Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak to jest ze stażem??


Kowi87

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio tak sobie mysle żeby zgłosić do urzedu pracy chęć odbycia stażu, tylko nie wiem czy moge go zrobić w firmie ojca w działalnosci budowlanej. Wie ktos jak to z tym jest ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To urząd przydziela ciebie na staż do firmy która zgłosiła swoją kandydaturę na przyjęcie stażysty. Jeżeli twój ojciec zgłosi swoją firmę to są szanse :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Jakie korzysci ze starzysty ma pracodawca ? bo nigdy nie zaglebialem sie w ten temat..

ma nowego Jaśka do roboty za darmo :naughty: bo Urząd pracy płaci stażyście coś tam... :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Jakie korzysci ze starzysty ma pracodawca ? bo nigdy nie zaglebialem sie w ten temat..

ma nowego Jaśka do roboty za darmo :naughty: bo Urząd pracy płaci stażyście coś tam... :wink4:

tyle tez cos slyszalem, interesuja Mnie szczegoly :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli mam średnie szanse jeżeli zarejstruje sie jako bezrobotny i w tym momencie ojciec złoży wniosek o pobór stazystów, beda chcieli mnie wsadzić w byle co :disgust:

A kierunek studiów ma jakis większy wpływ przy doborze stazu przez urząd??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha czyli mam średnie szanse jeżeli zarejstruje sie jako bezrobotny i w tym momencie ojciec złoży wniosek o pobór stazystów, beda chcieli mnie wsadzić w byle co :disgust:

A kierunek studiów ma jakis większy wpływ przy doborze stazu przez urząd??

Będziesz wybierał kierunek jaki Cię interesuje , więc możesz wybrać budownictwo. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba można wybrać. Mój kolega właśnie zrobił. Odbywał staż u ojca w firmie. Siedziba firmy znajduje się w mieszkaniu a w ogóle to ona jest chyba tylko na papierze. :) więc daleko do pracy nie miał. :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba można wybrać. Mój kolega właśnie zrobił. Odbywał staż u ojca w firmie. Siedziba firmy znajduje się w mieszkaniu a w ogóle to ona jest chyba tylko na papierze. :) więc daleko do pracy nie miał. :polew:

no własnie podobny temacik znalazłem na googlach i tez tam napisali że da rade w familii :naughty:

Tylko kwestia jak tam urząd zareaguje bo zapewne maja tam juz jakieś układziki z pracodawcami miejscowymi i do nich bedą chcieli mnie wrzucić na początek, ale musze dopytać miejscowych stazystów :gwizdanie:

Gdzieś czytałem ze wysokosc stazu ma wzrosnąć wiec w sumie warto sie postarać o czysty pieniądz :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytam tutaj żeby nowego tematu nie zakładać.

Czy mogę powiedzmy od lutego iść na staż jeśli studiowałem 3 lata ale jak na razie nie obroniłem licencjatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale pewnie musiał bym być zarejestrowany jako bezrobotny w takim wypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale pewnie musiał bym być zarejestrowany jako bezrobotny w takim wypadku?

W czasie odbywania stazu cały czas jest sie bezrobotnym, trzeba się podpisywać w UP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pracodawca po okresie trwania stażu może zgłosić do urzędu że nie jest w stanie Cię utrzymać, i wtedy urząd miasta przyznaje ci pule pieniędzy na stażyste, ale musisz go trzymać przynajmniej 2 lata, jak nie zwracasz kase. Trzeba w urzędzie sie dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz u ojca w firmie pracować, przecież on też ma jakieś prawo wyboru stażysty z pośród jakiejś liczby kandydatów. mój brat tak zrobił pracował w pewnej firmie, chciał zmienić robotę pod kierunek studiów i dogadał się z kolesiem, który przyjął go na staż w ciągu dwóch dni po zwolnieniu się z poprzedniej pracy-więc jest to napewno do wykonania :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...