Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Czyszczenie / Wymiana kolektora ssącego

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

ja tez kupiłem kolektor za 90zł z przesyłka tylko juz jakiś czas temu

musze dać do splanowania bo sa nierówności lub jakoś to papierem ściernym usunąć

Opublikowano

Prawdopodobnie w przyszłym tygodniu udam się do speca który rzeźbi w alu, przedstawię mu projekt flanszy i zobaczymy ile krzyknie.

Chciałbym żeby zrobił coś na kształt tego co zaproponował jaro, bo ta z allegro nie dość że kosmicznie droga to jakoś do mnie nie przemawia samo jej wykonanie :kwasny:

Jak tylko coś będę wiedział, na pewno napiszę :wink4:

http://www.a4-klub.pl/smf/all_montaz_kolektora_awxavf_do_slabszych_tdi_pomysl_na_przejsciowke-t72515.0.html

Opublikowano
  • Autor

daj znać jeżeli cena będzie interesująca.

Flansza wygląda tak

f9d52160e459b1e9med.jpg

Cena 80zł ja sie chyba skusze

Opublikowano

pikna :good: gdzie ją wyhaczyłeś :?:

może i ja się skuszę na kolektorek z AWXa :mysli:

Opublikowano
  • Autor

pikna :good: gdzie ją wyhaczyłeś :?:

może i ja się skuszę na kolektorek z AWXa :mysli:

Na aukcji są jeszcze 3 :przebiegly:

A przejsciówke bede miał za tydzień najprawdopodbniej to spróbuje ją zwymiarować to wrzuce jakis projekcik dla ludzi ogarnietych z tokarką itp

Opublikowano

No fajna :naughty:Kowi daj jakieś namiary na tą flanszę, chętnie nabędę :wink4:

Opublikowano
  • Autor

spetsnaz kolektor u mnie juz jest :kox: i powiem Ci ze nawet nie jest zbytnio za***any mułem :good: koleszka sie postarał, zapłaciłem 80zł z groszami

70737979.th.jpg

24995270.th.jpg

Opublikowano

i tak zawsze najgorzej jest tam dalej... ojjj jak sobie wspomnę moje cierpienia z tym związane :wallbash: :gwizdanie:

Opublikowano
  • Autor

Pany wiecie czy ten kolektor darady wyczyscic nieco pod wysokim cisnieniem wodą, całkiem mozliwe że i chemia by była zastosowana, pytam bo kolega prowadzi myjnie(ciśnienie ma o wiele wyzsze nizte bezdotykowe, emblematy na aucie da rade zerwać) i ma troche róznych specyfików

Jutro z tym podjade moze akurat ma cos dobrego skutecznego :gwizdanie:

Opublikowano

ja waliłem z karchera ostro i gówno to dawało :decayed:

Opublikowano

bo po gównie sie nie wali karcherem bo sie rozbryzguje :polew::decayed:

czym wypalaliście aluminium??

palinikiem delikatnie czy do pieca

Opublikowano

bo po gównie sie nie wali karcherem bo sie rozbryzguje :polew::decayed:

:polew:

:spam:

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

Kolektor jako tako wyczysciłem preparatem do kominków, zakupiłem nowe śruby, przejściówkę dzisiaj odebrałem :kox:

44956750.th.jpg84508149.th.jpg82988797.th.jpg

Spetsnaz założyłeś juz kolektor :chytry:

Mógł by ktoś poratować fotką co zrobił z tym wężykiem(jak i gdzie go zaślepił) :notworthy:

1afn.th.jpg

Jak cos jest dostępny tez taki kolektor do AJM/ATJ

d4db2d300a9440a4med.jpg

Opublikowano

Kowi jest schemat do tego na forum w temacie zaślepiania egr :wink4:

podeślę Ci potem jak znajdę :good:

Opublikowano

Spetsnaz założyłeś juz kolektor :chytry:

jeszcze nie zalozyl ... :wink4::naughty:

Opublikowano

koledzy a to oczym tu piszecie te przejsciowki.......to wszystko co ma na celu jesli chodzi o nasze :ON:

ja po samym czyszceniu kolektora przyznam znaczna poprawe mojej a4 ael teraz 3000-3500 obr. na trzecim biegu wystepuje taka 3sekundowa turbo dziura bladz 519,narazie sie nie moge uporac ale to tak poza tematem.

Opublikowano
  • Autor

koledzy a to oczym tu piszecie te przejsciowki.......to wszystko co ma na celu jesli chodzi o nasze :ON:

ja po samym czyszceniu kolektora przyznam znaczna poprawe mojej a4 ael teraz 3000-3500 obr. na trzecim biegu wystepuje taka 3sekundowa turbo dziura bladz 519,narazie sie nie moge uporac ale to tak poza tematem.

Przejsciówki trzeba stosowac przy zmianie kolektora ssacego z seryjnego na taki co był montowany w B6 1.9TDI, ma lepszy przepływ spalin niz seryjny, a czyszczenie ma na celu poprawienie wydajnosci, jak i redukcje dymienia :wink4:

Opublikowano

czyli warto wymieniac ten kolektor?

Opublikowano
  • Autor

czyli warto wymieniac ten kolektor?

Jak planujesz cos przykręcić silnik :gwizdanie: :good:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.