Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B6] Zawieszenie S-line jakieś za wysokie


kamelus_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam taki problemik. Długo się zastanawiałem czy zakładać zawias S-line czy jest sens -20mm trochę mało. W końcu znalazłem w dobrej cenie cały zestaw z modelu z takim silnikiem jak mój. Wczoraj zalożyłem sprężyny i amorki postawiłem auto na koła wykonałem przejazd próbny (kapitalne właściwości jezdne) i dokonałem pomiarów wysokości. Przód siadł zaledwie 1,5 cm (jakoś to przeżyje-nie ma tragedi) ale tył stoi dokładnie jak stał :wallbash: Jestem w lekkim szoku bo poza właciwościami jezdnymi chciałem poprawić też wygląd. Sprężyny jakie założyłem na tył majom oznaczenie niebieski, różowy, różowy, różowy. Czy możliwe że auto jeszcze z czasem siądzie 20mm? A może te spręzyny jakieś nie tego?

Od podłoża do nadkola na prostym z oponami 215/55R16 68cm.Czy tak ma być przy takim zawiasie? Podpowiedzcie coś proszę i z góry dziękuję :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze zalozyles sprezyny od avanta.. :gwizdanie:

Na pewno skoro przód siadł a tył nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten sam problem. Po założeniu zawiechy s-line (1BE) przód siadł 1,5cm a tył tylko 0,5cm. Dodam że amortyzatory jak i sprężyny napewno pochodzą z takiego samego auta jak moje (ten sam silnik, sedan i bez Q). Ja mam sprężyny tylne o oznaczeniu niebieski niebieski niebieski czyli klasa ciężkości 6. A twoje sprężyny kamelus_ są klasy 10 cyli do cięższego auta, według tego co wiem to są to sprężyny napewno z Avanta.

kamelus_ jakie masz sprężyny z przodu?? Jakie mają oznaczenie?? Bo moje niebieski zielony zielony zielony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącze się do tematu... zamontowałem u siebie sprężyny od 3.0 tdi s-line quattro sedan, a mam fwd 1.9 avant...po długich oględzinach z Patroxem stwierdziliśmy, że będą pasować...zresztą zostały zamontowane, jeżdżę na nich i wszystko jest git...właściwości jezdne kapitalne...tył usiadł nawet fajnie, przód jakoś mniej...czy to wina tego, że sprężyny są od dużo cięższego silnika 3.0 i po prostu mój go nie dociąża???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłącze się do tematu... zamontowałem u siebie sprężyny od 3.0 tdi s-line quattro sedan, a mam fwd 1.9 avant...po długich oględzinach z Patroxem stwierdziliśmy, że będą pasować...zresztą zostały zamontowane, jeżdżę na nich i wszystko jest git...właściwości jezdne kapitalne...tył usiadł nawet fajnie, przód jakoś mniej...czy to wina tego, że sprężyny są od dużo cięższego silnika 3.0 i po prostu mój go nie dociąża???

Najprawdopodobniej tak, chociaż niestety jest w B6 tak, że przy równomiernym obniżeniu przód stoi nieco wyżej niż tył - aki mały kiks wizualny :thumbdown: .

Po założeniu do sedana sprężyn z avanta już buda stoi wyżej, więc te z 3,0 tdi są na bank sztywniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no też tak właśnie myślę...ale w sumie jest ok...nie zależało mi aż tak na obniżeniu, jak na lekkim usztywnieniu, co udało się właśnie uzyskać takim setupem...jestem bardzo zadowolony bo na komforcie, mogę śmiało powiedzieć, NIC nie straciłem, a właściwości jezdne poprawiły się bardzo znacznie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłacze sie do tego watku zeby nie zakładać nowego tematu

jaka jest róznica pomiędzy tym zawieszeniem http://moto.allegro.pl/item790889021_zawieszenie_s_line_audi_a4_8e_super_stan_komplet.html

a tym http://moto.allegro.pl/item778807440_zawieszenie_do_audi_a4_8e_s_line_oryginalne.html

pytam bo na amortyzatorach jest inne ooznaczenie tzn na jednym 2M a na drugim komplecie 7M co to znaczy??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam oznaczenie na przednich niebieski biały zielony

Na tył wsadziłem teraz niebieski różowy i siadł centymetr. Trochę mało ale zobaczymy jak na lato wsadzę 18" fele jak to będzie wyglądało. Mają 8,5" szerokości więc może to i lebiej bo nie będzie nic tarło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no włansie czy jakis znawca tematu moze objaśnić różnice czego dotyczą kolory na spręzynach i opisy M bo szukam zawiasu do obniżenia auta

-20 lub -30 równomiernie przód i tył[br]Dopisany: 30 Październik 2009, 16:00_________________________________________________dobra znalazłem http://www.a4-klub.pl/smf/rozne/SiA.pdf tylko weigt czy chodzi o im mniejsza cyfra tym bardziej dociązy auto bo do lzejszego samochodu :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej popros kogoś niech Ci po VINie sprawdzi klase wagową samochodu z przodu i z tyłu. Jest to zakodowane w kodach wyposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyne co mogę powiedzieć że u siebie mam 7M i jest naprawdę twardo :kox: Tak więc chyba tylko o usztywnienie chodzi. Amorek tak ciężko pracuje że miałem problem go wcisnąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam Audi avant B6 1.9 tdi bez Q ze standardowym zawieszeniem, jest do kupienia na allegro ten komplet co ma kamelus_ myślicie że całe autko powinno siąść -20mm ?

Chodzi o tą aukcję http://www.allegro.pl/item797933106_zawieszenie_do_audi_a4_8e_s_line_oryginalne.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ja mam Audi avant B6 1.9 tdi bez Q ze standardowym zawieszeniem, jest do kupienia na allegro ten komplet co ma kamelus_ myślicie że całe autko powinno siąść -20mm ?

Chodzi o tą aukcję http://www.allegro.pl/item797933106_zawieszenie_do_audi_a4_8e_s_line_oryginalne.html

jak od S LINE to tak :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie bo z tego co widze to sa rózne oznaczenia cięzaru samochodów zalezy z jakiego silnika pochodzi o jakiej masie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...