Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[TDI PD] Poduszki silnika gumowo-olejowe z elektrozaworem (Błąd 17994)


PIXI

Rekomendowane odpowiedzi

jako, że wymieniałem ostatnio swoją poduszkę pod silnikiem na nową więc rozebrałem starą, żeby w końcu zobaczyć co to jest za cudo ta elektryczna poduszka. A więc:

Poniżej cała poduszka rozebrana na cześci pierwsze. Zaznaczyłem przyczynę wymiany swojej poduszki.

W skład poduszki (w serwisie nazywa się to łożysko) wchodzi od lewej: metalowa osłona, plastik wypełniony olejem w której znajduje się olej, gumowa membrama, druga metalowa osłona, zaworek podłączony do plastikowej części poduszki

DSC03445.jpg

<br /><br /> -

tutaj plastikowa część poduszki w której znajduje się olej

DSC03448.jpg

<br /><br />

druga strona tej plastikowej części

DSC03449.jpg

<br /><br />

zawór elektryczny który podłączony jest do tej plastikowej części (wtyczka podłączana jest do tego właśnie zaworka

DSC03458.jpg

<br /><br />

zaworek zamknięty

DSC03455.jpg

<br /><br />

zaworek otwarty

DSC03453.jpg

<br /><br />

Zasada działania poduszki jest taka, że zaworek otwiera się i zamyka powodując to że poduszka robi sie twardsza lub miększa, ponieważ olej ma swobodniejszy bądź bardziej utrudniony przepływ

mam nadzieje że teraz łatwiej będzie można sobie wyobrazić zasade działania poduszki silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dodgrzeje troche temacik poduszek...czyli z nie ori co można założyć aby się dało jeździć bo kolega chce wymieniac a ori są troche drogie :kwasny:
wydlubac srodek i zalac poliuretanem (klej do szyb)bedzie mial wzmocnione poduszki za smieszna kase tylko troche dlugo schnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesli kupi się jaką tania podróbę to jakie są skutki uboczne? może telepać budą?

A co sądzicie o poduszkach Febi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem poduszkę i zabrałem się dziś do wymiany, ale nie wiem w którym miejscu podlewarować silnik aby poducha (u mnie z prawej strony,od pasażera) ładnie wyszła,

podniosłem za kawałek wachacza nad poduchą, ale tak jakoś bokiem i brakowało dosłownie 1cm aby to wszystko wyjąc, chciałbym to jakoś bezpiecznie zrobić, bez druciarstwa, żeby mi przypadkiem nie opadło.

Więc jeśli ktoś ma to opanowane to opiszcie w którym miejscy najbezpieczniej to podnieść, mam auto na kanale i dostęp to żaby.

Czy wystarczy tylko odkręcić poduszkę po stronie wymiany czy po przeciwnej stronie też?

Z góry dzieki za podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem poduszkę i zabrałem się dziś do wymiany, ale nie wiem w którym miejscu podlewarować silnik aby poducha (u mnie z prawej strony,od pasażera) ładnie wyszła,

podniosłem za kawałek wachacza nad poduchą, ale tak jakoś bokiem i brakowało dosłownie 1cm aby to wszystko wyjąc, chciałbym to jakoś bezpiecznie zrobić, bez druciarstwa, żeby mi przypadkiem nie opadło.

Więc jeśli ktoś ma to opanowane to opiszcie w którym miejscy najbezpieczniej to podnieść, mam auto na kanale i dostęp to żaby.

Czy wystarczy tylko odkręcić poduszkę po stronie wymiany czy po przeciwnej stronie też?

