami oryginalnej instalacji (can H i can L z 26 pinowej kostki). Niestety nadal nie pomaga.

Podczas diagnostyki VAG-iem nawigacja powinna chyba przejść w tryb diag. a u mnie nie przechodzi. Podczas komunikacji jedynie wyłącza się dźwięk.

Może ktoś ma jakiś pomysł ???

Pozdrawiam [br]Dopisany: 29 Wrzesień 2009, 20:45_________________________________________________Po wielu kombinacjach działają już funkcje w kierownicy, włączanie po zapłonie, podświetlenie itp.

Udało się to dopiero gdy podłączyłem can-y nawigacji do can-ów bezpośrednio przy module komfortu. (przy podłączeniu do can-ów z oryginalnej 26 pinowej kostki przychodzącej do navi plus DX nic nie działało).

Jedynym problemem pozostaje FIS gdyż na nim nadal nie wyświetla żadnych informacji z navi.

Podczas diagnozowania zestawu wskaźników VAG wywala brak komunikacji z nawigacją.

Natomiast przy diagnozie nawigacji wychodzi błąd: niezrozumiały sygnał z zestawu wskaźników.

Może zna ktoś na to lekarstwo ?[br]Dopisany: 15 Październik 2009, 21:38_________________________________________________W takim razie może znacie jakiś dobry warsztat zajmujący się elektroniką samochodową i nawigacjami gdzieś na dolnym śląsku ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Effect Adam Nitka ul Wiśniowa we Wrocławiu.Tel.071-337-26-26.

Robiłem tam parę rzeczy,tydzień temu CB i mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...