Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Mody mojego tdi + wykres

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  • Autor

nie ma bo? po filmiku to mój idzie tak samo jak Twój :decayed: Zresztą mów co chesz, oczywiście TY możesz mieć 380nm ja nie, no spoko taki life :kox:

Opublikowano

ciekawe kto rozwalił "niby słaby dół" w ajm że piszecie że jest słaby :naughty:

z tego co pamiętam to były kolega z forum "murzyn"

nie opowiadaj glupot jak nie wiesz co sie stalo murzynowi w ajm...

aju no to dawaj ktos musi przetrzec szlaki w ajm :)

nie opowiadam, jak jesteś taki oświecony to powiedz chętnie posłuchamy co się stało
Opublikowano

ciekawe kto rozwalił "niby słaby dół" w ajm że piszecie że jest słaby :naughty:

z tego co pamiętam to były kolega z forum "murzyn"

nie opowiadaj glupot jak nie wiesz co sie stalo murzynowi w ajm...

aju no to dawaj ktos musi przetrzec szlaki w ajm :)

nie opowiadam, jak jesteś taki oświecony to powiedz chętnie posłuchamy co się stało

murzyn mial turbohybrydowe ,ktore podczas jazdy na autobanie padlo ,a dalej sobie mozesz sam dopisac cos sie stalo z silnikiem...
Opublikowano

ciekawe kto rozwalił "niby słaby dół" w ajm że piszecie że jest słaby :naughty:

z tego co pamiętam to były kolega z forum "murzyn"

nie opowiadaj glupot jak nie wiesz co sie stalo murzynowi w ajm...

aju no to dawaj ktos musi przetrzec szlaki w ajm :)

nie opowiadam, jak jesteś taki oświecony to powiedz chętnie posłuchamy co się stało

murzyn mial turbohybrydowe ,ktore podczas jazdy na autobanie padlo ,a dalej sobie mozesz sam dopisac cos sie stalo z silnikiem...

ok :wink4:
Opublikowano

Kolego ja rozwaliłem dół w ajm w mojej byłej borze (196 Km i 412 NM) i silnik sie wysrał przy 3 tys obrotów. Ta mocą cieszyłem sie miesiąc.

Opublikowano
  • Autor
:naughty: jeszcze się rozeznam w temacie i jeśli to prawda z dołem silnika (bo jednen skowronek wiosny nie czyni) to na wiosnę będzie S4 :)
Opublikowano

na wiosnę będzie S4 :)

to zmiażdżysz cyce :kox: :kox: :decayed:

Opublikowano
  • Autor

cyce to miażdży rs4, s4 tylko je dobrze masuje :decayed:

Opublikowano

cyce to miażdży rs4, s4 tylko je dobrze masuje :decayed:

no ale grzywę, to Ci będzie rozwiewać :naughty::kox:
  • 4 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

spoko, na razie bez ciśnienia, zobaczymy jaki budżet będzie :decayed:[br]Dopisany: 24 Październik 2009, 11:42_________________________________________________panowie gdzie jest podłączony ori czujnik temp oleju do zegarów z wskaźnikiem temp oleju

Opublikowano

panowie gdzie jest podłączony ori czujnik temp oleju do zegarów z wskaźnikiem temp oleju

Zapraszam do SILNIKÓW DIESLA z takimi pytaniami. :cool1:

Opublikowano

Dół silnika AJM jest praktycznie identyczny z tymi z VP ALH, AGR, AHF i ASV. Wielu modziło dość grubo te silniki i jak przesadzili z momentem (powyżej 365-380 Nm) to klękały korby, jak z mocą i nie zadbali o chłodzenie oleju to turbiny padały, czapki podnosiło, zatacia, pęknięcia, ...

Rozsądny poziom dla "słupka" AJM to gdzieś ok 185-190 KM i max. 380 Nm. Oczywiście z odpowiednimi urządzeniami w osprzęcie i chłodzeniu.

ARL nie musisz szukać bo przeważnie są zajeżdzone i najmłodszy jest z 2005 r. Szukaj silnika BLT z Ibizy/Fabii 130 KM PD, BPX/BUK 163 KM z Ibizy CupryR TDI, albo silników 115, 130, 150 KM z Sharana 1,9 TDI PD z rocznika 2006 (AUY, ASZ, BTB). Tam nawet 115 ma mocny dół. Wszytkie te motory (poza BPX) mają pompki słabsze jak AL i jeszcze jedynie na pompkach z BUK da się trochę poszaleć z mocą.

Silnik poprzeczny przerabia się na wzdłużny zmieniając:

- miskę olejową,

- smok pompy oleju,

- osłonę paska rozrządu,

- wkładając łożysko igiełkowe w tył wału korbowego!!!

Opublikowano

panowie gdzie jest podłączony ori czujnik temp oleju do zegarów z wskaźnikiem temp oleju

nie wiem jak jest do ori zegarów... ja podłączyłem wg etki wykręcając jedną małą śrubkę zaślepiająca u podstawy filtra oleju nad chłodniczką oleju

5da038a2b7d307ccmed.jpg

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

jaro4444 :good: bo jak kasa pozwoli to się pobawimy w mocne tdi

Opublikowano

U mnie dół w ATD jest też nie za bogaty :D a mam 220 KM i 400 Nm zrobiłem kilka kilometrów już nie żałując prawej nogi i wszystko jest ok, ale u mnie moment jest poprowadzony bardzo bezpiecznie, co nie ma wpływu na jazde :D

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

ja bede celował w swoim AJM 170-180KM i momnet max 360NM ma mi to służyć a nie rozwalić sie po 3 miesiącach

oczywiście reszta osprzetu będzie wydajniejsza niż 180KM :naughty:

Opublikowano
  • Autor

mój jak widać działa :) ale na wiosnę będzie trochę zmian.....

Chciał bym skrzynię 6..... nowe sanki.....

i duży fmic dla jaj :decayed:

Opublikowano

skrzynia 6 to fajna zabawka

ale cięzko o takie cuś :gwizdanie:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.