Z góry dzieki za podpowiedzi

W B7 żeby wyjąć poduszkę od strony pasażera musiałem odkręcić takie metalowe mocowanie na 3 śrubach, bo haczyło o ramę i podnosiło się całe auto zamiast silnika. Po odkręceniu można było podnieść silnik tak aby wyjąć poduszkę. I tą po drugiej stronie też trzeba odkręcić. W B6 powinno być podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy u mojego ojca w A4 podła poducha, wywala błąd:

17996 - Engine Mount Solenoid Valves (N144/N145): Short to Open Circuit

, oczywiście nie da się go skasować. Patrząc na poduchę też nie wygląda ciekawie(wywaliło z niej olej). Teraz moje pytanie czy musi być konkretnie poducha o tej samej literce na końcu czy mogę dać inną. Ta na aucie ma numer:8E0199379L , i chodzi mi o dokładnie tą literkę L czy może być np z literką B czy też AB. Czym one się w ogóle różnią?

Orientuje się ktoś ile kosztuje teraz nowa taka w serwisie po zniżkach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniłem u siebie na oryginalną używkę, na szrocie dałem za nią całe 40zł, a końcówki literek były rózne tzn L a zamontowałem chyba AB, i żadnej różnicy nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co kolego bez problemu działa ta używka? Błąd też się dało wykasować?

---------- Post dopisany at 15:06 ---------- Poprzedni post napisany at 15:00 ----------

A nie jest to czasem tak że ta ostatnia literka jakby odnosi się do wagi silnika, tzn.im silnik był cięższy to stosowali poduszkę o większej wytrzymałości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie walnieta byla poduszka bez czujnika, jedna jest z czujnikiem druga bez,

a co do wagi silnika to sie nie zastanawialem, wyglada identycznie, działa bez problemu, po co sobie komplikowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, żeby nie zakładać nowego tematu. sprawdzałem dzis poduszki, od strony pasażera mam do wymiany, bo mocowanie od spodu(ta puszka ze szpilką) jest poękana i niedługo odleci od reszty poduszki. Teraz wiadomo, że najlepsza ori, ale niestety aktualnie fundusze raczej nie pozwalaja, co polecacie jaką zamiennik? która firma robiła na pierwszy montaż? lemforder kosztuje 210zł , sprzedający poleca także jakąś firme "sasica" nie wiem co to jest, a wy co polecacie leforder? febi ? co lepsze? pod szkrzynia wymieniłem na lefordera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, żeby nie zakładać nowego tematu. sprawdzałem dzis poduszki, od strony pasażera mam do wymiany, bo mocowanie od spodu(ta puszka ze szpilką) jest poękana i niedługo odleci od reszty poduszki. Teraz wiadomo, że najlepsza ori, ale niestety aktualnie fundusze raczej nie pozwalaja, co polecacie jaką zamiennik? która firma robiła na pierwszy montaż? lemforder kosztuje 210zł , sprzedający poleca także jakąś firme "sasica" nie wiem co to jest, a wy co polecacie leforder? febi ? co lepsze? pod szkrzynia wymieniłem na lefordera.

Na pierwszy montaż poduchy robione były przez firmę AVON - nie kupisz jednak takich na rynku zamienników, są tylko w oryginale. O innych wartych uwagi zamiennikach się nie wypowiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest tylko czujnik ale zawór który otwiera się i zamyka powodując że olej w poduszce przepływa swobodnie lub nie. Poduszka jest raz twarda raz miększa. Nie czuć wtedy tak drgań

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytaj w Seacie. Ja za poduszkę z czujnikiem zapłaciłem 320zł (bez zniżek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wiec w seacie nie maja w ogole dostepu, w skodzie ok 600zł w vw 470zł . mam jeszcze problem bo moje poduszki maja numery 8D0 199 382 AE i ta druga elektryczna tez ma początek 8D0...... w serwisie powiadaja ze nie sa one zamienne czyli nie jest to to samo i ze one sa z modelu B5 w co niechce mi sie wierzyć bo w B% chyba nie było elektrycznej no i auto mam ponad 5 lat wiec wątpie zeby ktos przede mna wymieniał poduchy tym bardziej ze było serwisowane i nie jest zaznaczone to w książce, dodam, że auto jest z początku produkcji 2001. teraz nie wiem, jakie wkładac a poza tym cena masakra. Poduszka z czujnikiem koło 600zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W VW płaciłem za lewą 441zł, a za prawą 440zł, z tym że to było rok temu i teraz cena poduszek poszła w górę (porównując do cen w etce z ubiegłego roku i ceny obecne).

