Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Gotowanie sie płynu chłodzącego


pavelwhitecky

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj po tygodniu odpaliłem auto. Pojechałem do Wrocławia. Już w drodze wskazówka od temp była na 87-88 stopni.W korkach zacząła spod maski lecieć para? Nie mogłem stanąc zjechać i zobaczyć czy wentylator chodzi . Ale po ruszeniu i przejechaniu paru kilometrów juz nie leciała para?

I teraz może sie wam wydać głupie - być moze ta para wytworzyła się z tego że deszcz padał a maska się nagrzała od chłodnicy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy czy tej pary było dużo bo może to wcale nie jest takie głupie :) Ja też jak czasami stoję w korku to widzę parę podnoszącą się z maski (oczywiście jak pada) :) Zapewniam że jak by to był płyn chłodniczy to byś się o tym szybko przekonał :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wskazowka jadac na trasie nie powinna pokazywac 90 stopni?

to wszystko zależy przy jakiej temp. termostat ma maksymalne otwarcie, nie wszystkie są idealnie skalibrowane na 90st, można się zacząć zastanawiać co jest nie tak jak zejdzie do np. 80 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie pytam bo mam teraz taki przypadek, ze jak jezdze po miescie wskazowka pokazuje 90 stopni, jadac w trasie temp spada tak na 85 stopni, nie wiem czy ma na to jakis wplyw zalozona tydzien temu instalka LPG, jeszcze mialem tez odlaczony czujnik od zbiorniczka plynu chlodniczego to mi go podlaczyli czy moze zaczyna termostat nawalac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie pytam bo mam teraz taki przypadek, ze jak jezdze po miescie wskazowka pokazuje 90 stopni, jadac w trasie temp spada tak na 85 stopni, nie wiem czy ma na to jakis wplyw zalozona tydzien temu instalka LPG, jeszcze mialem tez odlaczony czujnik od zbiorniczka plynu chlodniczego to mi go podlaczyli czy moze zaczyna termostat nawalac?

czujnik masz zwalony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze podlacze sie pod kompa i zobacze czy jest roznica miedzy wsakazaniami na liczniku i na VAG-u

zawsze jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy uszkodzonym termostacie temperatura nie do chodzi do 80

przy uszkodzonym czujniku podczas jazdy temperatura skacze a najczęściej spada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...