Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Multitronic. Wysokie zużycie paliwa, obroty na poziomie 1800 rpm po puszczeniu gazu.


sqrak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam problem z dość duzym spalaniem w mojej a4 to 2004 rocznik 131km automat.

Na trasie jeszcze w miare bo kolo 8.6 ale jak wjezdzam do miasta to komputer pokazuje od 10-17 na baku przejezdzam srednio 730km w cylku mieszanym. Wydaje mi sie, ze to sporo.

Druga sprawa to auto trzyma obroty 1800 przez pewien czas po spuszczeniu nogi z gazu.

Zmieniłem juz soft i dalej bez poprawy, kompute nie pokazuje żadnych błedów w silniku.

We Wrocławiu nikt nie moze mi pomóc jak macie jakis pomysł prosze o pomoc.

pozrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto kupuje multitronica? :cool1:

zuzycie paliwa zdecydowanie zbyt wysokie.

jednak z tego co napisales wnioskuje ze jest to zuzycie chwilowe, bardziej miarodajne byloby gdybys podal srednie lub tez chwilowe ale jadac ze stala predkoscia z uzyciem tempomatu.

wykonaj logi statyczne i dynamiczne. bledy malo kiedy dadza obraz sprawnosci silnika.

sprawdzales bledy skrzyni biegow?

w sprawie obrotow, skontaktuj sie z kims z multi, czy przypadkiem nie zachowuje sie podobnie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zimny Chirurg

We Wrocławiu nikt nie moze mi pomóc jak macie jakis pomysł prosze o pomoc.

pozrawiam

A byłeś w DYNOSOFCIE. Chyba nie bo tam chłopaki na 100% by powiedzieli Ci co go boli. Oczywiście we wrocławiu.

ul. Grobla Kozanowska 28

Telefony: +48 513 399 363

+48 502 730 289

Pozdro

ZC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam problem z dość duzym spalaniem w mojej a4 to 2004 rocznik 131km automat.

Na trasie jeszcze w miare bo kolo 8.6 ale jak wjezdzam do miasta to komputer pokazuje od 10-17 na baku przejezdzam srednio 730km w cylku mieszanym. Wydaje mi sie, ze to sporo.

Druga sprawa to auto trzyma obroty 1800 przez pewien czas po spuszczeniu nogi z gazu.

Zmieniłem juz soft i dalej bez poprawy, komputer nie pokazuje żadnych błedów w silniku.

We Wrocławiu nikt nie moze mi pomóc jak macie jakis pomysł prosze o pomoc.

pozrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy jakiej prędkości w trasie masz to spalanie 8.6?

To co pokazuje Ci FIS to dla mnie norma... Od początku zakupu auta zapisuję sobie dane odnośnie spalania (tankowanie). Średnie spalanie wychodzi mi 8L - średnio na baku robię 780km w cyklu mieszanym. Jeżdżę na 17"/234/45 - nogę mam raczej ciężką, klima cały czas włączona. Najlepszy wynik dla pełnego baku to 6.1L (cały w trasie, autostrada 130km/h i normalna droga 110km/h). Najgorszy 9L (głównie miasto).

Wskazania FIS-u bierz troszkę z przymrużeniem oka (to chwilowe spalanie) - u siebie sprawdzam rzeczywiste spalanie podczas każdego kolejnego tankowania.

Jeśli chodzi o obroty - u mnie opisany przez Ciebie problem nie występuje. Jaką masz aktualnie wersję sterownika i softu skrzyni (jakie były wcześniej)? Gdybyś mógł podać też model skrzyni... Problemy które opisujesz masz od początku posiadania auta czy też zaczeły się niedawno?

BTW - sprawdzałeś czy adaptacja Ci nie wypadła? W mojej opinii auto pali wtedy więcej...

Katalogowe wartości dla spalania AVF z multi to 8.6 w cyklu miejskim i 5.4 w trasie (daje to średnie spalanie 7L) - przy czym takie pomiary uzyskuje się na hamowni. W rzeczywistości trzeba dodać przynajmniej 1L (warunki pogodowe, zwykle większe felgi i opony, jakość paliwa i masę innych pierdół...) i wychodzi tak jak mamy - to chyba normalne spalanie takiej konfiguracji. W bajki typu 4L czy 5L już dawno przestałem wierzyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale te obroty mnie nie pokoją bo juz pare osób wpinało sie kompem i nic nie mogli znaleść.

Co do spalania to i tak wiecej mi pali niz pisał wczesniej Bart-S.

Moje dane apropos spalania nie sa chwilowymi tylko srednymi.

Jesli ktoś ma podobne spalanie to niech napisze jesli mniejsze tez

Z góry dzieki pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...