Do modeli B6 z roku 2001, oraz 2002 idą poduszki o tych samych numerach:

Lewa: 8E0 199 379 BF

Prawa: 8E0 199 382 AG

Może poprzedni właściciel zmieniał poduchy i z B5 wsadził ? Różnie to bywa... :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W VW płaciłem za lewą 441zł, a za prawą 440zł, z tym że to było rok temu i teraz cena poduszek poszła w górę (porównując do cen w etce z ubiegłego roku i ceny obecne).

Do modeli B6 z roku 2001, oraz 2002 idą poduszki o tych samych numerach:

Lewa: 8E0 199 379 BF

Prawa: 8E0 199 382 AG

Może poprzedni właściciel zmieniał poduchy i z B5 wsadził ? Różnie to bywa... :kwasny:

no według etki do AWX idą poduchy:

8E0 199 382 K

8E0 199 379 AB

zgodze sie, ze ktos mogł wymienic na poduchy z B5 tylko ten model nie miał poduszki z częścia elektryczną, a moja normalnie tą części wtyczka normalnie pasuje. Mniejsza z tym a czy ktoś moze mi napisać czy np lemforder też ma tą cześć elektryczna?

---------- Post dopisany at 22:36 ---------- Poprzedni post napisany at 22:35 ----------

Aha i czytałe miedzy innymi na forum passata, że leforder lubi wkładać do swoich opakowań corteco które jest tańsze, czy któs coś o tym słyszał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej kupić na szrocie z rozebranego auta za ok 100 zł, ja swoją wyrwałem za 60 zł, na allegro masz klika aukcji poszukaj

myślę że różnica jest i to znaczna, nawet gdyby miała wytrzymać z 2 czy 3 lata to i tak się będzie opłacało, ale wybór należy do Ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W VW płaciłem za lewą 441zł, a za prawą 440zł, z tym że to było rok temu i teraz cena poduszek poszła w górę (porównując do cen w etce z ubiegłego roku i ceny obecne).

Do modeli B6 z roku 2001, oraz 2002 idą poduszki o tych samych numerach:

Lewa: 8E0 199 379 BF

Prawa: 8E0 199 382 AG

Może poprzedni właściciel zmieniał poduchy i z B5 wsadził ? Różnie to bywa... :kwasny:

no według etki do AWX idą poduchy:

8E0 199 382 K

8E0 199 379 AB

zgodze sie, ze ktos mogł wymienic na poduchy z B5 tylko ten model nie miał poduszki z częścia elektryczną, a moja normalnie tą części wtyczka normalnie pasuje. Mniejsza z tym a czy ktoś moze mi napisać czy np lemforder też ma tą cześć elektryczna?

---------- Post dopisany at 22:36 ---------- Poprzedni post napisany at 22:35 ----------

Aha i czytałe miedzy innymi na forum passata, że leforder lubi wkładać do swoich opakowań corteco które jest tańsze, czy któs coś o tym słyszał?

Nie lepiej kupić na szrocie z rozebranego auta za ok 100 zł, ja swoją wyrwałem za 60 zł, na allegro masz klika aukcji poszukaj

myślę że różnica jest i to znaczna, nawet gdyby miała wytrzymać z 2 czy 3 lata to i tak się będzie opłacało, ale wybór należy do Ciebie

Te poduchy wycofano w 2008r. i zastąpiono tymi, które podałem :)

Heretic: opłaca, ale w tamtym czasie gdy szukałem poduszek do swojego nie znalazłem na szrocie, na allegro również, a nie miałem więcej czasu na poszukiwania więc kupiłem ori.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...